Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor – kim jest ta znana prezenterka? Wiek, mąż i dzieci

Jeśli chodzi o polskie dziennikarki, które mimo upływu lat nie znikają z mediów i cieszą się niesłabnącą popularnością widzów Katarzyna Dowbor jest jedną z tych, które mogłyby zająć pierwsze miejsce. Ta charyzmatyczna kobieta o niecodziennej urodzie wciąż ceniona jest przez wiele osób, które chciałby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym możesz znaleźć najważniejsze informacje na temat kariery oraz życia prywatnego Katarzyny Dowbor.

Katarzyna Dowbor – krótki życiorys

Katarzyna Dowbor z domu Kokocińska r\urodziła się 7 marca 1959 w Warszawie jednakże jej młode lata związane były z Toruniem. To właśnie w tym mieście V LO im. Jana Pawła II a następnie rozpoczęła studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Nie ukończyła ich jednak i zdecydowała się wyjechać do Warszawy. W stolicy, ukończyła studia pedagogiczne ze specjalizacją z seksuologii na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie pracy magisterskiej pt. „Czynniki wpływające na prostytucję wśród nieletnich”.

Swoją przyszłość związała jednak z dziennikarstwem. Już w czasie studiów redagowała rubrykę kulturalną w studenckiej „Gazecie Strajkowej” i działała w studenckim radiu Centrum. Prawdziwą karierę zawodową zaczęła jednak w Programie III Polskiego Radia w 1982 roku. Następnie 1983 do 1 maja 2013 pracowała w Telewizji Polskiej gdzie tworzyła felietony emitowane w programie Pegaz i zrealizowała filmy dokumentalne, których bohaterami byli: Krzysztof Kolberger, Michał Bajor, Grażyna Szapołowska i Ewa Błaszczyk. Zajmowała się również konferansjerką. W 2005 zaczęła prowadzić w Radiu Dla Ciebie autorską audycję Dowborowe towarzystwo. Najbardziej znana jest jednak ze współpracy z Telewizją Polsat. To właśnie na jego antenie prowadziła program Nasz nowy dom, w którym wspólnie z ekipą budowlaną remontowała domy osób w ciężkiej sytuacji życiowej. Jej udział w tym programie zakończył się jednak w maju tego roku. Nie oznaczał jednak końca kariery zawodowej Katarzyny Dowbor. Obecnie pracuje na antenie telewizji Canal+ Domo.

Ile lat ma Katarzyna Dowbor?

Jak wspominaliśmy Katarzyna Dowbor urodziła się w 1959 roku co oznacza, że w tym roku ukończyła 64 lata. Mimo to pozostaje aktywnie zawodową kobietą, która wciąż ma bardzo dużo energii do działania.

  Anna Markowska - kim jest ta influencerka? Wiek, wzrost i jej Instagram

Katarzyna Dowbor – wzrost

Nie da się ukryć, że Katarzyna Dowbor nigdy nie pochwaliła się publicznie swoim wzrostem. Nie znaczy to jednak, że informacja ta nie interesuje widzów, którzy niejednokrotnie próbowali ustalić wzrost znanej dziennikarki. W sieci możemy więc znaleźć informacje głoszące, że ma ona ok 170 centymetrów wzrostu.

Katarzyna Dowbor – rodzina

Na temat rodziny Katarzyny Dowbor możemy znaleźć sporo informacji. Jak podaje Wikipedia jej dziadkiem był Bronisław Kowalczewski będący podpułkownikiem Wojska Polskiego. Katarzyna Dowbor jest  córką Wiesława i Krystyny Kokocińskich. Jej ojciec był entomologiem, a matka – konserwatorką zabytków i dzieł sztuki. Dziennikarka ma również rodzeństwo, a dokładniej młodszego o trzy lata brata Tomasza.

Katarzyna Dowbor – stan cywilny

Stan cywilny i życie uczuciowe Katarzyny Dowbor od zawsze było przedmiotem zainteresowań, ponieważ niecodzienna uroda dziennikarki porywała męskie serca. Nic więc dziwnego, że prezenterka stawała na ślubnym kobiercu aż 3 razy. Jej pierwszym mężem był Piotr Dowbor. Następnie zaręczona była ze znanym poligrafem Tadeuszem Winkowskim. W latach 1982–1989 była żoną Janusza Atlasa a następnie poślubiła Grzegorza Świątkiewicza. Każde z tych małżeństw nie przetrwało próby czasu.

Katarzyna Dowbor – czy ma dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy popularna dziennikarka ma dzieci. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, co więcej, jedno z jej dzieci jest bardzo znane. Mowa tu oczywiście o Macieju Dowborze, który poszedł w ślady swojej matki. Urodził się w 1978 roku i jest owocem pierwszego małżeństwa. Katarzyna Dowbor ma jednak również córkę Marię, która przyszła na świat w 1999 roku. Jej ojcem jest Jerzy Baczyński, z którym Dowbor była w nieformalnym związku. Katarzyna Dowbor jest już również babcią 14 letniej obecnie Janki.

  Julia Czerkawski - kim jest córka Izabelli Scorupco? Zobacz jej Instagrama!

Katarzyna Dowbor- Facebook i Instagram

Mimo swojego wieku Katarzyna Dowbor doskonale wie jak ważne w budowaniu popularności jest bycie obecnym w sieci. Dlatego też prężnie działa zarówno na Facebooku gdzie prowadzi swoją stronę Katarzyna Dowbor Fanpage, jak i na Instagramie. Tu jej oficjalny profil  @katarzyna_dowbor_official obserwowany jest przez ponad 160 tysięcy osób. Katarzyna Dowbor nie tylko publikuje zdjęcia ze swojego codziennego życia i pracy ale również chętnie odpowiada na pytania i pozdrowienia fanów.

Katarzyna Dowbor- ciekawe informacje

Większość z nas kojarzy Katarzynę Dowbor jedynie jako dziennikarkę i prezenterkę. Nieco starsi widzowie pamiętają ją również z prowadzenia wydarzeń i koncertów. Warto jednak wspomnieć o tym, że ma za sobą także przygodę z aktorstwem. Wystąpiła w filmach i serialach, takich jak Komedia małżeńska, Na dobre i na złe, Duża przerwa, W labiryncie, Jest jak jest, Ekstradycja czy Tato.