piekne kobiece wlosy

Krople żołądkowe na włosy – czy to NAPRAWDĘ działa? Efekty stosowania

Kobiety próbują różnych, niekiedy nawet bardzo niekonwencjonalnych metod, aby poprawić swoją urodę. W ostatnim czasie wiele kontrowersji wzbudziło stosowanie kropli żołądkowych na kosmyki. Czy to bezpieczne? Czy krople żołądkowe naprawdę działają na włosy? W jaki sposób je stosować? W naszym artykule staramy się odpowiedzieć na te i na inne pytania związane z tym mało popularnym „zabiegiem”!

Krople żołądkowe – zastosowanie oraz właściwości

Krople żołądkowe można znaleźć w prawie każdym domu. To wręcz niezbędnik rodzinnej apteczki. Nic dziwnego, bowiem przydają się one do złagodzenia bólu, a także do leczenia innych dolegliwości układu pokarmowego. Ten ziołowy preparat wykazuje liczne zdrowotne właściwości:

  • przeciwbólowe
  • przeciwwzdęciowe
  • przeciwbakteryjne
  • rozkurczowe.

Co ciekawe krople żołądkowe stały się hitem za sprawą dość nietypowego ich wykorzystania, bo od zewnątrz. Wcierki na bazie tego lekarstwa okazały się niezwykle pożądaną recepturą. Krople żołądkowe na włosy to patent, który w krótkim czasie obiegł internet.

To pewnego rodzaju bestseller u tak zwanych „włosomianiaczek”. Takie niekonwencjonalne rozwiązanie wzbudza dość mieszane uczucia, ponieważ przeznaczenie tego środka było pierwotnie zupełnie inne.

Krople żołądkowe mają intensywny ziołowy zapach, bo w dużej części bazują na popularnych aromatycznych roślinach. W buteleczce z takim preparatem znajdziemy, między innymi nalewkę bądź wyciąg z :

  • dziurawca
  • mięty pieprzowej
  • waleriany, czyli kozłka lekarskiego
  • korzenia goryczki
  • nalewki gorzkiej – w niej mogą znajdować się, na przykład gorzkie pomarańcze, borek trójlistny, ziele piołunu, czy kłącza tataraku.

Wyżej wymienione składniki świetnie wpływają na brzuch, ale co ciekawe także na włosy. Dlaczego? Dziurawiec ma właściwości przeciwzapalne, przeciwłupieżowe, a także stymuluje porost kosmyków, mało tego ta roślina wzmacnia cebulki.

Poleca się ją w walce z łysieniem plackowatym. Za to mięta pieprzowa odżywia, przyjemnie odświeża, poza tym likwiduje łupież. Pomaga również ukoić i złagodzić podrażnienia oraz wzmocnić cebulki włosów. Natomiast waleriana działa przeciwłupieżowo, do tego ma właściwości bakteriobójcze oraz łagodzące.

Co ważne ona reguluje wydzielanie sebum oraz eliminuje stany zapalne. Korzeń goryczki wykazuje działanie odkażające, a bobrek trójlistkowy hamuje wypadanie włosów, a także doskonale wpływa na cebulki. Gorzka pomarańcza to idealny wybór na stany zapalne. Mało tego, ona wzmacnia strukturę zniszczonych włosów, w ten sposób są mniej podatne na uszkodzenia w przyszłości.

Krople żołądkowe na włosy – jak stosować?

Krople żołądkowe są sprzedawane w małych buteleczkach. Należy pamiętać, że ten preparat ma naprawdę wysokie stężenie wyżej wymienionych składników, a więc wymaga rozcieńczenia. W zależności od produktu mogą pojawiać się jeszcze inne dodatkowe elementy w składzie, poza tym również zawartość etanolu jest odmienna. Analiza składu jest konieczna!

W jaki sposób stosować krople żołądkowe na włosy? To prostsze niż Ci się wydaje. Zaleca się wykorzystać ten preparat, jako wcierkę. Wystarczy go nieco rozcieńczyć w wodzie. Proporcja wygląda w następujący sposób:

  • 5 łyżek wody mineralnej plus 2 łyżki kropli żołądkowych
  Kremowy blond - jak go uzyskać ten kultowy odcień i komu on pasuje?

bądź

  • 1 część kropli żołądkowych do 1 części wody – weź na miarkę łyżeczkę bądź sugeruj się mililitrami.

Bez względu na wariant, który wybierzesz oba składniki musisz dobrze ze sobą połączyć. Wymieszaną dwuskładnikową miksturę wciera się w skórę głowy. Możesz nanieść domowy kosmetyk za pomocą pipety, wacika kosmetycznego, czy strzykawki. Niektóre osoby przelewają płyn do butelki z atomizerem, wtedy aplikacja zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Delikatnie wmasuj krople w skórę głowy wykonuj okrężne ruchy.

Pozostawia się wcierkę na co najmniej 30-40 minut, aczkolwiek maksymalnie dopuszcza się godzinę. Potem należy wykonać porządny masaż, a następnie spłukać dokładnie kosmyki.

Ostatni krok to mycie włosów, bywa że potrzebne jest dwukrotne wykonanie tej czynności. Co ważne wcierki nie stosuje się za każdym razem, wystarczy co 2-3 mycie. Nigdy nie należy wmasowywać tego preparatu na całej długości włosów!

Krople żołądkowe na włosy –  efekty stosowania

Wiele kobiet, które stosowały krople żołądkowe na włosy było zaskoczone efektami. Bardzo liczy się tu regularność działania! Jeśli czekasz na szybką poprawę kondycji włosów ten środek z pewnością Ci tego nie zagwarantuje.

