Less Mess - Poznań

Przechowywanie ubrań – co zrobić z ich nadmiarem?

Z nadejściem każdej nowej pory roku wśród wielu osób pojawia się potrzeba zakupu nowych ubrań. Niezależnie od tego, czy jest to kolejna para kaloszy dla naszego dziecka na czas jesiennej pluchy, ciepły płaszcz na zimowe mrozy czy letnia sukienka na wakacyjny wyjazd, z każdym kolejnym ubraniem ilość wolnej przestrzeni w naszej szafie lub garderobie może zacząć się drastycznie zmniejszać. Z pewnością w takiej sytuacji większość osób zaczyna zastanawiać się nad tym, co zrobić z ubraniami, z których aktualnie nie korzystamy lub po prostu z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. W tym przypadku pomocna może okazać się usługa self storage. 

Problematyczne przechowywanie ubrań

Ubrania to przedmioty, które są niezbędne każdemu z nas. Chronią nas przed zimnem, dodają uroku i elegancji czy też po prostu pełnią funkcję użytkową. Niezależnie od ich przeznaczenia, kupujemy je chętnie i nierzadko w dużych ilościach. Oprócz tego częste przeceny i wyprzedaże z łatwością mogą sprawić, że w krótkim czasie wejdziemy w posiadanie kilku nadprogramowych jeansów czy koszul.

Szczególnie problematyczne w przechowywaniu są ubrania sezonowe. Grube płaszcze, zimowe kurtki, wełniane swetry, zimowe buty czy akcesoria w szafie zajmują bardzo dużo miejsca. To z kolei może spowodować, że wraz z nadejściem lata w naszej szafie zwyczajnie nie będzie miejsca na wakacyjne outfity.

Nadmiar ubrań – co robić?

Co zrobić z nadprogramową liczbą ubrań? Istnieje kilka rozwiązań, które mogą okazać się skuteczne. Przede wszystkim warto dokładnie przyjrzeć się swojej garderobie i zacząć od jej posortowania. Może się bowiem okazać, że jesteśmy w posiadaniu kilku par spodni, bluzek czy koszul, które zwyczajnie przestały się nam podobać i tylko zajmują miejsce w szafie. W takiej sytuacji nieużywane przedmioty możemy oddać znajomym lub rodzinie (to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku ubranek dziecięcych) lub sprzedać je, jeśli są w wystarczająco dobrym stanie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są samoobsługowe boxy na wynajem i usługa self storage.

  Zamiast smażyć się w korku lub stać w kolejce do kasy, spędzaj czas na leżaku. Czyli dlaczego warto zamawiać zakupy online?

Czym jest self storage?

Self Storage cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W naszym kraju usługę tę świadczy na przykład firma Less Mess Storage, której lokalizacje znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście.

W jaki sposób self storage może pomóc nam w przechowywaniu ubrań? Wystarczy, że zdecydujesz się na określony rozmiar pomieszczenia, w jakim chciałbyś przechowywać swoje przedmioty, a następnie (także zdalnie) podpiszesz umowę najmu. Nie wiesz jakiego rozmiaru pomieszczenia potrzebujesz? Pomogą Ci w tym wizualizacje na stronie, możesz też skorzystać z pomocy pracownika wybranego przez Ciebie oddziału. Pamiętaj też, że w zależności od dostępności pomieszczeń możesz wymienić je na mniejsze lub większe. Następnie wszystkie nadprogramowe w tym sezonowe ubrania, a do tego np. sprzęt sportowy możesz w szybki sposób umieścić w wynajmowanym przez siebie boxie i korzystać z niego wtedy, kiedy będą Ci one niezbędne.

Decydując się na usługę self storage, nie musisz martwić się, że Twoje ubrania będą przechowywane w niewłaściwych warunkach. We wszystkich placówkach Less Mess Storage panuje optymalna temperatura i wilgotność, a na ich terenie znajduje się całodobowy monitoring. Dzięki temu możesz być spokojny o to, że Twoja garderoba jest w bezpiecznych rękach.