Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Opalenizna znikła, ale na skórze zauważasz ciemne zmiany, które nie wyglądają estetycznie? To przebarwienia. Powstają w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Dzieje się tak, gdy melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę, działają nieprawidłowo. Do takich zmian przyczyniają się także inne czynniki. Zobacz, jakie i… jak sobie z nimi radzić.

Powiedz STOP przebarwieniom z NovaClear WHITEN i przywitaj wiosnę piękną skórą

Piękna twarz i skóra jest jak wizytówka, niezależnie od tego ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Często jednak, mimo wielu starań i codziennej pielęgnacji, na skórze pojawiają się niedoskonałości. Niektórych z nich nie jest trudno się pozbyć, inne są bardziej uciążliwe. I choć przebarwienia należą do tej drugiej grupy, nie jesteśmy wobec nich bezradni. Chcesz mieć piękną skórę bez przebarwień? Poznaj i stosuj NovaClear WHITEN!

Przebarwienia – skąd się biorą?

Pojawiające się na twarzy przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i głównie kojarzą się z długim przebywaniem na słońcu. Słusznie, gdyż jest to jedna z głównych przyczyn powstawania tego problemu. Przebarwienia powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę (melanocytów) w niektórych partiach ciała.

Im dłużej i częściej przebywamy na słońcu, tym większe prawdopodobieństwo ich powstania, ponieważ promienie słoneczne aktywują pracę melanocytów. Ale to nie jedyny powód ich pojawiania się. Na powstawanie zmian pigmentacyjnych na skórze mają wpływ również:

 • wiek
 • wahania hormonalne, spowodowane m.in. ciążą lub okresem menopauzy
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
 • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, jajników i nadnerczy
 • trądzik
 • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Przebarwienia – jak z nimi walczyć?

Najpierw warto skonsultować swój problem z dermatologiem i upewnić się, że powstałe przebarwienia nie są spowodowane problemami zdrowotnymi. Jeżeli już ustalimy ich podłoże, należy wybrać jeden ze sposobów radzenia sobie z nimi. W zależności od głębokości i charakteru przebarwień warto skorzystać z dermokosmetyków, a w poważniejszych przypadkach – pomocy lekarza specjalisty. Jeżeli zdecydujesz się na kosmetyki, szukaj takich, które w swoim składzie mają: witaminę C, kwas glikolowy, alfa arbutynę, kwas azelainowy czy tetrapeptyd.

  Jaki kolor włosów wybrać do niebieskich oczu?

Przebarwienia – trzy poziomy skutecznej terapii

Do walki z przebarwieniami różnego pochodzenia powstała nowa linia dermokosmetyków – NovaClear WHITEN. Stworzono ją w polskiej firmie kosmetycznej Equalan Pharma Europe. Misją firmy jest tworzenie kosmetyków opartych na innowacyjnych i bezpiecznych składnikach. Składniki zawarte w formułach linii dermokosmetyków NovaClear WHITEN działają na trzech poziomach:

 1. Rozjaśniają istniejące przebarwienia.
 2. Zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień.
 3. Anti-Aging – spowalniają procesy starzenia.

novaclear

Seria dermokosmetyków WHITEN to 5 produktów, które:

 • Oczyszczają; Żel do mycia twarzy usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Dzięki zawartości Alfa Arbutyny i witaminy C już w początkowej fazie rozświetla skórę, przygotowując ją do kolejnego etapu pielęgnacji.
 • Pielęgnują ciało; Balsam do ciała z kwasem glikolowym, rozpuszcza zrogowaciały naskórek, przygotowując skórę do lepszego działania składników redukujących przebarwienia na ciele.
 • Pielęgnują twarz; Krem SPF 50+ na dzień chroni skórę przed promieniowaniem UVA / UVB, które jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Skoncentrowane serum dzięki zawartości składników aktywnych wzmacnia efekt wybielania rozświetlania i działa przeciwzmarszczkowo. Krem na noc
  ze składnikami aktywnymi walczy z przebarwieniami i jednocześnie spowalnia procesy starzenia się skóry.