bialy usmiech kobiety

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu? Pomyśl o wybielaniu zębów. Wybraliśmy najskuteczniejsze metody

Kto z nas nie marzy o zdrowych, śnieżnobiałych zębach, które będą nie tylko ozdobą naszej twarzy, ale i naszą najlepszą wizytówką? Na szczęście droga do białego uśmiechu jest obecnie wcale nie taka trudna i długa.

Wystarczy sięgnąć po skuteczną metodę. Sprawdziliśmy, jakie rozwiązania gwarantują najlepsze efekty. I o czym pamiętać po wybielaniu zębów, aby śnieżnobiały uśmiech pozostał z nami jak najdłużej.

Skuteczne wybielanie zębów? Tylko u specjalisty

Obecnie mamy do wyboru wiele metod wybielania zębów. Z części z nich możemy skorzystać w zaciszu domowym, jednak samodzielne wybielanie zębów nie należy do rozwiązań najskuteczniejszych, a już na pewno nie przynosi trwałych efektów. Jeśli interesuje nas naprawdę skuteczne wybielanie zębów  zdecydowanie warto udać się do gabinetu stomatologicznego. Specjalista nie tylko profesjonalnie przeprowadzi zabieg, ale i wesprze nas w wyborze optymalnej dla naszych zębów metody.

Wybielanie zębów pod kontrolą dentysty będzie zatem zarówno skuteczniejsze, jak i bezpieczniejsze. W takim przypadku ryzyko uszkodzenia tkanek podczas zabiegu wybielania zębów praktycznie zostaje wyeliminowane. Poza tym stomatolog na bieżąco kontroluje stopień wybielenia zębów, optymalnie dobierając stężenie środka wybielającego. Tutaj także możemy liczyć na długotrwałe efekty.

  Jak wykonać makijaż dla opadającej powieki?

Jakie metody wybielania zębów masz do wyboru?

Jak już wspomnieliśmy, najskuteczniejsze metody wybielania zębów to te przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Jedną z nich jest metoda nakładkowa. Stomatolog pobiera tutaj wyciski, na podstawie których przygotowane zostają specjalne szyny (nakładeki). Szyny wraz z żelem wybielającym stanowią zestaw, z którego będziemy korzystać przez 2 do 4 tygodni. Nakładki z żelem należy nosić codziennie przez 3 – 4 godziny.

Skutecznym, a dodatkowo zdecydowanie szybszym w osiągnięciu pożądanych rezultatów sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest wybielanie jednoseansowe. W tym przypadku stomatolog poza środkiem wybielającym wykorzystuje specjalne lampy, które sprawiają, że substancja wybielająca utlenia się na powierzchni zęba, czego wynikiem jest rozjaśnienie szkliwa.

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Niezależnie od wybranej metody, aby osiągnąć pożądane efekty musimy zadbać o zdrowie naszych zębów. Dlatego przeciwwskazaniem do wybielania są ubytki, próchnica, czy też nieszczelne plomby. Ogólna zasada mówi tutaj zatem, że w pierwszej kolejności zęby leczymy, a dopiero później przystępujemy do ich wybielania.

O czym pamiętać po zabiegu?

Aby efekt wybielania był trwały, a na zębach aby nie pojawiły się nieestetyczne przebarwienia, zaleca się, aby przez kilka do kilkunastu dni po zabiegu jednoseansowego zrezygnować z produktów barwiących zęby, w tym kawy, czarnej herbaty, czy wina.

  Domowy peeling do skóry głowy - jak go zrobić? 10 prostych przepisów

Rekomendowanymi produktami będą te w kolorze białym, czyi m.in nabiał. Dobrze jest także zrezygnować z palenia papierosów – przynajmniej na na 7 dni od zabiegu. W przypadku metody nakładkowej, unikajmy produktów barwiących zęby i najlepiej zrezygnujmy z palenia. Rezultaty wybielania nadejdą wówczas zdecydowanie szybciej.