Jakie powinny być ubrania dziecięce?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jakie ubrania dziecięce powinnaś wybierać dla swojego malucha, aby nie działa mu się krzywda? Czy przed zakupem sprawdzasz skład na metkach lub w informacjach podawanych przez sklepy internetowe? Czy zwracasz uwagę na rozwiązania, które mogą poprawić komfort Twojej pociechy? W naszym krótkim artykule opisujemy kilka ważnych wskazówek, dzięki którym nauczysz się robić dziecięce zakupy odzieżowe i będziesz spać spokojniej.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że priorytetem jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo bezbronnego maluszka. Nie każdy ma jednak świadomość, co tak naprawdę jest dobre, a co nie. Wszyscy gubimy się w gąszczu sprzecznych informacji na temat żywienia, wychowania i wielu innych kwestii. Nic dziwnego, że możesz mieć wątpliwości, jak ubierać swoje dziecko. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie odzieży do pory roku i temperatury, ale także o wybór odpowiedniego materiału.

Najbardziej polecana jest bawełna: naturalna, a jednocześnie stosunkowo tania. Jej popularność wynika też z innych zalet. Wykonane z niej ubrania dzieciece przepuszczają powietrze, dzięki czemu pozwalają skórze swobodnie oddychać. Są miękkie i delikatne, a do tego antyalergiczne, więc świetnie sprawdzają się nawet na wrażliwej skórze bobasa. Bawełna pozwala zachować wysoki poziom higieny: możesz prać ją w wysokich temperaturze i w pralce, co jest wykluczone przy wielu naturalnych materiałach.

Czy jednak wszystkie ubrania dziecięce z bawełny są sobie równe? Niestety nie. Jeśli wybierasz najtańsze produkty, prawdopodobnie wspierasz uprawy bawełny, które są szkodliwe dla środowiska i pracujących przy nich ludzi. Używane środki chemiczne mogą też przenikać do materiału. Co więcej, nie masz pewności co do bezpieczeństwa stosowanych barwników i środków uszlachetniających (np. chroniących przed zagnieceniami). Dobrym pomysłem jest kupowanie bawełny organicznej lub bawełny z odpowiednim certyfikatem.

  Usypianie niemowlaka - jak to zrobić, aby dziecko zasnęło?

Komfort z uwzględnieniem potrzeb dziecka

ubrania dzieciece

Są marki odzieżowe, których cały asortyment posiada certyfikat bezpieczeństwa dla dzieci, np. polski producent Pinokio. Miękkość i delikatnych użytych materiałów odejmuje Ci zmartwień, ale – przede wszystkim – sprawia, że Twojemu maleństwu jest przyjemniej. Przypomnij sobie irytację związaną z “gryzieniem” ciała przez źle wykończoną metkę lub wystającą nitkę. Teraz wyobraź sobie, jak wrażliwa może być skóra tak maleńkiego człowieka. Starannie zaprojektowane i uszyte ubrania dziecięce to konieczność.

Marki specjalizujące się w produkcji odzieży dla najmłodszych odbiorców zwracają też uwagę na inne udogodnienia, dzięki którym ubieranie, przebieranie i samo noszenie ciuszków nie powinno uprzykrzać życia. Są to np.: dodatkowy materiał chroniący skórę przed zamkiem błyskawicznym, anatomiczna budowa ubranek, gumki zapobiegające zsuwaniu się spodenek ze stóp lub przyszywane i zdejmowane rękawiczki. Odpowiedni projekt zapewni komfort Tobie i dziecku.

Styl ubrań dziecięcych też się liczy!

Na koniec zostawiliśmy najprzyjemniejsze – wcale nie uważamy, że nieistotne! Wygląd naszych pociech potrafi dać nam mnóstwo radości. Pierwsze lata życia dziecka przemijają błyskawicznie, dlatego nie czekaj na lepszy moment. Na rynku znajdziesz niezwykle stylowe ubranka dziecięce, dzięki którym mały przystojniak lub młoda dama mogą prezentować się w Twoim wymarzonym wydaniu. Starannie przemyślane kolekcje Pinokio to jedna ze sprawdzonych propozycji, które pozwalają na szybkie skompletowanie spójnych stylizacji.