para młoda

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?

Ślub i wesele to najważniejsze uroczystości w życiu człowieka. Dlatego przygotowania do tego bardzo ważnego dnia,  rozpoczynam przynamniej z półrocznym wyprzedzeniem. Wszystko musi być dopracowane i nie ma tutaj mowy o ostatniej chwili.  

Każda Panna młoda marzy o ślubie jak z bajki, tak aby w tym dniu poczuła się w pełni szczęśliwa i mogła ten dzień wspominać przez całe swoje życie. To co tworzy klimat całej imprezy to suknia ślubna, goście i sala weselna. Podpowiemy wam jak wybrać salę weselną. 

Po pierwsze lokalizacja

Zastanówcie się na rodzajem wesela. Czy ma to być wielka impreza na kilkadziesiąt lub kilkaset osób, czy raczej kameralne spotkanie we własnym gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Jeżeli już wiecie jakiego typu imprezę weselną chcecie zaplanować, to  przyszedł czas nad wyborem lokalu. Do wielkich imprez weselnych najpiękniej prezentują się sale weselne w postaci dworków, gdzieś na uboczy wśród zieleni. W takiej sali weselnej wszyscy idealnie będą się czuli. 

Przy wyborze kameralnej imprezy warto odwiedzić kameralne lokale, gdzie nie jest zbyt dużo ludzi i tłoczno. Tam będziecie mogli spokojnie posiedzieć, zjeść  pyszny obiad i kolacje weselną, a nawet potańczyć. 

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Kiedy już wybraliście jedno lub kilka potencjalnych miejsc, to czas je odwiedzić i skontaktować się bezpośrednio z ich  właścicielami. Pierwsze wrażenie jakie zrobi na was właściciel ma duże znaczenie, ponieważ w jaki sposób was potraktuje, w taki was obsłuży. Jeżeli jest niepunktualny, lekceważy klienta i jego życzenia- to już na wstępie warto się wycofać i szukać kolejnego lokalu. Chyba, że miał bardzo dobry powód, by się spóźnić lub nie przyjść na umówione spotkanie z wami. No jeszcze są telefony. 

  5 najlepszych drinków na babski wieczór

Sala weselna sali nie równa. Nie chodzi tylko o sam wystrój i aranżację ale też klimat, który musi wam odpowiadać. Ja przy tej okazji również przyglądałam się samej obsłudze. Jeżeli kelnerki i kelnerzy są uśmiechnięci i sprawnie obsługują np. przypadkowych gości na obiedzie, to może świadczyć o tym, że na twoim przyjęciu również będzie dobra obsługa. To wszystko tworzy charakter twojej przyszłej zabawy weselnej, która ma być udana dla was i waszych gości. Nie ma nic gorszego, aby po własnym weselu pamiętać jak ono zakończyło się niesmakiem. 

Jeżeli już wybraliście sale weselną to czas omówić z managerem sali lub właścicielem sprawy organizacyjne i menu. 

Organizacja logistyczna wesela

Mamy sale, omówione warunki i menu to czas pomyśleć o transporcie. Jeżeli miejsce naszej imprezy jest za rogiem to nie ma sprawy, każdy sobie ten krótki kawałek przejdzie. Ale gdy  dystans jest nieco dłuższy i trzeba pojechać za miasto lub na jego drugi koniec, to zorganizowanie transportu gości jest wręcz niezbędne. Niektóre pary liczą na samych gości, że zorganizują sobie tzw. podwózkę, drudzy podchodzą do tematu całkiem poważnie.  

Wesele to impreza, gdzie wszyscy chcą dobrze się bawić i trudno co niektórym odmówić alkoholu. A jak wiadomo prywatny samochód plus alkohol nie idą w parze. Zatem idealnym rozwiązaniem byłoby jednak wynajęcie busa, który zabierze wszystkich gości bezpośrednio na imprezę, a przy okazji będzie do ich dyspozycji. 

Kolejna rzeczą jest zagwarantowanie noclegu, szczególnie gdy planujesz imprezę do samego rano. Niezależnie czy twoi goście są stąd, czy przyjechali z daleka, warto wynająć dla nich pokoje, aby mieli gdzie się odświeżyć i przebrać oraz nie  wracali nocą lub o świcie do domu, często już bardzo zmęczeni, bez możliwości transportu. 

  Maine coon - co warto wiedzieć o tej rasie?

Udana impreza weselna to sala dopasowana do gustów Młodej Pary, wyśmienita muzyka, fajna atmosfera dobre menu oraz dopracowana organizacja od strony logistycznej. Tak, aby ten dzień śnił się Wam przez całe wasze małżeństwo. 

Warto zapoznać się ofertą sala weselna Zabrze i zarezerwować termin!