Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga – kim jest ta znana prezenterka? Mąż, dzieci i życie prywatne

W naszym kraju nie brakuje dziennikarek i prezenterek, które zapadły w pamięć każdemu – niezależnie od wieku. Ewa Drzyzga, prowadząca kultowy program “Rozmowy w toku” jest z całą pewnością jedną z nich. To charyzmatyczna kobieta, która wciąż przyciąga uwagę widzów. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce wiedzieć więcej na temat jej kariery jak również życia prywatnego. W naszym artykule zebraliśmy więc najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat tej dziennikarki. Sprawdź, czego nie wiedziałeś o Ewie.

Ewa Drzyzga – krótki życiorys

Ewa Drzyzga urodziła się 1 grudnia 1967 r. w Krakowie. Z miastem tym było związane nie tylko dzieciństwo ale również młodość dziennikarki mimo tego, że z racji wykonywanego przez ojca zawodu zmieniała miejsce zamieszkania co kilka lat. Z wykształcenia Ewa Drzyzga jest nauczycielką. Ukończyła filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Jednakże swoją karierę związała z dziennikarstwem. W 1990 roku Ewa Drzyzga zaczęła współpracę z Polskim Radiem w Krakowie, a niedługo potem rozpoczęła pracę w RMF FM. Kariera radiowa nie była jednak dla niej wystarczająca, dlatego też już w 1993 roku rozpoczęła współpracę z telewizją publiczną. Prawdziwą rewolucją dla dziennikarki był jednak rok 2000. Wówczas Ewa Drzyzga związała się ze stacją TVN, gdzie prowadziła kultowy obecnie program “Rozmowy w Toku”, który przyniósł jej zdecydowanie największą popularność. Podczas swoich rozmów, które były zabawne, kontrowersyjne, trudne lub stresujące przepytała ponad 20 tysięcy osób wzbudzając emocje widzów. Gdy seria tego programu uległa zakończeniu prowadziła programy medyczne. Od września 2020 roku jest współprowadzącą w porannym programie Dzień dobry TVN. Słowem, stale pozostaje aktywna i nadal przyciąga uwagę widzów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Drzyzga (@ewa_drzyzga)

Ile lat ma Ewa Drzyzga?

Jak wspominaliśmy Ewa Drzyzga urodziła się w 1967 roku. Oznacza to, że obecnie popularna i charyzmatyczna dziennikarka ma 56 lat. Mimo wieku prezentuje doskonałą formę i wygląda niezwykle świeżo. Jest osobą, która dba o siebie, jest aktywna a przy tym nie stara się na siłę ukrywać wieku. Dzięki temu spotyka się z sympatią widzów, którzy doceniają jej naturalność.

  Magdalena Stępień - kim jest ta znana modelka? Wiek, partner i dzieci

Ewa Drzyzga – wzrost

Co ciekawe, wzrost Ewy Drzyzgi jest jedną z kwestii, która bardzo interesuje internautów. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że dziennikarka bardzo często występowała w swoich programach na wysokich szpilkach a mimo to często wydawała się znacznie niższa od swoich gości lub osób, z którymi współprowadziła program. Rzeczywiście, Ewa Drzyzga należy do osób niewysokich, jednakże nie jest też przesadnie niska  – mierzy 167 cm.

Ewa Drzyzga – rodzina

W przypadku znanych osób często chcemy dowiedzieć się kim są ich rodzice i najbliższe osoby. Ewa Drzyzga pozostaje w tym temacie dość zachowawcza, ponieważ nie wiemy zbyt wiele o jej rodzinie. W sieci możemy znaleźć informację na temat tego, że jej tata jest wojskowym zaś mama pełniła rolę pielęgniarki. Częste przeprowadzki, o których wspominaliśmy związane były właśnie ze służbą wojskową ojca. Posiada brata, Pawła Drzyzgę, który swego czasu był związany z Marzeną Rogalską.

Ewa Drzyzga – stan cywilny. Czy ma męża?

Ewa Drzyzga dwukrotnie brała ślub. Jej pierwszym małżonkiem był Andrzej Roszak, producent w krakowskim oddziale TVN. Małżeństwo to nie przetrwało jednak próby czasu. Następnie Ewa Drzyzga związała się Marcinem Borkowskim, za którego wyszła w 2004 roku. Borkowski również jest dziennikarzem. Para jest szczęśliwa po dziś dzień i zdementowała pojawiające się w 2020 roku informacje o rozpadzie ich małżeństwa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Drzyzga (@ewa_drzyzga)

Ewa Drzyzga – czy ma dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Ewa Drzyzga jest matką. Odpowiedź brzmi: tak! Dziennikarka jest szczęśliwą matką dwójki dzieci, które są owocem związku z Marcinem Borkowskim. Para posiada dwóch synów: Stanisława, który urodził się w 2004 roku oraz Ignacego, który urodził się dwa lata później. Jak podają media Stanisław interesuje się lotnictwem, zaś Ignacy myśli o tym, czy nie zostać weterynarzem.

  Marta Kuligowska - kim jest ta znana prezenterka? Wiek, mąż i krótki życiorys

Ewa Drzyzga – Facebook i Instagram

Ewa Drzyzga jest jedną z osób, które lubią być na bieżąco, o czym świadczy chociażby otwarcie na ekscentryczną młodzież, która pojawiała się w jej programach. Nic więc dziwnego, że doskonale rozumie rolę mediów społecznościowych w dzisiejszym kreowaniu swojej kariery. Z tego właśnie powodu jest aktywna w mediach społecznościowych. Dotyczy to zarówno Facebooka, jak i Instagrama. Na pierwszym portalu prowadzi stronę Ewa Drzyzga gdzie śledzi ją obecnie 65 tysięcy osób. Publikuje tam regularnie materiały związane z jej pracą i życiem. Co ciekawe jednak, mimo tego, że profil ma w swojej nazwie “oficjalny” wciąż nie posiada znaczka weryfikacji. Jeśli zaś chodzi o Instagram, dziennikarkę znajdziemy na koncie @ewa_drzyzga obserwowaną przez 62,4 tysiąca widzów. Zdjęcia na tym portalu są bardzo zbliżone a nawet identyczne do tego co pojawia się na Facebooku.

Ewa Drzyzga – ciekawe informacje

Ewa Drzyzga zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które były związane z częstymi atakami rwy kulszowej. Dolegliwości te prowadziły do dużego bólu kręgosłupa i kończyn dolnych, które zdecydowanie utrudniały jej codzienną aktywność, na szczęście obecnie dziennikarka czuje się już lepiej.