nostradamus wieszcz

Przepowiednie Nostradamusa – co przepowiadał i czy coś się już sprawdziło?

Nostradamus to jeden z najbardziej znanych jasnowidzów, który kojarzony jest przez większość z nas. Nie ma w tym nic dziwnego – wiele z jego przepowiedni sprawdziło się. Warto jednak wiedzieć, że wizje, które zapisywał w centuriach nie są jednoznaczne. Ich zapisy często są tajemnicze i nieoczywiste, co sprawia, że czasem jesteśmy w stanie zrozumieć je dopiero, gdy się spełnią. Co jeszcze kryją przepowiednie Nostradamusa? Co warto o nich wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Przepowiednie Nostradamusa – co przewidział na przyszłość?

Jasnowidz zapisywał swoje przepowiednie w dość nietypowy, tajemniczy sposób. Są to bowiem setki krótkich wierszy, w których nie znajdziemy konkretnych dat wydarzeń. Co więcej, Nostradamus przepowiadał odległą przyszłość, przez co nie zawsze był w stanie opisać to co widzi, z racji tego, że w jego czasach nie znano jeszcze wynalazków takich jak np. samolot. To właśnie dlatego przepowiadając zamach na World Trade Center użył sformułowania “ognisty ptak”.

Mimo zagadkowego charakteru przepowiedni, licznych metafor oraz symboli nie możemy nie zauważyć, że wiele z przepowiedni Nostradamusa spełniło się. Mowa tu choćby o wybuchu II wojny światowej czy też lądowanie człowieka na księżycu. Warto zaznaczyć, że przepowiednie Nostradamusa najczęściej nie dotyczyły pozytywnych wydarzeń w historii ludzkości. Jego wizje najczęściej dotykały spraw trudnych i bolesnych: wojen, bitew, plag czy zaraz. Co ciekawe, wiele osób analizując wersety jego przepowiedni zauważa, że przewidział on nawet pandemię koronawirusa, z którą zmagaliśmy się jeszcze całkiem niedawno. Niestety, nie było to ostatnie zagrożenie, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. W proroctwach Nostradamusa możemy bowiem znaleźć nawet wzmianki o apokalipsie zombie! Badacze jego przepowiedni uważają, że ‘żywe trupy” powstaną w wyniku eksperymentów z bronią biologiczną, których mogą dopuścić się Rosjanie. Czy wizja ta znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości? Pozostaje nam mieć nadzieję, że tak nie będzie.

Przepowiednie Nostradamusa na XXI wiek – co przewidział?

Nostradamus napisał wiele o tym, co czekać będzie nas w XXI wieku. Co więcej, niektóre z jego przepowiedni już się spełniły. W jego wizjach pojawiły się np. susze i rosnące temperatury, co ma już miejsce w związku z ciągłym ocieplaniem się naszego klimatu. Poruszał również temat zwiększonego niepokoju, coraz większego podziału społeczeństwa i sporów, z którymi zmagamy się teraz oraz będziemy musieli zrobić to w przyszłości. Przewidział także śmierć królowej Elżbiety i nie mylił się co do niej. Jest to o tyle ciekawe, że poruszył również temat jej syna, czyli króla Karola III. Okazuje się, że ma on dość szybko abdykować. Jego miejsce ma zaś zająć osoba, która nigdy nie spodziewała się, że będzie królem. Część badaczy przepowiedni Nostradamusa twierdzi, że będzie to Harry. Czy tak będzie w istocie? Wszystko wskazuje na to, że przekonamy się o tym w przeciągu kilku najbliższych lat.

  Najważniejsze punkty w Jastarni, które trzeba odwiedzić!

Mówiąc o przepowiedniach Nostradamusa na XXI wiek nie sposób nie wspomnieć również o tym, że pojawiają się w nich liczne wzmianki o klęskach żywiołowych takich jak powodzie. Przewidywał on również kryzys gospodarczy, z którym zmagamy się od pewnego czasu. Potwierdzenie znajdziemy choćby w jego słowach: “Miód będzie kosztował o wiele więcej niż wosk do świec. Tak wysoka jest cena pszenicy, że człowiek jest poruszony, bliźniego, by jadł w jego rozpaczy.”

przepowiednie nostradamusa

III wojna światowa w Polsce – co przepowiedział Nostradamus?

