Prezenty na dzień mamy – 10 najlepszych pomysłów

Miłość, poświęcenie, ciepło ogniska domowego – matka, ta najbardziej kochana i szanowana osoba w rodzinie. Niemniej jednak na co dzień rzadko otrzymuje podziękowanie za swoją opiekę i pracę. Dlatego ten szczególny dzień 26 maja jest właśnie dla niej, aby uczcić jej nieraz heroiczny trud.

Dzień Matki jest świętem obchodzonym w wielu krajach i stanowi wyraz szacunku dla wszystkich matek. Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków. W Grecji matka- bogini była otaczana kultem religijnym. W jej osobie czczono urodzaj i płodność. Za czasów chrześcijańskich zakazano tego kultu. Niemniej jednak w XVII wieku w Anglii zwyczaj ten na nowo został wskrzeszony pod postacią „niedziel u matki” i nabrał bardziej chrześcijańskiego wyrazu.

Corocznie w czwartą niedzielę postu  składano matkom podarunki  w zamian za błogosławieństwo. W takiej formie tradycja  przetrwała do XIX wieku, aby ponownie powrócić po II Wojnie Światowej we współczesnym wydaniu

Dlatego co roku przed 26 maja zastanawiamy się co kupić na Dzień Mamy, jaki prezent odda jej poświęcenie i uczucie. Zobacz 10 sprawdzonych prezentów na Dzień Matki.

Szkatułka na biżuterię

Każda matka jest też kobieta i jak każda kobieta kocha biżuterię. Szkatułka na biżuterię to prezent oddający hołd matce i kobiecie. Dlatego szkatułka będzie wspaniałym podarunkiem dla mamy na jej prywatne bibeloty. Dodatkowo warto do środka włożyć własnoręcznie napisany liścik z życzeniami.

Naszyjnik  z masy solnej

Każda mama kocha biżuterię, a jeżeli nawet jej nie nosi to lubi posiadać piękne ozdoby. Naszyjnik z masy solnej własnoręcznie wykonany, zawsze będzie jej przypominał o jej dzieciach. Przy okazji na spotkaniu z koleżankami, może się pochwalić, jaką piękną i niepowtarzalną biżuterie zrobiły dla niej dzieci.

  Jak dopasować sportowe hobby, aby nie zrezygnować po miesiącu?

Koronkowe serce

Serce zawsze jest wyrazem uczuć. Dlatego własnoręcznie zrobione, uszyte jako poduszeczka np. na szpilki, będzie przypominać matce o głębokich uczuciach jej dzieci. Koronkowe serce jest też nietuzinkową dekoracją pokoju np. sypialni mamy.

Perfumy

Buteleczka perfum zawsze jest mile widziana u mamy. Każda mama ma swój zapach, który lubi. Dlatego warto przed zakupem zrobić mały wywiad. Tak, aby taki prezent cieszył i był wyrazem oddania i miłości do matki.

Książka

Dobra książka, to prawdziwy skarb dla matki. Każda kobieta- mama lubi zaszyć się we własnym pokoju i poczytać sobie dobrą lekturę. To ją niezmiernie odpręża i pozwala zapomnieć o trudach dnia codziennego.  Ważne, aby z literaturą trafić w gust mamy.

Karnet do SPA

Każda kobieta lubi o siebie dbać. Dlatego karnet na zabiegi kosmetyczne będzie zawsze miłym prezentem. Karnet do Spa jest wyrazem, że nie tylko kochacie swoją mamę, ale też dbacie o nią pod każdym względem.

Mama ogrodniczka

Mamy, które kochają ziemię i lubią uprawiać kwiaty, warzywa i owoce w swoich ogródkach na pewno ucieszą się z zestawu narzędzi ogrodowych. Dla takiej osoby to niezmiernie praktyczna i przydatna rzecz, a przy okazji będzie wiedziała, że doceniacie jej zainteresowania.

Co dla wysportowanej mamy?

Obecnie popularny zdrowy i aktywny styl życia powoduje, że kobiety w średnim i starszym wieku lubią być aktywne fizycznie. Karnet na siłownie lub para hantli będzie doskonałym prezentem dla matki, która codziennie dba o własną kondycję i jest aktywna fizycznie. Zapewne doceni taki prezent.

Bukiet kwiatów i bombonierka

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent na Dzień Matki, to bukiet kwiatów i słodki poczęstunek zawsze są mile widziany. Każda matka doceni taki prezent i na pewno się ucieszy z faktu, że o niej pamiętacie.

  Dzień Kobiet 2023 - jakie są idealny prezenty na tą okazję? 5 najlepszych z nich

Kosmetyki na Dzień Matki

Każda kobieta lubi dbać o siebie i swój wygląd. Dlatego kosmetyki w postaci dobrego kremu do twarzy, zestawu do malowania, pomadki lub tuszu do rzęs są mile widzianym prezentem. Matka jest kobietą, warto to podkreślić i zauważyć również w Dniu Matki.

To, co każda matka kocha, to prezent od serca. Zatem najbardziej oczekiwane prezenty, to te własnoręcznie zrobione i dedykowane matce. Takiego prezentu nigdzie nie znajdziemy w sklepach, bo jest to prezent prosto od serca.