Jak zorganizować babski wieczór? 5 ciekawych pomysłów

Czasami dobrze jest odpocząć od męskiego towarzystwa, dzieci i problemów w gronie najbliższych przyjaciółek. Ploteczki, dobra zabawa oraz smaczne jedzenie pozwolą się totalnie zrelaksować. Jak zorganizować babski wieczór? Sprawdź 5 ciekawych pomysłów!

Wystarczy trochę wolnego czasu, grono najbliższych kobiet i babski wieczór gotowy. Weekendowe wyjazdy to świetny pomysł, podobnie jak wspólne wyjście do klubu, do pubu, czy na zajęcia sportowe. Warto jednak zostać w domu i samodzielnie zorganizować sobie atrakcje.

Tak możesz spędzić wieczór panieński, wolny piątek lub urodziny. Okazji, aby zrelaksować się w grupie najbliższych pań jest wiele, tak samo jak propozycji na zagospodarowanie tego czasu.

5 pomysłów na babski wieczór

Baski wieczór może wyglądać za każdym razem inaczej. To czas na ploteczki, wspólne przyjemności oraz na bycie razem. W codziennym życiu trudno znaleźć choć chwilę na kobiece spotkania, więc trzeba jak najlepiej wykorzystać ten czas. Poniżej znajdziesz 5 pomysłów na babski wieczór:

  • Maraton serialowy bądź filmowy – to okazja aby nadrobić zaległości serialowe i filmowe oraz przeżyć miłe chwile. Wystarczy wygodna kanapa, przekąski, Netflix, a także butelka wina. W ciągu wieczoru obejrzycie ulubiony sezon serialu, a nawet kilka.
  • Wieczór spa – oprócz zdrowych dań i koktajli możecie zrobić również domowe maski na włosy oraz na twarz. Zadbacie o urodę, pogadacie oraz będziecie się dobrze bawić. W tle pojawi się ulubiona muzyka lub film. Na koniec zróbcie sobie piękne fryzury oraz makijaż i ruszajcie w miasto zaszaleć! Wyjazd do procesjonalnego spa to też świetny pomysł.
  • Wymiana rzeczy – spotkanie w babskim gronie to też dobry pretekst, aby wymienić się niepotrzebnymi ubraniami (swoimi i dzieci), kosmetykami, czy książkami. W międzyczasie zorganizujecie domowy pokaz mody lub wykonacie sobie wzajemnie makijaże oraz fryzury.
  • Wyjście na siłownie lub na inne zajęcia sportowe – kobiece spotkanie to wyśmienita okazja, zwłaszcza gdy nie lubicie same chodzić w takie miejsca. Razem będzie wam raźniej, wspólnie będziecie się wspierać i motywować. Dobra zabawa w połączeniu z ruchem to gwarancja endorfin!
  • Tematyczna impreza – wybieracie dowolny kraj, serial, film, czy wyjątkowy dzień w kalendarzu i trzymacie się tego motywu. Jedzenie, stroje, dekoracje – wszystko może do niego nawiązywać!
  30 pięknych piosenek na rocznice ślubu - utwory idealne na waszą rocznice

Jakie przekąski na babski wieczór?

Podczas babskiego wieczoru można przygotować wiele przekąsek, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim preferencje smakowe gości. Zapomnij o paluszkach, krakersach i kanapkach. Jeśli wspólnie trzymacie się diety postawcie na zdrowe smakołyki, takie jak szaszłyki z warzyw, sałatka ze świeżych owoców, czy też fit kotleciki. Możecie je w trakcie wieczoru wspólnie przygotować to będzie jedna z atrakcji. Samodzielnie uda wam się zrobić także słodkie wypieki, czy inne potrawy.

Dobrym pomysłem jest zamówienie jedzenia do domu, na przykład dań chińskich, pizzy, albo różnych potraw typu fast food. Mogą to być przysmaki z waszej ulubionej knajpki lub wręcz przeciwnie, z nieznanych miejsc, w ten sposób poznacie nowe smaki.

Ciekawym rozwiązaniem na babski wieczór jest zorganizowanie imprezy tematycznej. Wybieracie dany motyw i wszystko przygotowujecie pod niego łącznie z daniami. Indyjskie klimaty, Halloween, tłusty czwartek, francuski wieczór z winem i z deską serów… Pomysłów jest wiele!

Jeśli chodzi o napoje, do dań dobierzcie odpowiednie wino lub przygotujcie rozmaite drinki z alkoholem lub bez. Zróbcie także owocowe koktajle, mleczne shake, albo co tylko chcecie. Pamiętajcie, aby pasowały one do przekąsek!

Jakie filmy na babski wieczór?

Nic nie relaksuje, tak jak dobry seans filmowy. W babski wieczór możecie pójść w klasykę, czyli romantyczne produkcje o miłości i szczęśliwym zakończeniu, tudzież o przyjaźni.

Powrót do ulubieńców sprzed lat to też wyśmienity pomysł. Wszystkie kochacie musicale, albo horrory? Przypomnijcie je sobie! Podczas kobiecego spotkania możecie nadrobić zaległości kinowe i oglądać gorące nowości.