kobieta z kotem na kanapie

Dobre jedzenie dla kota!

Miłość do kota to zapewnienie mu odpowiednich warunków, by rozwijał się zdrowo, miał zaspokojone wszystkie potrzeby, a także by dorastał w szczęściu i spokoju. To oczywiście duża odpowiedzialność. Poza zabawą, miejscem do odpoczynku niezwykle ważne jest to, co dajemy do jedzenia.

Idealna mokra karma dla kota będzie dopasowana do potrzeb zwierzaka. Z drugiej strony będzie również mruczkowi smakować, a w szeregu różnych propozycji z pewnością uda się znaleźć te, które idealnie będą dopasowane do potrzeb.

Jaka mokra karma dla kota będzie najlepsza?

Kompletna i zbilansowana mokra karma dla kota to podstawa codziennego jadłospisu. Warto pamiętać o tym, że to zwierzę mięsożerne, więc jego dieta powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Im go więcej, tym lepiej.

Chodzi o to, by dostarczać odpowiedniej ilości niezbędnych do wzrostu i rozwoju białka oraz tłuszczy, a także wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych w odpowiednich proporcjach. Karma mokra dla kota zawiera również węglowodany. Są one źródłem łatwo przyswajalnej energii.

Poza tym w jedzeniu znajdą się włókna pokarmowego, które sprzyja zdrowiu układu pokarmowego. Każde danie jest więc opracowywane przez specjalistów, ale to nie zwalania opiekunów z obowiązku czytania etykiety. I nie cena powinna być argumentem najważniejszym przy wyborze, bo ciężko oczekiwać, że w tanim produkcie znajdziemy doskonałą jakość składników, a także tego, że drogi jest gwarancją najwyższych standardów.

Co powinien jeść kot?

Pełnoporcjowa mokra karma dla kota musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach. Przede wszystkim jest to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Ilości powinny być również precyzyjnie określone. W składzie karmy mogą pojawić się również surowce pochodzenia roślinnego.

Są one źródłem cennych składników odżywczych takich jak włókno pokarmowe, nienasycone kwasy tłuszczowe. Tym samym dostarczają łatwo przyswajalnej energii. Poza tym pomagają uzyskać idealną strukturę, jaką wyróżnia się mokra karma dla kota z sosem czy galaretą. W posiłkach niezwykle istotne ważne są dodatki witaminowe i mineralne.

  Dlaczego lubimy czytać książki obyczajowe?

Poza tym że mokra karma dla kota musi odpowiadać na potrzeby mruczka, to również powinna mu smakować. Niezwykle ważne jest to, by konsystencja posiłków jak najbardziej odpowiadała na sensualne potrzeby zwierzęcia. I dlatego właśnie zdecydowanie chętniej sięgać będą one po mokre a nie suche propozycje. Te pierwsze mają bowiem wysoką wilgotność (około 80%). Jest to parametr zbliżony do jedzenia, jakie by zdobywały w naturalnym środowisku, polując na zwierzynę.