kobieta wciera olej migdalowy we wlosy

Olejek migdałowy na twarz, ciało i włosy – jak go stosować? Właściwości i efekty

Migdały są nie tylko smaczne, ale i pełne składników odżywczych. Olejek migdałowy cieszy się sporą popularnością ze względu na swoje liczne dobroczynne właściwości. Jak go stosować na twarz i włosy? Podpowiadamy!

Olejek migdałowy – jakie ma właściwości?

Olejek migdałowy powstaje z nasion z drzewa migdałowego. Tłoczy się go w 30 stopniach, dzięki temu zachowuje wiele zdrowotnych właściwości. Co go wyróżnia? Jego jasnożółta barwa oraz delikatny lekko wyczuwalny słodki aromat. Olejek migdałowy skrywa w sobie, między innymi:

  • witaminy – B, D, E i A
  • kwas linolowy i oleinowy
  • substancje białkowe
  • nienasycone kwasy tłuszczowe
  • proteiny
  • minerały.

Taki miks składników sprawia, że olejek migdałowy przede wszystkim:

  • zapobiega starzeniu się skóry
  • wzmacnia włókna kolagenowe
  • chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników
  • działa przeciwutleniająco
  • poprawia cyrkulację krwi
  • regeneruje komórki
  • dobrze nawilża skórę
  • redukuje rozstępy
  • zmniejsza widoczność blizn
  • hamuje powstawanie zmarszczek
  • ujędrnia, wygładza i uelastycznia skórę
  • wzmacnia włosy oraz paznokcie.

Należy wiedzieć, że ten typ olejku nazywany jest rodzajem suchym, dlatego szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Warto przed aplikacją zrobić test uczuleniowy w mało widocznym miejscu, aby wykluczyć reakcje alergiczną!

Czy warto stosować olej migdałowy?

Olejek migdałowy sprawdzi się w przypadku każdego typu skóry, dobrze spisze się nawet u kobiet w ciąży oraz u dzieci. Można używać go na całe ciało, a także na włosy. Samodzielnie doskonale działa, tak samo jak dodany do ulubionej maseczki, czy do kremu.

Nie ma wątpliwości, że olejek migdałowy ma naprawdę wszechstronne zastosowanie, więc okaże się bardzo uniwersalnym produktem w naszej kosmetyczce. Może on nam spokojnie zastąpić krem pod oczy, balsam, odżywkę do włosów, czy też środek przeciwzmarszczkowy. Okaże się przydatny również podczas wakacyjnych wyjazdów.

  Papiloty- jak wykonać atrakcyjne loki?

Olejek migdałowy na twarz – jak go stosować?

Olejek migdałowy na twarz będzie cudownym rozwiązaniem, gdy chcemy usunąć:

  • makijaż – co ważne poradzi sobie również z wodoodpornymi kosmetykami
  • cienie pod oczami, a także zlikwidować opuchliznę
  • obumarły naskórek.

Przy demakijażu wystarczy nalać odrobinę olejku na wacik i przetrzeć nim skórę. W parę sekund tusz, podkład oraz kolorowe preparaty znikną, co ważne bez mocnego tarcia naskórka. Jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu spojrzenia postaw na połączenie esencji z migdałów, miodu i tłustego mleka. Taki domowy kosmetyk po 10-15 minutach zmywasz wodą, a efekt widoczny jest od razu. Po zestawieniu z fusami z kawy bądź z cukrem otrzymasz peeling, który sprawdzi się zarówno na twarz, jak i na całe ciało.

Olejek ze słodkich migdałów na twarz będzie stosowany również miejscowo, na przykład na usta jako odżywczy balsam. Złagodzi przebarwienia, na przykład po trądziku, dodatkowo pomoże zlikwidować uszkodzenia naskórka. Ten produkt świetnie chroni przed promieniami słonecznymi, wiatrem oraz niskimi temperaturami, czyli wszelkimi niebezpiecznymi czynnikami środowiska. Masz trądzik? Borykasz się z zaczerwieniami? To olejek migdałowy jest idealny dla Ciebie!

Olej migdałowy na włosy – jak go stosować?

Olejek migdałowy na włosy okaże się prawdziwym hitem. Dlaczego? Przy regularnym stosowaniu kosmyki odzyskają sprężystość, blask, a ubytki w strukturze zostaną uzupełnione. Mało tego niweluje łupież i pomaga w regeneracji po zabiegach stylizacyjnych. Używaj ten preparat także, aby zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi. Szybko zapomnisz o zniszczonych, łamliwych i suchych włosach!

W jaki sposób aplikować olejek migdałowy na włosy? Cudownie działa na same końce, dlatego może zastąpić serum zabezpieczające. Nałóż go na godzinę przed myciem włosów na pasma i potem zmyj szamponem. Olejowanie jest prawdziwym hitem, pewnie dlatego że szybko daje imponujące wyniki. Pamiętaj jednak, aby zawsze spłukać olejek z kosmyków bez względu na formę aplikacji!

Olejek ze słodkich migdałów na włosy stosuj samodzielnie, albo kilka kropel możesz dodać do drogeryjnych kosmetyków, aby wzmocnić ich działanie. Możliwości jest sporo, więc każda kobieta znajdzie idealną opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

  Metoda keratynowa, czyli najpopularniejsza metoda przedłużania włosów

Olejek migdałowy do ciała – jak go stosować? Efekty

Jeśli zakupisz olejek migdałowy możesz go stosować na całe ciało. Będzie on ciekawym zamiennikiem dla balsamów oraz odżywczych maseł. Co kluczowe szybko się wchłania, nie brudzi ubrań ani tym bardziej nie zostawia lepkiej warstwy na naskórku. Od razu po nałożeniu odczujesz wygładzenie, nawilżenie i uelastycznienie. Szorstkie łokcie, kolana oraz stopy – zapewniamy, że szybko o nich zapomnisz!

Olejek migdałowy na ciało używany jako peeling (łączysz z cukrem, kawą, a nawet solą) złuszcza skutecznie martwy naskórek, ponadto niweluje przebarwienia, jak i cellulit (smaruj kulistymi ruchami przez miesiąc, a pojawią się pierwsze efekty). Ten aromatyczny środek można używać zapobiegawczo w czasie ciąży, aby uniknąć pękania włókien kolagenowych, a także zmniejszyć ryzyko występowania rozstępów. To będzie również doskonałe uzupełnienie klasycznego masażu skóry.

Ciekawostką jest to, że olejek migdałowy niebywale rzadko powoduje reakcje alergiczne, dlatego mogą używać go nawet niemowlęta o bardzo delikatnej skórze. Wykorzystujj zamiast oliwki, albo dodawaj do kąpieli.

Ile kosztuje olejek migdałowy i gdzie go kupić?

Olejek migdałowy można dostać w prawie każdej drogerii, aptece i w sklepie zielarskim w różnej formie, czyli w opakowaniach mniejszych bądź większych. Ten w czystej postaci waha się w cenie 20-40 złotych za 100 ml, choć dużo zależy od producenta. Mieszanki są tańsze, ale tu stężenie tego składnika może być naprawdę niewielkie, dlatego dobrze przeanalizuj listę dodatków. Olejek ze słodkich migdałów pojawia się w wielu drogeryjnych kosmetykach, między innymi w balsamach, płynach do kąpieli, czy w kremach do rąk.

Pamiętaj, żeby przechowywać olejek migdałowy w ciemnym miejscu przez około 3-6 miesięcy. Data ważności jednak może się różnić pomiędzy preparatami!