kobieta z trwala na wlosach

Lekka trwała unosząca włosy – na czym polega i jak działa?

Metod stylizacji włosów jest cała masa, jedne prostują, inne wręcz przeciwnie, kręcą kosmyki. Lekka trwała unosząca włosy bije rekordy popularności, nic dziwnego bowiem wygląda bardzo naturalnie. Na czym polega? Jak działa taki zabieg? Sprawdź koniecznie!

Lekka trwała unosząca włosy – jak wygląda zabieg?

Lekka trwała unosząca włosy nazywana też stylingiem jest to jeden z rodzajów trwałej ondulacji. Co daje? Poprzez ten zabieg unosimy włosy od nasady, dodatkowo zyskują one na objętości. Kolejnym plusem jest łatwość rozczesywania. To idealne rozwiązanie dla pań z cienkimi kosmykami, jak i dla tych z tendencją do opadania, a nawet dla tych z przetłuszczającymi się.

Co ważne lekka trwała unosząca włosy to zabieg, który trwa około 1,5-2 godzin. Jest zdecydowanie mniej szkodliwy niż tradycyjna trwała. Jak wygląda? Klasycznie rozpoczyna się od mycia głowy, potem następuje kręcenie na wałki oraz spryskiwanie kosmyków specjalnym środkiem – dobierany jest on do typu włosów. Najważniejszy jest preparat, bo właśnie on jest gwarancją sukcesu tej metody. Efekt utrzyma się aż kilka miesięcy, nawet do 4.

Lekka trwała unosząca włosy – krok po kroku

Lekka trwała unosząca włosy to zabieg dostępny w większości salonów fryzjerskich. Cena zaczyna się już od 100 złotych. Jak wygląda ta metoda? Poniżej znajdziesz krok po kroku przebieg tego rodzaju trwałej ondulacji:

  • na początku pojawia się mycie włosów
  • na pasma nawija się specjalne wałki, a ich końce zabezpiecza papierem, potem spryskuje włosy kosmetykiem odpowiednio dobranym do rodzaju kosmyków
  • po 20-30 minutach jest kolejne mycie głowy, po nim następuje aplikacja substancji odżywczych, dzięki niej związki są lepiej wchłaniane
  • na koniec ponownie nakłada się płyn, a także odżywkę.
  Jak dobrać kolor włosów? Zrób szybki test!

Co ważne po tym zabiegu nie można farbować włosów przez tydzień! Styling kosmyków poleca się robić zwłaszcza w okresie letnim, gdy często korzystamy z akwenów wodnych. Po wyjściu z wody zyskujemy naturalne faliste włosy.

Jakie są rodzaje trwałej ondulacji?

Trwała ondulacja potrafi wyczarować burzę gęstych i kręconych włosów. Najlepsze wyniki osiąga się na zdrowych kosmykach, dlatego wcześniej z reguły robi się różnego typu regeneracje. Istnieje aż kilka rodzajów trwałej ondulacji, bo jest nie tylko ta lekka unosząca włosy. Mamy, między innymi:

  • Kwaśną ondulację – to mało inwazyjna metoda, do tego loki wyglądają tu niezwykle naturalnie. Możemy cieszyć się tą fryzurą do 3 miesięcy. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się u osób z delikatnymi, rozjaśnionymi bądź z osłabionymi kosmykami.
  • Zasadową ondulację nazywana też alkaliczną – dużym plusem jest to, że efekt może wytrzymać nawet do 9 miesięcy. Ta metoda doskonale nadaje się dla pań z włosami normalnymi, nie mogą być one jednak po żadnych zabiegach fryzjerskich, na przykład po rozjaśnianiu.
  • Dwufazowa trwała – tu skupia się na odrostach, które się wyprostowały. Wobec tego w tym miejscu pojawia się silniejszy środek, a na pozostałej części, czyli na długości dużo łagodniejszy preparat.