miksowanie farby do wlosow

Jak często można farbować włosy?

Włosy podobnie, jak makijaż są dopełnieniem naszego wizerunku. Nawet niewielka zmiana odcienia kosmyków może powodować pozytywne zmiany w wyglądzie. Eksperymentowanie z fryzurą jest popularnym zjawiskiem wśród pań, wiele z nich robi to regularnie.  Ale jak często można farbować włosy? Sprawdź to koniecznie nim przystąpisz do malowania!

Częstotliwość farbowania włosów

Włosy można farbować samodzielnie, albo postawić na profesjonalne rozwiązanie, czyli na wizytę w salonie fryzjerskim. Wobec tego istnieje kilkanaście rodzajów koloryzacji, od tych trwałych, po te utrzymujące się jedynie kilka dni. To powoduje, że panie chętnie zmieniają odcień swoich włosów. Częstotliwość zależy głównie od tempa wzrostu kosmyków oraz od ilości siwizny.

Duży wpływ ma na to również ich stan oraz to jaki produkt się stosuje. Te wszystkie aspekty wpływają na czas, po którym można wykonać kolejny zabieg. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak często można  farbować włosy.

Jak często można stosować farby bez amoniaku?

Według wielu opinii ten składnik przesusza kosmyki, a co za tym idzie powoduje ich łamliwość. Coraz mniej kosmetyków ma wobec tego ten dodatek w składzie. W przypadku wariantów zwykłych i trwałych z amoniakiem zaleca się kolejne farbowanie dopiero po upływie 4-8 tygodni, podobny okres stosują fryzjerzy.

Trzeba podczas zabiegu kierować się wszystkimi wytycznymi na opakowaniu, nigdy nie wydłużaj czasu trzymania preparatu na głowie. Co więcej warto wcześniej zrobić również test uczuleniowy w celu wykluczenia ewentualnych powikłań.

Jeśli  przedtem wykonałaś zabieg ondulacji, czy inne podobne czynności zmieniające strukturę kosmyków trzeba dać czas włosom, by się odbudowały. Zastosowanie od razu farbowania z pewnością wpłynie bardzo niekorzystnie na ich kondycję, a co za tym idzie na wygląd. Spytaj o to fryzjera, być może zaleci jakiś zabieg regeneracyjny, by uniknąć zniszczeń.

  Jak zapuścić długie i zdrowe paznokcie? 4 praktyczne rady

Jak często można farbować odrosty?

jest bardzo częstym zabiegiem. Siwe włosy wyglądają źle zwłaszcza, gdy są w dużej ilości i to w okolicy czubka głowy. Różnica jest mocno widoczna, dlatego wiele pań często stara się ukryć tę niedoskonałość farbując odrost. W domowych warunkach łatwo popełnić błąd. Na opakowaniach z reguły widnieje informacja, że czas trzymania preparatu ma wynosić 20 minut. Fachowcy jednak twierdzą, że to dość ryzykowne rozwiązanie zwłaszcza, gdy wykonuje się to regularnie, czyli co miesiąc.

Lepiej tuż przed spłukaniem farby z odrostów dobrze zwilżyć czubek głowy i delikatnie wmasować kolor na całej długości. Pozostawiasz tak na około 5 minut. Dzięki temu odświeżysz odzień, a jednocześnie nie wniknie on w strukturę włosa. To zmniejsza szansę na osłabienie kosmyków!

Jak często można farbować henną?

wciąż jest bardzo popularna mimo, iż na rynku dostępne są profesjonalne preparaty do farbowania. Ten składnik jest dużo bezpieczniejszy niż drogeryjne kosmetyki zmieniające barwę, co więcej zawiera on witaminy A i D, poza tym cynk, żelazo, a także kwas linolowy. Barwnik powstaje z roślinnych wyciągów, aczkolwiek nie można przesadzać z częstotliwością zabiegów.

Wszystko zależy od kondycji włosów, wykonuj co 3-4 tygodnie. Pielęgnacja po farbowaniu jest niebywale istotna, bo henna może przesuszać kosmyki. Minusem z pewnością jest też to, że trzeba trzymać na głowie dość długo ten produkt, do tego nie jest on w stanie całkowicie odmienić naszego odcienia włosów.

Farbowanie włosów – bezpieczne rozwiązanie

Odstęp pomiędzy kolejnym farbowaniem włosów powinien wynosić 3-8 tygodni, choć zaleca się by były to co najmniej 4 tygodnie. Ten czas jest bezpieczny i przy odpowiednim nałożeniu kosmetyku i przestrzeganiu wszystkich porad producenta uda nam się uniknąć pogorszenia kondycji kosmyków.

Lepiej jednak zachować dłuższy odstęp i ewentualne mankamenty, takie jak odrost ukryć za pomocą specjalnego farbującego sprayu, który utrzymuje się jedynie do mycia. To lepsze rozwiązanie niż malowanie co 2-3 tygodnie. Co ważne te preparaty są dostępne w przystępnej cenie, do tego w szerokiej gamie barw, więc łatwo znaleźć idealny odcień.

  Aloes na twarz - jak stosować? Efekty i właściwości