Nie da się ukryć, że jedną z najbardziej przerażających a jednocześnie fascynujących przepowiedni Nostradamusa jest ta, która dotyczy III wojny światowej. Wszyscy obawiamy się bowiem, że prędzej czy później wydarzenie to będzie miało miejsce. Obawy te przybrały na sile po ataku Rosji na Ukrainę. Ponownie mamy jednak do czynienia z tajemniczymi zapiskami, które możemy interpretować w różnorodny sposób. Pierwszą z przepowiedni, którą warto mieć na uwadze są słowa “Niebiański ogień na królewskim gmachu.” Badacze przepowiedni Nostradamusa debatują, czy dotyczy to wybuchu ogromnej wojny, w którą z racji swojego położenia zostanie wciągnięta także Polska, czy też Nostradamus miał na myśli wciąż rosnące temperatury. Może bowiem okazać się, że przepowiednia ta dotyczy katastrofy klimatycznej, którą zagrożona jest nasza planeta.
W przepowiedniach tego tajemniczego jasnowidza znajdziemy również wzmianki o Antychryście. Nie wiemy kim będzie ani kiedy nadejdzie, jednak Nostradamus twierdził, że jego przyjście będzie związane z wieloma katastrofami, plagami oraz wyniszczającą wojną. Potwierdzenie tego znajdziemy w słowach: “27 lat będzie trwała jego wojna. Niewierzący zginą, będą w niewoli, zostaną wygnani.” Nie da się więc ukryć, że wizje dotyczące naszej przyszłości są bardzo mroczne i niepokojące.

Czy Nostradamus przepowiedział koniec świata?

Przepowiednie Nostradamusa dotyczyły czasów mu współczesnych ale również przyszłości. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym czy przepowiedział on również koniec świata. Odpowiedź brzmi, owszem, Nostradamus napisał również na ten temat. Czego możemy dowiedzieć się z jego przepowiedni? Okauzje się, że w przypadku końca świata, jego wizje nie miały potwierdzenia w rzeczywistości, choć może to również oznaczać, że źle je interpretujemy.

Pierwszy raz koniec świata przepowiedziany został przez niego na rok 2015. Świadczyć o tym miał następujący zapis: “Przez Hesperię i Insubrię: Ogień na statku, plaga i zniewolenie, Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie”. Jak wiemy, w roku tym jednak nie wydarzyło się nic niepokojącego, a świat jaki znamy funkcjonuje nadal. Dlatego też niektórzy badacze centurii twierdzą, że tak naprawdę nie chodziło o rok 2015 lecz 3739. I to właśnie wówczas ma nastąpić kres ludzkości.

  Co zabrać na narty? Lista najważniejszych rzeczy do spakowania

Pojawiały się również głosy dotyczące końca świata w 2021 roku. Miało wówczas nadejść realne zagrożenie w postaci klęski głodu oraz uderzenie asteroidy. To jednak również nie znalazło potwierdzenia w rzeczywistości. Osoby, które wierzą w przepowiednie Nostradamusa po raz kolejny przekonują, że niespełnienie się tej wizji wynika z faktu, że zapiski jasnowidza są często dla nas niezrozumiałe i nie odczytujemy ich prawidłowo. Pozostaje nam jedynie cieszyć się z tego, że tym razem mroczne i niepokojące wizje nie spełniły się.

Nostradamus

Czy jakieś przepowiednie Nostradamusa się spełniły?

Istnieje wiele przepowiedni Nostradamusa, które spełniły się do tej pory. Wśród nich wymienić możemy między innymi:

  • Śmierć Henryka II, króla Francji – jasnowidz napisał: “Młody lew starego pokona / 
Na polu walki w samotnym pojedynku / Wykłuje mu oczy przez złotą klatkę /
 Dwie rany zadane jednym, później umiera śmiercią bezlitosną”. Tymczasem latem 1559 roku król Francji Henryk II (starszy lew) został nieszczęśliwie zraniony w pojedynku z z hrabią Gabrielem de Montgomerym (młodym lwem), który był jego wasalem.
  • Dojście Adolfa Hitlera do władzy – przepowiednia Nostradamusa brzmiała następująco: “W głębi Zachodu Europy / Urodzi się małe dziecko w biednej rodzinie / On, który swym językiem uwiedzie wielkie oddziały / Jego sława będzie rosła w kierunku królestwa Wschodu”. Przypomnijmy, że Hitler pochodził z biednej rodziny. Co więcej, to że tak wielu ludzi uwierzyło w jego słowa wynikało z jego kwiecistych przemówień, którymi trafiał do milionów.
  • Śmierć Księżnej Diany – Słowa przepowiedni brzmią następująco: “Ta, która została odrzucona, powróci do władzy, Jej wrogowie znajdą się pomiędzy spiskowcami, Z większą chwałą niż przedtem będzie panować, Z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna.” Odrzucenie interpretuje się jako rozwód z ówczesnym księciem Karolem (obecnie królem Wielkiej Brytanii). Powrót do władzy odbiera się jako ogromną popularność, jaką zyskała księżna oraz fakt, że nawet lata po swojej śmierci jest wspominana jako osoba, która doskonale radziła sobie pełniąc funkcję księżnej.

Podsumowując, Nostradamus jest uważany za jedną z najbardziej tajemniczych postaci w historii. Do jego przepowiedni możemy podchodzić w sposób sceptyczny, nie da się jednak ukryć, że był on człowiekiem niezwykle inteligentnym, który z pewnością posiadał pewien dar – liczne wydarzenia, które miały miejsce tak jak to przewidział sprawiają, że nie możemy jednoznacznie odrzucić jego wizji i warto mieć je na uwadze w przyszłości.