kobieta z dlugimi wlosami

Przedłużanie włosów – cena za glamour

Wiele kobiet marzy o pięknych długich włosach, jednak oczekiwanie na to, kiedy osiągną one zadowalającą długość, często trwa zbyt długo. Na szczęście współczesna technologia pozwala poradzić sobie z tym problemem i to w sposób błyskawiczny. Wystarczy jedna wizyta w salonie fryzjerskim, abyś mogła cieszyć się gęstą długą fryzurą, która z wyglądem niczym nie będzie się różnić od Twoich naturalnych włosów. Do wyboru masz kilka metod przedłużania włosów, a to, na którą się zdecydujesz zależeć może od stanu Twoich włosów oraz, co dość oczywiste, ceny.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Chcesz mieć gęstą fryzurę i długie włosy, ale dopinane włosy Ci nie odpowiadają? Proponujemy zabieg przedłużania włosów dostępny w coraz częściej w salonach fryzjerskich. Niezależnie od tego, jak długie są Twoje włosy naturalne, odpowiednio dobrana technika sprawi, że w kilka godzin możesz stać się właścicielką długich włosów. Teraz zabiegi tego typu dostępne są dla każdego, a wybór metod i rodzajów doczepianych włosów sprawia, że przedłużanie włosów przestało być propozycją wyłącznie dla najbogatszych.

Ceny różnią się między sobą głównie ze względu na wybraną metodę przedłużania oraz zastosowane do niej materiału. Droższe będą włosy naturalne, zwłaszcza włosy dziewicze, jednak włosy syntetyczne wyglądają równie dobrze i trudno odróżnić je na pierwszy rzut oka od naturalnych włosów. Przedłużanie i zagęszczanie włosów może odbywać się wieloma metodami, przedstawimy tu najpopularniejsze z nich.

3 najpopularniejsze metody przedłużania włosów naturalnych

doczepiane wlosy

Wśród najpopularniejszych metod przedłużania włosów znajdzie się metoda kanapkowa, przedłużanie na klipsy oraz przedłużanie włosów na ringi. Jednak na popularności zyskuje także, przedłużanie włosów ultradźwiękami, laserowe przedłużanie włosów czy też keratynowe przedłużanie włosów. Różnią się one od siebie głównie ceną, sposobem przedłużania i zastosowanymi do zabiegu przedłużania włosami. Przed wybraniem konkretnej metody warto zapoznać się z tym, jak wyglądają poszczególne metody przedłużania.

  Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji? Wszystkie najlepsze odcienie

Przedłużanie włosów na microringi

Ta metoda cieszy się szczególną popularnością wśród właścicielek cienkich i delikatnych pasm. W przypadku przedłużania włosów tą metodą nie działa się wysoką temperaturą mogącą dodatkowo osłabić włosy. Doczepiane włosy naturalne mocuje się do tych rosnących na głowie za pomocą mikro pierścieni wykonanych z miedzi lub aluminium z silikonem albo gwintem. Ta metoda pozwala także na dyskretne zagęszczanie włosów. Efekt zabiegu utrzymuje się dość długo, a cena sprawia, że jest to metoda wybierana bardzo często.

Przedłużanie włosów na klipsy

Metoda clip cieszy się popularnością głównie ze względu na to, że jest ona stosunkowo szybkim sposobem przedłużenia włosów. Doczepianie włosów odbywa się za pomocą malutkich zatrzasków przypominających grzebykowate spineczki. Klipsy są wyposażone w antypoślizgową wkładkę, dzięki której przyczepione do naturalnych pasm włosy pozostają na miejscu. Jest to najtańsza, ale także najmniej trwała metoda przedłużania, doczepy należy mocować codziennie na nowo. Zaletą jest to, że można je doczepiać samodzielnie, a jeżeli wybierzesz odpowiedni kolor, nie będą się odróżniać od Twoich naturalnych włosów.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa polega na tym, że fryzjer łączy naturalne włosy z dopinkami przyczepionymi na specjalnej silikonowej taśmie mocowanej na linii włosów. Silikonowe taśmy nie obciążają włosów, dlatego jest to metoda bezpieczna nawet dla cienkich i delikatnych włosów. Włosy przedłużane tą metodą prezentują się bardzo naturalnie, jednak warto zwrócić uwagę, że taśma przesuwa się wraz ze wzrostem włosów, jeżeli chcesz zachować naturalny wygląd fryzury, musisz regularnie umawiać się na przesuwanie silikonowych taśm na naturalnych włosach.

Dlaczego przedłużanie włosów tyle kosztuje?

Cena przedłużania włosów zależy od tego, jaką metodę wybierzesz, ale to dopiero pierwszy składnik. Poza tym na cenę ma wpływ to, czy decydujesz się na włosy syntetyczne, czy też na naturalne pasma. To ile kosztuje przedłużanie włosów, zależy także od umiejętności fryzjera – doświadczeni fachowcy zrobią to nie tylko szybko, ale także bardzo dokładnie. Fryzjer z wieloletnim doświadczeniem pomoże dobrać odpowiednią metodę przedłużania dopasowaną do kondycji włosów klientki.

  Jak dobrać podkład do cery?

Jeżeli chcesz mieć gęste długie włosy, musisz przygotować się na wydatek. Jakość zawsze ma swoją cenę. Oczywiście, można poprosić o pomoc w przedłużaniu włosów koleżankę, jednak efekt może okazać się nie najlepszy.

Czy warto inwestować w przedłużanie włosów?

pofalowane wlosy

Przedłużenie włosów sprawia, że ich właścicielka czuje się pięknie. Dla wielu kobiet włosy są ważnym elementem wizerunku, jeśli więc włosy naturalne nie spełniają ich oczekiwań, warto je przedłużyć i zagęścić osiągając w ten sposób wymarzoną fryzurę. Nie należy jednak zapominać, że doczepiane włosy mogą powodować czasami także skutki uboczne. Najczęściej odnoszą się one do metod, które powodują obciążenie włosów, co może doprowadzić do osłabienia cebulek i w rezultacie do wypadania włosów. Jednak jeżeli zdecydujesz się na profesjonalną usługę wykonaną przez fachowca, z pewnością Twoje naturalne włosy na tym nie ucierpią, a Twoja fryzura może tylko zyskać.