black friday

Czym jest Czarny Piątek: najbardziej oczekiwane rabaty roku

Czarny Piątek to nazwa dobrze znana wszystkim osobom, które lubią oszczędzić na zakupach i kupują produkty na wyprzedażach.

Jest to czas największych wyprzedaży w ciągu roku, kiedy między innymi za pośrednictwem portalu BravoKupony klienci mogą złapać najlepsze okazje i kody rabatowe do użycia w swoich ulubionych sklepach.

Pomimo, że sam Czarny Piątek jest dosyć rozpoznawalny to niewiele osób zna historię tego święta i dlaczego właściwie to właśnie w ten dzień sklepy decydują się na duże wyprzedaże i wysokie promocje. Swoje początki Czarny Piątek, a właściwie Black Friday, ma w Stanach Zjednoczonych i to tam jest najhuczniej obchodzony. Jest on bezpośrednio związany ze Świętem Dziękczynienia, które obchodzone jest w ostatni czwartek listopada. Jest to jedno z ważniejszych amerykańskich świąt i ma upamiętniać pierwsze dożynki w kolonii. Czarny Piątek ma miejsce w piątek tuż po Święcie Dziękczynienia. Prawdopodobnie geneza Black Friday jest związana z paradami organizowanymi w czwartek, podczas których sklepy reklamowały się i kusiły potencjalnych klientów przecenami i promocjami, aby zachęcić ich do zakupów lub skorzystania z usług po zakończeniu obchodów.

Sama nazwa jest związana z kolorem jakim się zaznacza zyski w księgach rachunkowych- czarnym tuszem.

Black Friday jest najbardziej wyczekiwanym okresem wyprzedaży w ciągu całego roku, ponieważ to właśnie wtedy sklepy oferują najlepsze promocje. Nie ma innego momentu w roku, kiedy sklepy na aż tak masową skalę by tworzyły równie korzystne dla klientów promocje i wyprzedaże. Nie bez znaczenia jest także data tego święta, która przypada tuż przed sezonem świątecznym.

Wszyscy wiemy, że Boże Narodzenie wiąże się z ogromnymi wydatkami. Na prezenty, na jedzenie na dekoracje i wiele innych artykułów. Nic dziwnego, więc że ludzie chcą wykorzystać każdą okazję, która pozwoli w tym intensywnym okresie odciążyć ich portfele. Przy odpowiednim planowaniu można zrobić większość zakupów w okresie Czarnego Piątku, żeby potem nie kupować na ostatnią chwilę produktów, które tuż przed Świętami będą dwa razy droższe niż były kilka tygodni temu.

  Najważniejsze punkty w Jastarni, które trzeba odwiedzić!

Pomimo, że w Polsce Czarny Piątek nie jest aż tak popularny jak w Stanach Zjednoczonych, to nadal wiele sklepów oferuje w związku z nim świetne oferty, nie tylko stacjonarnie, ale także przez Internet. W obecnych czasach reklama w sieci jest podstawą, dlatego w ofercie sklepów online znajdziecie na pewno wiele zniżek i rabatów oferowanych klientom z okazji Czarnego Piątku.

Jeśli nie wiesz jednak jak trafić na najlepsze promocje i okazje to skorzystaj z usług strony BravoKupony.pl. Bravokupony.pl to witryna z kuponami, której specjalizacją są kody rabatowe dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze na zakupach online. Rozpoczęta w 2020 roku, oferuje kupony, które można wykorzystać w handlu elektronicznym. Znajdziesz tam oferty wielu różnych sklepów, a także aktualnie dostępne kody rabatowe do wielu sklepów. Kupony promocyjne mogą Ci nie tylko zapewnić zniżkę na wybrane produkty, ale także rabat na kolejne zakupy, artykuły gratis czy darmową dostawę. W Black Friday takich kodów będzie o wiele więcej. Nie pozwól, żeby takie okazje przeszły Ci koło nosa, wejdź koniecznie na stronę BravoKupony i oszczędź na kolejnych zakupach.

A w jakich miejscach można skorzystać z profitów jakie daje Czarny Piątek? Jest to oczywiście indywidualna kwestia danej marki czy sklepu jak duże wyprzedaże chce robić w danym roku. Na szczęście jednak większość sklepów świętuje Czarny Piątek razem z klientami i oferuje im różne benefity i zniżki w tym okresie.

W Black Friday zostaje przeceniona większość produktów, jakie mogą się okazać potrzebne na co dzień. Znajdziesz bez problemu przecenione ubrania, artykuły RTV i AGD, dekoracje do domu czy na przykład zabawki. Możesz w ten dzień zaopatrzyć się w wiele przedmiotów, których zakup odkładałeś na później z powodu braku promocji.

Oczywiście ze względu na zbliżający się okres świąteczny po Czarnym Piątku, warto wykorzystać ten czas, aby zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich. Bez problemu kupimy je w promocyjnej cenie i dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić część pieniędzy i będzie nas stać na więcej prezentów niż z początku przypuszczaliśmy. Poza przedmiotami codziennego użytku i prezentami będziemy się mogli podczas wyprzedaży zaopatrzyć w mniej praktyczne, ale równie ważne produkty takie jak na przykład dekoracje świąteczne. Często odpuszczamy sobie kupowanie większej ilości dekoracji ze względu na to, że używa się ich raz w roku, a potem idą do kartonu. Na szczęście Czarny Piątek daje ci możliwość kupienia wymarzonych dekoracji za przystępną cenę, dzięki którym będziesz mógł poczuć świąteczny nastrój w swoim domu.