Flamboyage – na czym polega, jak je zrobić i ile kosztuje?

Metod na koloryzację włosów jest wiele – sombre, ombre, balejaż lub właśnie flamboyage. Na czym polega te metoda? Czy możesz robić flamboyage w domu? Ile kosztuje zrobienie flamboyage w profesjonalnym salonie fryzjerskim?

Twórcą tej metody koloryzacji włosów, jest włoski fryzjer Angelo Seminara. Efektem jego ogromnego doświadczenia i licznych eksperymentów jest flamboyage. Słowo to z francuskiego oznacza „płomień” lub „blask”, które to doskonale odzwierciadlają efekt po koloryzacji.

Na czym polega metoda flamboyage?

Fryzura zrobiona tą metodą ma wyglądać naturalnie. W przeciwieństwie do sombre, które zaznacza ostry kontrast od odcienia naturalnych włosów. Końcowy efekt, zarówno flamboyage jak i sombre przypomina lekkie muśnięcie słońca na włosach.

Podczas wykonywania flamboyage nie stosuje się metod szydełkowych, z czym można się spotkać przy wykonywaniu innej metody farbowania – balejażu. W trakcie zabiegu, włosy są podklejane specjalnymi przezroczystymi paskami, przy użyciu których nie ma ryzyka uszkodzenia włosów. Wspomniane paski nakłada się od spodu każdego pasemka i zakleja się obustronnie od góry.

Zdjęcie pasków z włosów, wymaga tylko polania ciepłą wodą. Następuje to po około 40-50 minutach od ich nałożenia. Nie ma ryzyka, że paski nie będą chciały odejść od włosów, co może spowodować ich uszkodzenie. Ta metoda pozwalana na koloryzowanie włosów zróżnicowaną paletą farb. Profesjonalny fryzjer nigdy nie będzie farbował Twoich włosów od czubka głowy. Metoda flamboyage ma nadać Twoim włosom blasku i połyskliwych refleksów. Dzięki temu, będą wyglądały całkowicie naturalnie.

Farbować tą metodą można każdy rodzaj włosów – krótkie, ciemne, kręcony czy jasne. Jednak najlepszych efektów, można spodziewać się przy jasnych, długich włosach. Tego rodzaju włosy są bardzo podatne na zabiegi, takie jak flamboyage, sombre czy ombre. Ciekawą alternatywą dla tych zabiegów jest farbowanie Headlines.  Zabiegi nie muszą być powtarzane, a zamierzony efekt uzyskuje się zazwyczaj po pierwszej sesji.

  Jak przyspieszyć porost włosów? Tylko najlepsze i sprawdzone sposoby

Flamboyage w domowym zaciszu

Zabiegi koloryzacji włosów najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jeżeli nie macie doświadczenia w domowych zabiegach koloryzacyjnych, polecamy oddać się w ręce fryzjera. Źle przeprowadzona koloryzacja włosów, może skończyć się nie tylko dużym rozczarowanie, ale również zniszczeniem włosów i przymusowym urlopem wstydu.

Masz doświadczenie? Musisz zaopatrzyć się w kilka, niezbędnych akcesoriów potrzebnych do wykonania flamboyage:

  • pędzel do rozprowadzenia farby na włosach;
  • paski samoprzylepne do flamboyage – dostępne w większości drogerii lub hurtowni fryzjerskich;
  • farby w dowolnych, ulubionych odcieniach.

4 kroki do własnego flamboyage

1. Wydziel palcami pasma włosów, które chcesz pofarbować. Na tym etapie przyda się pomocna dłoń koleżanki.

2. Na oddzielonych pasmach musisz umieścić zakupione paski do flamboyage. Weź pierwszy pasek i podłóż pod pasmo włosów, następnie rozprowadź farbę na całej długości paska. Kolejnym krokiem jest sklejenie paska na górnej stronie pasemka.

3. Pamiętaj, żeby nie wybierać pasemek od czubka głowy.Przezroczyste paski do flamboyage dają możliwość obserwacji koloryzacji. Sam proces trwa około 40 minut. Po upływie tego czasu, należy odkleić paski przemywając je ciepłą wodą.

4. Efekt poprawnie przeprowadzonego zabiegu farbowania flamboyage, powinien utrzymać się przez kilka najbliższych miesięcy.

Ile kosztuje flamboyage w salonie fryzjerskim?

Profesjonalne flamboyage wykonane przez zawodowego fryzjera wiąże się z kosztem około 400 złotych. Jednak sama metoda jest dosyć prosta, więc nawet adept sztuki fryzjerskiej na pewno poradzi sobie z farbowaniem tą metodą. W salonach o niższej renomie, koszt zabiegu nie przekroczy 250 złotych.