mloda mama

Kosmetyki dla młodej mamy – postaw na naturalne produkty

Chcemy dla dziecka wszystkiego, co najlepsze, dlatego kosmetyki dla młodej mamy powinny pochodzić z naturalnych składników. Warto zrezygnować z niesprawdzonych produktów i postawić na te dedykowane kobietom w ciąży.

Balsam, krem a nawet żel pod prysznic, czyli kosmetyki w ciąży

Wraz z pojawieniem się wyczekanej kreski na teście ciążowym, staramy się zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze. Taka motywacja pozwala na naprawdę daleko idące zmiany na dobre w naszych nawykach:

  • racjonalizujemy naszą dietę, rezygnując z produktów wysoko przetworzonych,
  • ograniczamy ukochaną kawę,
  • oraz porządkujemy kosmetyczkę.

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że popularne kosmetyki mogą wywoływać podrażnienia, nawet jeśli wcześniej były naszymi ulubionymi produktami i stosowaliśmy je od lat… Wyjątkowo wrażliwa skóra jest szczególnie podatna na działanie wysuszających SLS, czy uzależniających barbiturianów.

Dlatego warto już w pierwszych tygodniach ciąży wybrać specjalne kosmetyki dla młodej mamy z bezpiecznym składem. Powstają z hipoalergicznych składników pochodzenia naturalnego, które mają za zadanie pielęgnować bez podrażniania. Dodatkowo nie obciążają środowiska, a proces ich powstawania nie krzywdzi zwierząt. Wiele firm produkujących naturalne kosmetyki, dba, aby opakowania podlegały recyklingowi.

Zestawy kosmetyków dla młodej mamy godne zaufania

Na początku swojej drogi z kosmetykami dla przyszłej mamy warto postawić na sprawdzone produkty. Przygotowane przez rzetelne marki linie naturalnych kosmetyków dla młodych mam zawierają artykuły najbardziej potrzebne naszej skórze podczas tego trudnego czasu. A co więcej, zawierają nie tylko wymyślne produkty, ale również te podstawowe, jak szampon czy żel pod prysznic pozbawione zbędnych perfum, czy konserwantów, które najczęściej powodują podrażnienia i nieprzyjemne uczucie swędzenia.

Najważniejszym wyzwaniem, z jakim musi się zmierzyć ciężarna, jest uelastycznienie brzucha, ud oraz pośladków, które najbardziej zwiększają swoją objętość. Czasem balsam nie wystarczy, by poradzić sobie z zadaniem, jakie czeka na nasz organizm. Ciąża to dobry moment, aby spróbować olejków, które wraz z balsamami tworzą linie kosmetyków dla mam w ciąży. Ich działanie jest często nieporównywalne ze znanymi wcześniej produktami. Zestawy kosmetyków zawierające balsam i olejek są w stanie zabezpieczyć skórę przed nieestetycznymi rozstępami. Jednak ze względu na ich naturalne właściwości mogą być także wykorzystywane podczas masażu pleców i krocza podczas porodu. W okresie połogu natomiast olejki pomogą wrócić do formy obkurczającej się skórze na brzuchu. Wówczas warto stosować je naprzemiennie z balsamem.

  Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV - test, recenzja

Niezbędne kosmetyki dla młodej mamy

Pielęgnacja ciężarnej nie kończy się jednak na rosnącym brzuchu. Szczególnego traktowania potrzebują także szczególnie wrażliwe w tym okresie piersi. Wiele przyszłych mam obawia się, że utracą one jędrność dlatego w ciąży sięgają po preparaty dedykowane pielęgnacji powiększającego się biustu. Piersi są też narażone na powstawanie rozstępów stąd wzmożona potrzeba prawidłowego nawilżenia tej partii ciała.

Natomiast tuż po porodzie potrzebują szczególnej troski. W związku z tym w kosmetyczce ciężarnej nie może zabraknąć preparatów na bazie lanoliny, które pomogą w regeneracji otarć.

Nocne karmienia dają w kość nie tylko brodawkom. Zazwyczaj świeżo upieczone mamy potrzebują także chwili dla siebie. Dlatego bardzo ważnym kosmetykiem dla młodej mamy jest płyn do kąpieli, który zapewni skórze miękkość i elastyczność, a do tego pozwoli zrelaksować się podczas chwili dla siebie. Linie naturalnych kosmetyków dla ciężarnych oferują także olejki do kąpieli, które poza właściwościami pielęgnującymi oferują aromaterapię i tak potrzebne wyciszenie.