Spis treści
Twoje ciało potrzebuje ujędrnienia i wygładzenia? Spoglądasz w lustro i widzisz pogłębiający się cellulit, a na samą myśl o założeniu stroju kąpielowego robi Ci się słabo? Zapewniamy, że nie warto katować się drakońskimi dietami. Jest lepszy i o wiele prostszy sposób, by wyrzeźbić sylwetkę i wymodelować newralgiczne partie ciała. Słyszałaś już o endermologii LPG? Nie? Koniecznie musisz to zmienić! Jesteśmy pewni, że będziesz nią zachwycona.
Co to jest endermologia LPG i kiedy warto ją stosować?
Endermologia LPG to nieinwazyjna, skuteczna i całkowicie bezpieczna metoda, która pomaga nam dbać o zdrowie i urodę. Jest to forma masażu mechanicznego, który wykonuje się przy pomocy specjalnej głowicy na podciśnienie. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?
Ponieważ poprzez mechaniczną stymulację skóry masaż wspomaga redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Pozwala ujędrnić, wygładzić, rozświetlić i poprawić elastyczność skóry. Dzięki zabiegom endermologii można uzyskać następujące efekty:
- poprawa ukrwienia skóry,
- przyspieszenie wydalania toksyn z organizmu,
- wymodelowanie sylwetki,
- redukcja ilości wody zatrzymywanej w organizmie
- rozluźnienie mięśni.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG
Masaż metodą endermologii LPG szczególnie poleca się osobom, które mają problem z cellulitem i chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych miejsc, które są najbardziej oporne na ćwiczenia. Endermologia LPG może też pomóc w przypadku blizn i rozstępów. Stosuje się ją również przed i po zabiegu liposukcji. Główne wskazania to:
- cellulit,
- nadwaga,
- brak jędrności skóry,
- obrzęki,
- eliminacja toksyn,
- napięcie mięśniowe,
- liposukcja.
Choć endermologia jest metodą nieinwazyjną i całkowicie bezpieczną, istnieją przeciwwskazania do tego typu zabiegów. Są to m.in.
- żylaki, zapalenie żył i zakrzepica,
- naczyniaki,
- przepuklina,
- infekcje i stany zapalne,
- uszkodzenia i zmiany skórne,
- choroby nowotworowe,
- ciąża.
Endermologii LPG nie powinny również stosować osoby, które przyjmują leki na krzepliwość krwi, a podczas masażu pomija się te partie ciała, w których występują kolczyki, pieprzyki, implanty, tłuszczaki lub blizny ze stanem zapalnym.
Nie ma przeciwwskazań u kobiet karmiących piersią, należy jednak odczekać co najmniej 7 godzin, by przeprowadzić kolejne karmienie.
Na czym polega endermologia LPG?
Choć sama procedura nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, specjalista przeprowadzi z nami krótki wywiad, który pozwoli ocenić mu ogólny stan naszego zdrowia i kondycję naszej skóry. Oceni również typ sylwetki, stopień cellulitu i ustali, jakie są nasze oczekiwania odnośnie do rezultatu zabiegu.
Jeżeli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań, dobierze odpowiedni program pielęgnacyjny, który zapewni nam najwyższą skuteczność terapii i przejedzie do wykonywania zabiegu.
Przed masażem musimy założyć specjalną odzież zabiegową, która umożliwia odpowiednie oddziaływanie rolek masujących i stanowi pewnego rodzaju ochronę dla skóry. Sam zabieg trwa około 30 minut i polega na delikatnym masowaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach.
Pobudza to krążenie, przyspiesza metabolizm i stymuluje tkanki do podjęcia procesów regeneracyjnych. Na skutek zabiegu z organizmu usuwane są też tłuszcze i toksyny, dzięki czemu organizm rozpoczyna intensywną produkcję kolagenu i elastyny. To z kolei ujędrnia, wygładza, rozświetla i poprawia elastyczność skóry.
Endermologia to bardzo skuteczna terapia antycellulitowa i wyszczuplająca. Wymaga ona około 10-20 powtórzeń, średnio 2-3 razy w tygodniu. Wszystko zależy od indywidualnego uwarunkowania naszego organizmu oraz naszych oczekiwań.
Masaże połączone z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem mogą zdziałać cuda!
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.