Katarzyna Glapińska

Katarzyna Glapińska – kim jest żona ministra finansów? Wiek, mąż i dzieci

Żony polityków i prominentnych działaczy często budzą zainteresowanie mediów. Jednocześnie jednak mężczyźni ci często starają się zachować swoją prywatność i nie ujawniać zbyt wiele informacji na temat swoich małżonek. Tak było również z Katarzyną Glapińską, żoną prezesa NBP. Niefortunne wypowiedzi tej pary do jednej z działaczek Agro Unii sprawiły jednak, że kobieta stała się nagle obiektem zainteresowania mediów ale również internautów. Co jednak możemy powiedzieć na jej temat? Jak się okazuje naprawdę niewiele. Mimo to postanowiliśmy zgromadzić najważniejsze informacje na jej temat. Sprawdźmy więc, co wiadomo na temat Katarzyny Glapińskiej.

Katarzyna Glapińska – krótki życiorys

O życiorysie Katarzyny Glapińskiej wiadomo stosunkowo niewiele. Nie znamy dokładnej daty oraz miejsca jej urodzenia. Nie wiemy również czym pasjonowała się w młodych latach. Wiadomo natomiast, że ukończyła tą samą uczelnię co jej mąż – Adam Glapiński. Katarzyna studiowała na SGPiS, dziś znanej jako SGH. Po ukończeniu studiów przez pewien czas pracowała w  Instytucie Rynku Wewnętrznego.

Ile lat ma Katarzyna Glapińska?

Ponieważ data urodzenia Katarzyny Glapińskiej nie jest znana trudno jest nam podać jej dokładny wiek. Bazując jednak na informacjach dostępnych w sieci możemy stwierdzić, że jest o kilka lat młodsza od swojego męża i oszacować jej wiek na ok 65-67 lat.

Katarzyna Glapińska – wzrost

W sieci trudno znaleźć informację na temat wzrostu Katarzyny Glapińskiej. Możemy więc snuć jedynie przypuszczenia na podstawie obecnych w internecie zdjęć. Wynika z nich, że Adam Glapiński jest nieco niższy od Mateusza Morawieckiego a więc może mieć nieco ponad 170 cm wzrostu. Ponieważ jego małżonka jest niższa można uznać, że ma około 160 cm wzrostu.

  Julia Czerkawski - kim jest córka Izabelli Scorupco? Zobacz jej Instagrama!

Katarzyna Glapińska – rodzina

Rodzina Katarzyny Glapińskiej to kolejna zagadka, do której rozwiązania niestety nie udało nam się dotrzeć. Kobieta od zawsze bardzo dbała o swoją prywatność będąc w cieniu robiącego karierę męża, dlatego też nie wiemy kim byli jej rodzice. Nie wiadomo również czy posiada rodzeństwo.

Katarzyna Glapińska – stan cywilny

Katarzyna Glapińska już od 40 lat jest żoną Adama Glapińskiego, pełniącego obecnie funkcje prezesa NBP. Para poznała się na studiach – kiedy ona zaczynała swoją edukację, Adam Glapiński był już na studiach doktoranckich. Co ciekawe, para przez 8 długich lat była narzeczeństwem, ponieważ Katarzynie Glapińskiej zależało na tym, by najpierw posiadać własne mieszkanie. W tym celu praca podejmowała zatrudnienie za granicą kraju min. w Szwecji. Ostatecznie marzenie o własnym lokum spełniło się po śmierci matki Adama Glapińskiego, kiedy to jego ojciec sprzedał swoją dużą nieruchomość a za uzyskane w ten sposób pieniądze kupił dwa mniejsze miejszkania.

Katarzyna Glapińska – czy ma dzieci

Z rozmów z Adamem Glapińskim oraz nielicznych wywiadów z jego małżonka możemy wywnioskować, że para, pomimo tego, że od kilkudziesięciu lat tworzy zgodne i szczęśliwe małżeństwo nigdy nie doczekała się potomstwa. Czy była to osobista decyzja pary, czy też po prostu nie było im dane poznać radości jakie daje rodzicielstwo z innych względów – pozostaje to tajemnicą. Musimy więc uszanować prywatność Katarzyny Glapińskiej i unikać zadawania pytań, które mogą być trudne i bolesne.

Katarzyna Glapińska- Facebook i Instagram

Jak wspominaliśmy, Katarzyna Glapińska nigdy nie była osobą, która chciała zaistnieć medialnie i zawsze stała w cieniu swojego męża. Obecny prezes NBP dokładał za to wszelkich starań by zachować prywatność swoją i swojej żonie. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że jest osobą, która nie jest aktywna w sieci. Nie posiada swoich oficjalnych profili na Instagramie i na Facebooku. Co więcej, rzadko pojawia się również na zdjęciach z publicznych wydarzeń związanych z działalnością jej męża. Nie da się więc ukryć, że poza kontrowersyjnym zachowaniem na sopockim molo Katarzyna Glapińska starała się unikać rozgłosu.

  Anna Markowska - kim jest ta influencerka? Wiek, wzrost i jej Instagram

Katarzyna Glapińska – ciekawe informacje

Cała historia dotycząca kontrowersyjnej wypowiedzi Katarzyny Glapińskiej zaczęła się od przypadkowego spotkania działaczki zrzeszenia AGROUnia z małżeństwem Glapińskich, które spacerowało wówczas po sopockim molo. Działaczka zaniepokojona  była działaniami NBP i nagrywając postanowiła skonsultować swoje obawy z prezesem banku. W trakcie rozmowy przedstawiła swoją trudną sytuację – pracowała na dwóch etatach oraz prowadziła własną firmę, ale obciążające podwyżki kredytów stwarzały jej poważne problemy finansowe. Wtedy do rozmowy dołączyła Katarzyna Glapińska, która ironicznie poradziła, aby zagłosować na Tuska. Próby załagodzenia sytuacji podjął się Adam Glapiński, jednak bezskutecznie. W trakcie dalszej wymiany niefortunnych uwag, żona prezesa zwróciła się do rozmówczyni z życzeniem wygranej w loterii. Jest to o tyle kontrowersyjne, że aby posiadać majątek o wartości tego należącego do małżeństwa Glapińskich trzeba byłoby wygrać w “lotka”. Małżonkowie są posiadaczami trzech luksusowych mieszkań, przepięknej willi z basenem niedaleko Warszawy oraz eleganckiego apartamentu w Sopocie. Do tego imponującego zestawienia należą również trzy działki rekreacyjne oraz rozległy hektar terenu leśnego.