usmiechnieta kobieta lezy w lozku

Jakie ćwiczenia wpływają na poprawę damskiego libido?

Od lat wiadomo, że sport to zdrowie. Okazuje się, że poza pozytywnym wpływem na nasz organizm, korzystnie wpływają na strefę seksualną, zwiększając ochotę na seks. Ponadto , zapewniają czerpanie większej satysfakcji ze stosunku. Jakie ćwiczenia wpływają na poprawę damskiego libido?

Czym jest libido?

Libido definiowane jest jako popęd seksualny, który dla każdej kobiety jest inny. Nie jest ono stałe. Co więcej, nie ma wątpliwości, że libido u kobiet jest niezwykle kapryśne. Z pewnością nie raz użyłaś takich wymówek jak ból głowy, ból brzucha czy zmęczenie. Stres, natłok obowiązków, źle zbilansowana dieta, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowości w gospodarce hormonalne czy rutyna w związku to tylko kilka przyczyn spadku libido.

Bardzo często przyczyną mogą być choroby, które wymagają konsultacji z lekarzem. Na całe szczęście istnieją sposoby na to, aby zwiększyć popęd seksualny.

Aktywność fizyczna a libido

Aktywność fizyczna nie tylko wpływa pozytywnie na nasz organizm, ale również przekłada się na libido. Badania, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Teksasie, dowiodły, że kobiety, odbywające 20-minutowy trening cardio, wykazały większy popęd seksualny, niż kobiet, które treningu nie odbyły. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie aktywności fizycznej, wydzielane są endorfiny.

To hormony, które redukują stres, negatywnie wpływający na libido. Ponadto, aktywność fizyczna, regularne wykonywanie ćwiczeń poprawia wygląd fizyczny. Pozbycie się ewentualnych mankamentów sylwetki zwiększa samoocenę. A wielu przypadkach brak pewności siebie i kompleksy stanowią barierę przed częstym kontaktem z partnerem.

Jakie ćwiczenia wpływają na poprawę damskiego libido?

Jeśli czujesz, że Twoje libido jest niższe niż było, koniecznie zacznij od kilku ćwiczeń, które je podniosą. Zalicza się do nich m.in.

  • bieganie, taniec, jazda na rowerze – takie ćwiczenia sprawią, że Twoje ciało będzie rozgrzane. Aby jeszcze bardziej podnieść libido, podczas ćwiczeń wyobrażaj sobie różne pikantne sceny.
  • ćwiczenia kociak – ćwiczenie wzmacnia i rozwija mięśnie miednicy. Aby je wykonać, musisz uklęknąć na czworaka. Następnie obniż tułów i wypnij pośladki najmocniej jak możesz. Kołysz nimi około 3 minut w przód oraz w tył. pamiętaj, że podczas wykonywania ćwiczenia miednica musi być rozluźniona! Po upływie 3 minut, zataczaj powoli okręgi i tym samym zaciskaj i rozluźniaj mięśnie Kegla.
  • przysiady – pozwalają wzmocnić mięśnie nóg i pośladków, a tym samym zwiększają sprawność seksualną. Ponadto, poprawiają krążenie krwi i oczywiście wygląd.
  • mostek – to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy.
  Czy seks na pierwszej randce to coś złego? Absolutnie nie!

Pamiętaj, aby ćwiczyć mięsnie Kegla. A także o tym, aby się nie przetrenować. W ten sposób uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego, czyli zmniejszenie ochoty na seks.