mama z corka

Jak wygląda opieka osób starszych w Niemczech?

Bez wątpienia Niemcy przodują w statystykach demograficznych – niestety, jeśli chodzi o niż. Starszych osób jest coraz więcej, młodych coraz mniej. Zdecydowana większość seniorów potrzebuje niemal całodobowej opieki. Z racji wieku i chorób dla niego typowych, seniorzy nie są w stanie funkcjonować na co dzień samodzielnie. Dla bliskich osoby starszej zapewnienie stałej opieki jest wyzwaniem i dużym poświęceniem.

Opieka w Niemczech oferuje rodzinom kilka rozwiązań. Oto najpopularniejsze z nich

W domach opieki znajdziemy profesjonalny personel oraz sprzęt medyczny, więc na pierwszy rzut oka jest to najlepsze miejsce dla podopiecznego. Jednak  jak to zwykle bywa: za dobrą jakość trzeba zapłacić. Na domy o dobrych warunkach mieszkalnych stać niewiele rodzin. Z drugiej strony w placówkach publicznych nie ma miejsc lub warunki pozostawiają wiele do życzenia.

Kolejną opcją jest skorzystanie ze świadczeń opiekunki lub pielęgniarki. Przewaga opiekunki jest taka, że zajmuje się seniorem na stałe, a pielęgniarka przychodzi tylko raz na jakiś czas. Wynajęcie opiekunki umożliwia opiekę osoby starszej w Niemczech w znanym jej środowisku bez konieczności opuszczania własnego gniazdka. Niestety koszty opiekunki niemieckiej również potrafią doprowadzić rodzinę do ruiny finansowej.

Polskie opiekunki w Niemczech korzystnym rozwiązaniem dla obu stron

Polskie wsparcie w opiece w Niemczech jest nieocenione. Ulgą dla rodzin jest nie tylko niższa kwota usług, ale też ich jakość. Polki chwalone są za gospodarność oraz naturalność, z jaką dbają o dom i podopiecznego. Podczas gdy dla Niemców kwota nie jest wygórowana, dla Polek jest atrakcyjna – w jeden miesiąc można zarobić nawet ponad 7 tysięcy złotych netto.

Satysfakcjonuje Cię pomoc innym, a może po prostu szukasz pracy? Jeśli tak, zgłoś się do agencji Veritas Opieka. Firma niezobowiązująco odpowie Ci na wszystkie pytania, a w razie zawarcia umowy przeprowadzi przez cały proces rekrutacji, zapewni opiekę koordynatora oraz transport na miejsce zlecenia.

  Cięte i inteligentne riposty - 100 najlepszych przykładów

Sprawdź najnowsze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/