Pierwsze rezultaty są widoczne już po około 2 miesiącach, aczkolwiek tylko przy systematycznym wykonywaniu wcierki z tej nietypowej mieszanki ziół. Da się wtedy zauważyć wiele pozytywnych zmian, na przykład:

  • zniwelowanie łupieżu
  • mniej włosów wypada
  • mniejsze przetłuszczanie włosów
  • dużo baby hair, czyli małych kosmyków, które rosną, między innymi w okolicy zakoli
  • wzmocnienie kosmyków
  • widoczne odbicie włosów od nasady głowy
  • przyspieszony porost włosów.

Zyskasz ponadto przyjemne odświeżenie oraz ochłodzenie, które docenisz przede wszystkim w upalne dni. Choć to zjawisko niektórych kobietom mocno przeszkadza, wręcz powoduje u nich pewnego rodzaju dyskomfort. Trzeba się do tego uczucia przyzwyczaić. Po wcierkach na bazie kropli żołądkowych głowa będzie dobrze oczyszczona, a włosy będą w lepszej kondycji.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że krople żołądkowe działają na kosmyki także w inny sposób. W jaki? Lekko koloryzują, ponieważ pojawiają się na włosach miedziane refleksy. To zjawisko da się zauważyć najmocniej na jasnych odcieniach. Naprawdę u wielu pań można zobaczyć sporą zmianę koloru przy regularnym użytkowaniu wcierki na bazie kropli żołądkowych.

Krople żołądkowe na włosy –  co sądzą o nich kobiety? Opinie użytkowniczek

Przy kroplach żołądkowych trzeba pamiętać, że ich specyficzny zapach zniechęca wiele pań do przetestowania tej nietypowej domowej kuracji. Jest intensywny, ziołowy, a jednocześnie według niektórych dość ciężki.

Większość z tego powodu dwukrotnie myje włosy, aby zniwelować charakterystyczną woń tego produktu. Nie da się jednak całkowicie wyeliminować zapachu i trzeba być na to przygotowanym!

Dużym plusem z pewnością jest niska cena kropli żołądkowych oraz to, że są łatwo dostępne. Jedno opakowanie starcza nawet na półroczną kurację, choć tylko przy stosowaniu wcierki raz na tydzień, a więc koszty są naprawdę niewielkie. Niestety, ale ten środek ma swoje wady, o których nie można zapominać. Chodzi głównie o to, że:

  • Krople żołądkowe mogą uczulać. Zioła niekiedy powodują reakcje alergiczne, a więc przed pierwszym użyciem domowej roboty wcierki należy zrobić test uczuleniowy. Smarujesz odrobinę kropli żołądkowych za uchem. Po odczekaniu 24 godzin mamy pewność, czy pojawi się jakaś niepokojąca reakcja, czy też nie. Co ważne próba powinna być przeprowadzona na stężeniu 100%!
  • Pewne rośliny powodują fotouczulenie, między innymi rumianek, dziurawiec (on wchodzi w skład kropli żołądkowych podobnie, jak fotouczulająca gorzka pomarańcza), nagietek, krwawnik, stokrotka i skrzyp polny. Co to za zjawisko? Zioła sprawiają, że mamy zwiększoną wrażliwość skóry na promienie słoneczne. Wobec tego może pojawić się – swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, wysypka, albo inny dyskomfort. Te objawy widać po kilku minutach bądź po wielu godzinach, bywa że wyżej opisane symptomy utrzymują się nawet kilkanaście dni. Nic dziwnego, że wiele pań rezygnuje z wcierki na bazie kropli żołądkowych w okresie letnich oraz wiosną z obawy przed fotouczuleniem.
  • W sytuacji, gdy zapomnimy o rozcieńczeniu ziół w wodzie za wysokie stężenie składników może spowodować uczulenie bądź podrażnienie skóry głowy. To będzie dość nieprzyjemne i trudne do zlikwidowania. Na szczęście tego rodzaju powikłania ustępują zazwyczaj samoistnie po kilku dniach.
  • W niektórych preparatach w składzie pojawia się etanol, a on u niektórych osób powoduje podrażnienia skóry głowy. Co więcej ta substancja przesusza włosy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kropli żołądkowych z jak najprostszym i najbardziej naturalnym składem.
  Jak nadać kształt paznokciom? Praktyczne porady

Większość kobiet, które stosowały krople żołądkowe na włosy nie zauważyły u siebie żadnych niepokojących reakcji alergicznych.

Choć dużo w tej kwestii zależy od stanu skóry głowy oraz od rodzaju włosów, a także od tego, jak dana osoba reaguje na poszczególne zioła, czy na inne składniki zawarte w tym konkretnym preparacie. Krople żołądkowe na włosy warto wypróbować, ale trzeba podejść do tego z głową – robisz wcierkę raz na jakiś czas, nie ma co przesadzać z ilością.

Próba uczuleniowa jest ważna, tak samo jak to na jaki produkt się decydujemy. Chemiczne substancje z pewnością źle wpłynął na kondycję kosmyków, a także na samą skórę głowy. Stawiaj dlatego na jak najbardziej naturalne preparaty z apteki, a nie na te z niewiadomych źródeł pochodzenia.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki, czy też jesteś w ciąży, albo karmisz piersią koniecznie skonsultuj stosowanie wcierki na włosy na bazie kropli żołądkowych ze swoim lekarzem. Dlaczego? Zioła mogą wchodzi w interakcje z różnymi preparatami oraz lekami. Co ważne nie tylko osłabiając ich działanie, ale nawet je neutralizując.