dzien mamy

Wyjątkowy prezent na dzień mamy – co wybrać?

Matka to bez wątpienia jedna z najważniejszych (jeśli nie najważniejsza!) osób w życiu niemalże każdego człowieka. Nie ma przesady w stwierdzeniu, iż nierzadko poświęca ona dziecku dosłownie całe swoje życie. To właśnie jej święto obchodzone jest w Polsce 26 maja. Co kupić mamie z tej okazji? Poznaj 5 propozycji na niebanalny upominek.

Kwiaty

Sądzisz, że kwiaty to banalny i nieciekawy prezent? Nic bardziej mylnego! Obecnie w większości dobrych kwiaciarni bez problemu zakupisz piękne i wyjątkowo oryginalne rośliny, które z pewnością sprawią radość twojej mamie. Jakie konkretnie? Na przykład paproć Platycerium tzw. „Łosie rogi” o liściach w kształcie rogów łosia, Żywe Kamienie czyli rośliny do złudzenia przypominające otoczaki czy Czapkę Biskupa będącą w rzeczywistości kaktusem w kształcie nakrycia głowy duchownego. Naturalnie wszystkie ze wspomnianych roślin to kwiaty doniczkowe, nie musisz więc martwić się o to, że po kilku dniach zwiędną i będą nadawały się wyłącznie do wyrzucenia.

Zabieg/weekend w SPA

Nie oszukujmy się, bycie mamą to ciężka praca; zarówno fizyczna, jak i umysłowa. Często to właśnie na głowie matki spoczywa obowiązek zatroszczenia się o dosłownie całą rodzinę. W praktyce oznacza to przygotowywanie posiłków, dbanie o higienę i wykształcenie dzieci, organizacja ich wolnego czasu (np. wyjazdów na kolonie, obozy) i wiele, wiele innych, równie ważnych czynności dnia powszedniego. Oczywiście dopilnowanie wszystkich, wymienionych powyżej spraw wymaga zarówno czasu, jak i energii. Jeśli więc chcesz sprawić, by twoja mama poczuła się zrelaksowana i wypoczęta, zafunduj jej – w zależności od posiadanego budżetu – voucher do salonu SPA lub weekend w hotelu SPA. Pobyt we wspomnianym miejscu z pewnością sprawi, że mama nabierze sił i – mówiąc dosłownie – naładuje akumulatory ;).

Koszulka z nadrukiem

Mięciutka, bawełniana koszulka to typ odzieży uniwersalnej, który znajduje się w szafie niemalże każdego człowieka. Co w niej wyjątkowego? Nic, chyba, że będzie to spersonalizowana, oryginalna koszulka stworzona właśnie z myślą o ukochanej mamie! Gdzie znaleźć tego rodzaju prezent? Koszulka dla mamy – koszulkowo.com posiada w swojej ofercie dużą ilość wzorów, które z pewnością przypadną do gustu twojej rodzicielce. Jakie – konkretnie – motywy znajdują się na opisywanych t-shirtach? Na przykład napisy „Home is where your mom is”, „Best mom ever” czy też „Mama królowa domu”.  Koszulka z napisem to ciekawy, a zarazem praktyczny prezent, który z pewnością przypadnie do gustu dosłownie każdej mamie.