Jak działa olej lniany na włosy? Efekty, właściwości i działanie

Wiele kobiet wraca do starych i sprawdzonych sposobów pielęgnacyjnych naszych babć. Olej lniany zbawiennie wpływa na włosy. Jakie daje efekty? W jaki sposób działa? Jeśli chcesz wiedzieć koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Działanie oleju lnianego na włosy

Olej lniany stosowany jest przede wszystkim w kuchni, chociaż ma szereg dobroczynnych właściwości. W cudowny sposób działa na urodę, zwłaszcza na włosy. Ten naturalny tłuszcz kosztuje około 15-30 złotych w zależności od pojemności opakowania.

Co zawiera? Kwasy Omega-3 i Omega-6, które sprawiają, że kosmyki rosną szybciej, a do tego są dogłębnie odżywione. Stają się mocne, mniej wypadają, nie ma też rozdwajających się końcówek.

Dodatkowo olej lniany eliminuje łupież oraz inne stany zapalne skóry głowy. Witamina E ukryta w tym produkcie naturalnego pochodzenia zapewnia ochronę przed uszkodzeniami. 

Olejowanie włosów za pomocą oleju lnianego i inne skuteczne metody aplikacji

Kluczowe przy używaniu oleju lnianego jest to, aby go w żadnym wypadku nie podgrzewać. Dlaczego? Ciepło powoduje, że niszczymy znaczną zawartość NNKT tego tłuszczu.

Tak naprawdę patentów na wykorzystanie oleju lnianego na włosy jest kilka. Poniżej znajdziesz te najlepsze:

1. Najpopularniejszą metodą aplikacji oleju lnianego jest, tak zwane olejowanie. Na czym polega? Na całą długość nakłada się ten preparat i zostawia na kilka godzin 2-3 bądź na dłuższy okres czasu, nawet na całą noc. Dobrze jest zabezpieczyć głowę folią bądź czepkiem, aby zapobiec spływaniu tłuszczu.

Na ramionach powinien pojawić się ręcznik. Potem wystarczy zmyć olej lniany wodą, a następnie zastosować klasyczny szampon o łagodnej formule, na przykład środek dla dzieci. Ten zabieg możesz stosować nawet 2 razy w tygodniu!

  Pielęgnacja twarzy zimą - jaką maseczkę do twarzy wybrać na zimę?

2. Olej lniany można nakładać jedynie na same końcówki włosów, jako odżywcze serum. Tutaj zasada jest nieco inna, ponieważ smarujesz tłuszcz na kosmyki tuż po umyciu. Absolutnie go nie spłukuj! Ten zabieg powoduje, że zapobiegamy rozdwajaniu się końcówek, domykamy łuski i poprawiamy ich kondycję. Zapominasz o puszeniu!

3. Masz słabe i łamliwe kosmyki? Włosy wolno rosną? Spróbuj je wzmocnić poprzez wykonanie domowej wcierki z oleju lnianego. Wystarczy kilka kropel tego tłuszczu wmasować tylko w skórę głowy, czyli na górnej części. Zostawiasz tak włosy na 30-45 minut. Potem myjesz, jak zawsze ulubionym szamponem. Ten zabieg wykonuj 2-3 razy w tygodniu. 

4. Możesz także wykonać domową maskę. Jak? Wystarczy połączyć olej lniany (2 łyżki) z połową miękkiego awokado oraz łyżeczką płynnego miodu. Wszystkie składniki blendujesz na gładką masę, od razu aplikujesz na włosy. Po 30-45 minutach usuwasz resztki letnią wodą. Stosujesz na końcu myjący środek z drogerii i cieszysz się piękną fryzurą. 

5. Dodaj jedną łyżkę oleju lniane do ulubionego szamponu. To szybki patent na odżywienie kosmyków!

Co warto jeszcze wiedzieć o oleju lnianym?

Bez względu na typ aplikacji oleju lnianego i tak zyskasz podobny efekt. Zaraz po umyciu zauważysz znaczącą poprawę stanu włosów. Kosmyki staną się miękkie, lśniące, łatwiej będzie je rozczesać. Poza tym odczujesz nawilżenie, wzmocnienie oraz gładkość.

Szybciej zaczną rosnąć, a nawet staną się dużo gęściejsze. Ten naturalny środek działa na kosmyki zbawiennie! Co ważne mogą go stosować i kobiety, i mężczyźni.

Pamiętaj, aby nie aplikować zbyt dużej ilości oleju lnianego na włosy, bo to może je obciążyć. Ważne jest dokładne zmycie pozostałości tłuszczu! Niekiedy trzeba będzie umyć głowę nawet kilkukrotnie. 

Przechowuj olej lniany w lodówce, tylko tak zachowasz wszystkie jego właściwości odżywcze.  Dobrze jest odlać do pojemnika odmierzoną ilość do jednorazowej aplikacji, a resztę schować od razu do chłodnego miejsca.

  Kosmetyki do pielęgnacji zimą - co musisz wiedzieć?

Okres ważności jest dość krótki, więc podczas zakupów zwróć na niego uwagę. Jeśli nie zamierasz aplikować tego środka na całe włosy, a tylko na skalp lub końcówki kup mniejsze opakowanie, które zużyjesz szybciej niż wielkie.