Miłego dnia i smacznej kawusi – dlaczego to hit internetu?

Kawa to dla wielu jedyny słuszny wybór, gdy chodzi o dobre rozpoczęcie dnia. Ten aromatyczny napój pobudza, dodaje energii oraz poprawia nastrój. Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie, czy przerwę w pracy. W sieci znajdziemy masę memów oraz życzeń typu „miłego dnia i smacznej kawusi”. Nie znasz ich? Spokojnie, ponieważ zebraliśmy najlepsze z nich. Koniecznie sprawdź!

Miłego dnia i smacznej kawusi – o co chodzi?

Kawa to napar przygotowywany z prażonych ziaren kawowca. W zależności od typu napoju sposób przyrządzania wygląda nieco inaczej, poza tym mogą pojawić się odmienne dodatki, na przykład mleko lub śmietanka. To produkt, który pobudza, poprawia krążenie krwi, jak i pozytywnie wpływa na ogólną kondycję naszego organizmu. Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki bądź kubka kawy. Codzienne życie bardzo często przenika do popkultury. W ostatnim czasie można było zobaczyć dosłownie wszędzie w Internecie memy, żarty, a także obrazki życzące nam miłego dnia i smacznej kawusi. O co chodzi z tym trendem? Media społecznościowe, a dokładnie Facebook dały początek temu popularnemu dziś hitowi. Wiadomości prywatne oraz „tablice”, tudzież stories pozwalają nam bowiem dzielić się z innymi różnymi tekstami oraz obrazkami. Wiele osób rozpoczyna swój dzień właśnie od wysłania bliskim czegoś miłego. To szczery gest, który pokazuje, że o kimś pamiętamy.

Miłego dnia i smacznej kawusi to hasło, które zaczęło pojawiać się na coraz większej ilości grafik. Młodsza część społeczeństwa pokochała te zabawne obrazki z nietypowymi życzeniami, choć traktując je inaczej niż starsi, dlatego że nieco ironicznie ze względu na ich humorystyczny charakter. To zdanie na stałe wpisało się mimo wszystko w internetowy słownik i wciąż jest chętnie wyszukiwane chociażby w Google. Wielu ludziom jednak naprawdę ciężko jest zrozumieć, dlatego to aż taki fenomen. Nie da się tego w zasadzie racjonalnie, dokładnie wyjaśnić.

  Answear rusza z drugą edycją popularnego konkursu CatchTHEmoment

Skąd wziął się zwrot „Miłego dnia i smacznej kawusi”?

Internet to prawdziwa skarbnica, bo mamy tu dosłownie wszystko na wyciągnięcie ręki. Smacznej kawusi to slogan, który zawdzięcza swoją sławę generacji – X oraz baby boomer. To za ich sprawą to proste hasło okazało się idealnym dodatkiem do memów oraz do innych grafik, a nawet do ruchomych filmików. Warto pamiętać, że dużo młodsze pokolenia, a więc Gen Z oraz milensialsi poszli w ich ślady i prędko pokochali ten trend, dlatego rozsławili go jeszcze mocniej. Serii obrazków z tekstem „miłego dnia i smacznej kawusi” jest mnóstwo, od tych z politykami, po bardziej stonowane oraz „grzeczne” propozycje.

Zwrot „miłego dnia i smacznej kawusi” pojawił się niedawno, między innymi na memach, z czasem jednak zaczął zdobić również gadżety sprzedawane online, a także kartki z życzeniami. Tak zwani memiarze „przemycają” to hasło na licznych grafikach, i to bez względu na ich tematykę. To sprawiło, że obecnie prawie każdy zna to krótkie, ale wymowne zdanie stosowane przede wszystkim na dzień dobry. Wiele osób wyszukuje je w sieci i przesyła dalej, dlatego ten trend wciąż jest żywy oraz niebywale popularny. Trudno znaleźć kogoś kto nie zna tego zwrotu!

zyczenia smacznej kawusi i milego dnia

Miłego dnia i smacznej kawusi stało się kultowe w całym polskim internecie!

Internet potrafi przysporzyć popularności, poza tym to miejsce, gdzie tworzą się liczne trendy. Czy jest coś lepszego niż zacząć poranek od aromatycznej kawy? Przesłanie grafiki z tym naparem od pewnego czasu stało się modnym zwyczajem. Niektórzy dosłownie tym „spamują”. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że zwrot „miłego dnia i smacznej kawusi” jest niekwestionowanym hitem Internetu. W Polsce istnieje wiele memów oraz bardziej klasycznych grafik, które obrazują właśnie te życzenia. Kultowe już są propozycje z najsłynniejszymi politykami, a także warianty z Putinem. Młodsze pokolenie, jak i to dużo starsze udostępnia życzenia przede wszystkim za pośrednictwem kanałów social media. To doskonały pomysł, aby kogoś rozbawić, czy też pomóc mu lepiej rozpocząć dzień. Nie da się ukryć, że ten prosty, choć wymowny slogan od kilku miesięcy ma mocną pozycję, i z pewnością szybko się to nie zmieni. Życzenia na dzień dobry w takim tonie zyskały wręcz status kultowych. W Polsce na przysłowiowym „podium” znajdziemy prześmiewcze, kolorowe gify, które non stop krążą po sieci. Trudno ich nie zauważyć!

  Elbląg - co warto zobaczyć w tym mieście?

„Miłego dnia i smacznej kawusi” to żart wśród młodzieży. Nie daj się wyśmiać!

Młodzież na swój własny sposób interpretuje trendy i dopasowuje je do swoich potrzeb. Slogan „miłego dnia i smacznej kawusi” przybiera wiele form, od memów, po ruchome GIF-y. Tego rodzaju życzenia na dzień dobry z motywem aromatycznego, czarnego napoju młodsza część społeczeństwa traktuje z drobną dozą ironii. Czasami pojawiają się kontrowersyjne postacie, innym razem mamy wulgaryzmy. To powoduje, że ten prosty komunikat nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Nie ma wątpliwości, że młodzież robi sobie żarty dosłownie ze wszystkiego. Popkultura to dla nich źródło inspiracji. Kawa wypijana rano stała się dla młodych świetnym odniesieniem. Tekst „smacznej kawusi” dosłownie bije rekordy popularności. Zobaczymy go na „wycinkach” ze znanych filmów, na zdjęciach gwiazd lub na ruchomych obrazkach. Inny kontekst oraz dodatkowe elementy sprawiają, że młodzież traktuje ten slogan z lekkim przymrużeniem oka. Dokładnie przyjrzyj się temu co otrzymujesz, bo może się okazać, że zamiast miłych życzeń z rana dostałeś coś zupełnie innego. Nie daj się wyśmiać!

Smaczej kawusi i miłego dnia – memy i obrazki

Wysłanie do kogoś z samego rana życzeń smacznej kawusi i miłego dnia to sympatyczny gest, który z pewnością wywoła uśmiech na czyjeś twarzy. To dobra opcja dla bliskich osób, jak i dla dalszej rodziny lub znajomych. Memy oraz obrazki poślesz dalej za pomocą wiadomości MMS bądź korzystając z kanałów social media, czy też poczty elektronicznej. Poniżej znajdziesz kilkanaście najlepszych wariantów. Oto one:

milego dnia smacznej kawusi

smacznej kawusi

milego dnia i kawusi smacznej

smacznej kawy zycze

milego dnia i smacznej kawy