naturalna kobieta

Naturalna kobiecość – czym jest prawdziwa kobiecość?

Naturalna kobiecość to dość złożony temat. Czym ona tak naprawdę jest? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł, ponieważ w nim staramy się odkryć wszystkie aspekty prawdziwej kobiecości!

Czym jest prawdziwa kobiecość?

Kobiecość jest dość abstrakcyjnym pojęciem, ponieważ to tak naprawdę zespół kilkunastu cech oraz zachowań, który przypisuje się kobietom. Różnią je one od mężczyzn i nadają płci pięknej pewnej wyjątkowości. Ten aspekt skupia się wobec tego na wielu różnych kwestiach nie tylko na tych dotyczących samego wyglądu, ale i charakteru, czy sposobu bycia. Nie da się dlatego jednoznacznie określić czym jest prawdziwa kobiecość, ponieważ dla każdego bywa to coś zupełnie innego. Jeden schemat tutaj nie istnieje.

Naturalna kobiecość – co to takiego?

Naturalna kobiecość to połączenie wielu rzeczy, przede wszystkim tych, które są nienamacalne, a więc nie widać ich na pierwszy rzut oka. Najczęściej panowie przypisują temu:

  • naturalny wygląd, a więc brak tu sztucznych upiększeń, za to pojawia się delikatny makijaż podkreślający urodę, a także prosta fryzura i stylizacja akcentująca zalety ciała
  • piękno płynące z zewnątrz – chodzi tu o cechy takie, jak delikatność, wrażliwość, czułość, czy dobre serce
  • głos – dla wielu łagodny, ciepły kobiecy głos to synonim kobiecości
  • zadziorny charakter, wobec tego dziewczyna ma swoje zdanie, wie czego chce od życia, a jednocześnie jest niezwykle subtelna
  • delikatność – taka cecha dla sporej części mężczyzn oznacza kwintesencję kobiecości, zwłaszcza w świecie, w którym trzeba być silnym i walczyć o swoje
  • wrażliwość na otoczenie – kobieta nie jest obojętna na to co się dzieje, jest pełna empatii i zrozumienia, ma w sobie wielkie pokłady miłości
  • ambicje – dziewczyna nie boi się wyznań, dąży do swoich wyznaczonych celów, rozwija się na wielu polach
  • seksapil – na to składają się, między innymi gesty, ton głosu, jak i sposób bycia, co ważne niekoniecznie chodzi tu o eksponowanie ciała i kuszenie swoimi wdziękami
  • uśmiech – potrafi powiedzieć więcej niż słowa, zupełnie tak samo jak oczy.
  Przepowiednie Nostradamusa - co przepowiadał i czy coś się już sprawdziło?

Masa ludzi jednak uznaje, że naturalna kobiecość to coś eterycznego i ulotnego. Trudno to opisać słowami, ale da się u wielu pań zauważyć. Nutka tajemniczości bywa bardzo pociągająca, potrafi wręcz sprawić, że faceci będą chcieli ją odkryć i dowiedzieć się czegoś więcej. Piękno może stanowić również swojego rodzaju wyjątkowość. To pokazuje, że naturalna kobiecość skrywa się wbrew pozorom nie tylko w samym naturalnym wyglądzie. Pod tym sformułowaniem może być ukryty też sam sposób bycia. Każda kobieta jest inna, a mimo to wiele je ze sobą łączy, zwłaszcza w kwestii kobiecości.

Czasami naturalny wygląd i cechy osobowości, takie jak wrażliwość, emocjonalność, delikatność, troskliwość niekoniecznie idealnie pasują do utartego szablonu naturalnej kobiecości. Bywa bowiem tak, że płeć piękna wykonuje zawód, albo ma pasję, które są typowo męskie, na przykład kierują dużym dostawczym autem bądź trenują boks.

Takie dziewczyny zdecydowanie odbiegają klasycznego wizerunku, ponieważ wkroczyły do świata mężczyzn i idą z nimi ramię w ramię. Nic w tym zatem dziwnego, że mogą stanowić stosunkowo duży kontrast dla naturalnej kobiecości. Mimo wszystko nie oznacza to jednak, że nie mają tego w sobie.

Jak odkryć w sobie naturalną kobiecość?

Nie ma wątpliwości, że odkrywanie swojej kobiecości to nie jest łatwa sprawa, dlatego że ma ona wiele oblicz, które często się zmieniają. Mimo wszystko musimy skupić się głównie na swoim wnętrzu, bo to od niego wiele zależy. Akceptacja siebie jest niezwykle ważna iż wpływa ona na nasze postrzeganie siebie, zachowanie, a nawet na kontakty z płcią przeciwną.

Niestety, nawet idealny makijaż, fryzura oraz piękny strój nie są w stanie ukryć kompleksów, jak i naszej niepewności. Kobieco można czuć się nawet w dresie, dlatego że to uczucie jest ukryte w naszym środku, to coś więcej niż wygląd. To sposób poruszania się, mówienia, energii, radości z życia i pewności siebie. Musisz dobrze czuć się sama ze sobą, a z pewnością odkryjesz w sobie naturalną kobiecość.

  Wybieramy luksusową torbę podróżną - czym kierować się przy zakupie?

Każda kobieta jest piękna, aczkolwiek kult doskonałości, oczekiwania społeczeństwa oraz lansowane obrazy w mediach wielu paniom przeszkadzają być sobą.  Ciągle dążą one do ideału. Dlatego też niektóre stosują liczne zabiegi kosmetyczne, poświęcają godziny na przygotowanie makijażu oraz stylizacji. Gubią w sobie naturalną kobiecość i chcą pasować do obowiązującego kanonu, a to prowadzi do tego że zatracają siebie. Zapominają, że delikatny dotyk, spojrzenie, uśmiech oraz poczucie humoru może być zdecydowanie bardziej pociągające niż wypracowany idealny wygląd fizyczny. Uroda z czasem przemija, a naturalne piękną zawsze może lśnić pełnym blaskiem.

Miłość dla wielu pań jest znakiem, że są w pełni akceptowane. Czują się wtedy piękne, dowartościowane i niezwykle kobiece. Rozkwitają i to na wielu polach swojego życia! Czasami odkrywają w sobie nieznane dotąd odmiany kobiecości, ponadto zyskują większą pewność siebie.