kobieta maluje paznokcie

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? 7 sprawdzonych sposobów

Piękny manicure wymaga precyzji, odpowiednich kosmetyków, a także zastosowania pewnych trików, które zapewnią jednocześnie trwałość i piękny wygląd. Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? Nie wiesz? Spokojnie, mamy aż 7 sprawdzonych sposobów. Wszystkie skuteczne patenty znajdziesz w naszym artykule!

Malowanie paznokci w domu

Nie da się ukryć, że manicure wymaga wprawnej ręki, dobrej techniki, a także  właściwego zagospodarowania czasu. Niestety, w zabieganym świecie często zajmujemy się malowaniem paznokci tuż przed samym wyjściem, gdy czas nas goni.

To często kończy się brzydkimi zaciekami, wyjściem poza płytkę, albo problemem z zaschnięciem emalii. Zapomnij o metodzie naszych babć, czyli dolewaniu do lakieru zmywacza na bazie acetonu, bo możesz, w ten sposób zniszczyć paznokcie. Czas możesz zaoszczędzić w zupełnie inny sposób bez ryzykowania uszkodzenia płytki. Wszystkiego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?

Nie zawsze mamy czas na poświęcenie kilkunastu minut na manicure. Jeśli lakier bardzo długo schnie to najprawdopodobniej jest on przeterminowany, dlatego należy na bieżąco sprawdzać informacje na buteleczkach i pozbywać się starych kosmetyków. Bywa też tak, że mimo ważności emalia i tak schnie dość mozolnie. Co można z tym zrobić? Poniżej znajdziesz aż 7 sprawdzonych sposobów na wysuszenie paznokci:

1. Suszarka do włosów

Suszarka do włosów doskonale sprawdza się nie tylko do stylizacji kosmyków, ale i do innych czynności. Dzięki temu sprzętowi możesz przyspieszyć wysychanie lakieru. Ważne jest jednak użycie zimnego, a nie ciepłego nadmuchu powietrza! Należy pamiętać, że nie każda suszarka ma taką opcję. Nie próbuj stosować ciepłego strumienia powietrza, ponieważ na płytce może pojawić się matowe wykończenie, poza tym łatwo poparzyć dłonie.

  Dlaczego warto zdecydować się na brwi permanentne?

2. Cienkie malowanie paznokci

Najprostszym patentem na przyspieszenie wysychania emalii na płytce paznokcia jest nakładanie jej warstwowo. Chodzi o malowanie kilka razy dość cienko. Ten sposób ma dodatkowy plus, dlatego że lakier wygląda ładnie, bo dokładnie kryje płytkę. Zwłaszcza przy ciemnych kolorach trudno zapobiec odbiciom, czy rozmazaniu, a taka technika zdecydowanie ułatwia wykonanie pięknego manicure.

3. Lampa UV

Lampa UV jest konieczna, gdy decydujemy się na lakiery hybrydowe bądź żelowe. Promienie emitowane przez ten sprzęt powodują, że emalia wysycha w kilka sekund, co więcej jest twardsza. Naprawdę szybko można praktycznie zaraz aplikować kolejną warstwę!

4. Zimna woda

Zimna woda jest to nietypowe rozwiązanie, ale naprawdę działa! Jak wysuszyć z jej pomocą lakier do paznokci? Zaraz po pomalowaniu płytki zanurz dłoń w lodowatej wodzie, najlepiej aby dodatkowo pojawiły się w niej kostki lodu. Po każdej warstwie powtarzaj czynność, trwa ona jedynie kilka sekund, a daje imponujące rezultaty. Pomocne okaże się również schłodzenie samego lakieru w lodówce.

5. Preparaty do wysychania paznokci 

W drogeriach bez problemu znajdziesz preparaty, które przyspieszają wysychanie lakieru. One dodatkowo przedłużają czas noszenia manicure, dlatego że zapobiegają odpryskiwaniu. Tak zwane osuszacze kosztują kilka złotych, w zależności od marki mają inną formę. To przede wszystkim łatwe w użyciu spraye oraz środki przypominające klasyczny lakier do paznokci, a zatem z pędzelkiem.

  Soczyste mango - jak wykorzystać je przy pielęgnacji ciała?

6. Szybkoschnące lakiery

Wykonywanie manicure szybkoschnącymi lakierami to najpopularniejsze rozwiązanie, choć ma pewne drobne wady. Przy tym produkcie trzeba bardzo uważać i zachować perfekcję przy nakładaniu. Dlaczego? Takie kosmetyki wysychają szybko, dlatego też łatwo o niedokładne rozprowadzenie bądź zrobienie nieestetycznych zacieków. Wyjdź na dwór, albo otwórz okno, wtedy zyskasz odrobinę czasu na precyzyjne rozsmarowanie lakieru.

7. Oliwka

Oliwka pojawia się w prawie każdym domu. Na paznokcie można użyć zarówno oliwkę dla dzieci, oliwę z oliwek, tudzież inny rodzaj. Jak stosować? Tuż po aplikacji lakieru nałóż maksymalnie 2-3 krople najlepiej specjalną pipetą, która jest niezwykle precyzyjna. Następnie delikatnie rozprowadzasz tłustą substancję po całej płytce. Nie martw się nic się nie rozmaże ani tym bardziej nie przyklei do lakieru!