Olejek rycynowy na rzęsy – jak go stosować? Efekty i działanie

Wiele kobiet marzy o poprawieniu wyglądu swoich rzęs, dlatego sięga po różne specyfiki. Spora ilość pań decyduje się na naturalny olejek rycynowy. Jak działa? Jakie daje efekty? W jaki sposób go stosować? Sprawdź!

Olejek rycynowy – co to takiego?

Olejek rycynowy powstaje z nasion rącznika pospolitego, zawsze wyciskany jest na zimno.  Nieodpowiednia obróbka może prowadzić, że uzyskamy coś innego, trującą substancję – rycynę, która wywołuje śmiertelne zatrucie.

Jak wygląda olejek rycynowy? Ma różną barwę, od białej, po ciemno żółtą. Ciecz jest dość gęsta i prawie wcale nie rozpuszcza się w wodzie. Poza tym nie ma wyczuwalnego smaku ani zapachu, a zatem olejek rycynowy jest neutralny.

Ten produkt ma wszechstronne zastosowanie, między innymi można go nakładać na skórę, na włosy, czy na rzęsy i na brwi. Ogromną zaletą olejku rycynowego jest to, że to naturalny specyfik, który kosztuje jedynie kilka złotych, cena nie przekracza 10 złotych. Nie ma więc problemu z dostaniem go w aptece, czy w większej drogerii.

Właściwości olejku rycynowego

Nie da się ukryć, że olejek rycynowy jest niezwykle popularny, ponieważ ma szerokie zastosowanie. Okłady pomagają zniwelować ból, do tego pobudzają krążenie. Można go także stosować doustnie.

W kosmetologii olejku rycynowego używa się na wielu polach. W tym naturalnym środku mamy witaminę A i E, poza tym głównie kwas rycynolowy, jeszcze inne kwasy tłuszczowe – oleinowy, linolowy, alfa-linolenowy, stearynowy i palmitynowy. Co one dają? Nawilżają, wygładzają oraz przywracają skórze blask. Występują jeszcze właściwości antybakteryjne, poza tym te składniki niwelują niedoskonałości, takie jak trądzik, odblokowują także pory.  Co więcej olejek rycynowy przyspiesza porost włosów, zagęszcza je i przyciemnia. Ma sporo zalet, dlatego wykorzystywany jest nie tylko w kosmetologii, ale również w medycynie.

  Domowy peeling do skóry głowy - jak go zrobić? 10 prostych przepisów

W jaki sposób stosować olejek rycynowy na rzęsy?

Jeśli chcesz zagęścić rzęsy oraz nieco przyciemnić ich kolor to warto sięgnąć po naturalny olejek rycynowy. Trzeba jednak pamiętać, że należy go odpowiednio nakładać, tak aby nie dostał się w żadnym wypadku do gałki ocznej. Niestety, może on niekorzystnie działać na tę część ciała!

Jak aplikować olejek rycynowy? Rób to starą, czystą szczoteczką od tuszu, patyczkiem kosmetycznym bądź bawełnianym wacikiem. Niewielka ilość w zupełności wystarczy, więc pozbądź się nadmiaru środka, aby nie kapał. W ten sposób precyzyjnie zaaplikujesz preparat i zapobiegniesz podrażnieniom oczu – zaczerwienieniu, opuchnięciu, swędzeniu, tudzież łzawieniu. W sytuacji, gdy olejek nie jest wystarczająco płynny delikatnie go podgrzej dla uzyskania lepszej konsystencji. Rano pozostałości środka można zmyć letnią wodą, na przykład wystarczy przetrzeć linię rzęs wilgotnym wacikiem.

Stosuj olejek rycynowy na rzęsy systematycznie, czyli codziennie. Nakładaj każdego dnia – rano lub wieczorem, a już po tygodniu zobaczysz pierwsze efekty. Kuracja powinna trwać maksymalnie do trzech miesięcy. Po tym okresie uzyskamy naprawdę zadowalający wynik, który utrzyma się przez kilka kolejnych tygodni. Zbyt długa terapia niestety, ale może doprowadzić do uzyskania odwrotnego efektu od zamierzonego, czyli do osłabienia mieszków włosowych.

Kobiety w ciąży też mogą stosować olejek rycynowy, ale tylko i wyłącznie na ciało oraz na włosy, a nie doustnie. Choć warto wcześniej wykonać test alergiczny w celu wykluczenia skutków ubocznych. Jakich? Niekiedy pojawia się uporczywe swędzenie, albo inne podrażnienia w okolicy oczu.

Efekty stosowania olejku rycynowego na rzęsy

Systematyczna aplikacja olejku rycynowego na rzęsy poprawia ich wizualny wygląd, czyli są one, dzięki temu:

  • pogrubione, więc mocno zagęszczone
  • wydłużone
  • lśniące
  • delikatnie przyciemnione.

Mało tego, ta kuracja zahamuje też wypadanie rzęs, a nawet ich kruszenie się. Ogólnie wzmocni kosmyki, poprzez to rosną szybciej i są zdecydowanie piękniejsze. Co więcej aplikacja tuszu do rzęs stanie się dużo prostsza, mamy zatem ułatwione jego rozprowadzanie.