farbowanie wlosow na blond

Farbowanie włosów na blond – jak to robić? Praktyczny poradnik

Koloryzacja na blond cieszy się ogromną popularnością. Większości osób wydaje się, że trudno zyskać jasny odcień. Zastanawiasz się w jaki sposób wykonać farbowanie? W naszym artykule znajdziesz praktyczny poradnik. Koniecznie go zatem przeczytaj!

Czy farbowanie na blond jest trudne? Nie!

Nie da się ukryć, że koloryzacja włosów na blond budzi obawy. Wbrew pozorom nie jest to trudny zabieg, aczkolwiek wymaga od nas przestrzegania pewnych zasad. Dobór farby jest najważniejszy, choć dużo zależy również od sposobu aplikacji środka oraz od późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Oczywiście, że w wielu wypadkach jedne rozjaśnianie oraz farbowanie nie zawsze da od razu dobry efekt. Dużo zależy bowiem od kondycji kosmyków, koloru wyjściowego i od naszych oczekiwań.

Obecny kolor włosów a farbowanie na blond

Farbowanie na blond jest marzeniem wielu osób. Im jaśniejszy kolor kosmyków mamy tym oczywiście łatwiej jest otrzymać wymarzony ton od razu. Jak już wspominaliśmy czasem rozjaśnianie nie jest potrzebne, dlatego też szybko nakłada się farbę, a to znacząco skraca cały proces metamorfozy. Wiele czynników ma bezpośredni wpływ na to z jaką barwą opuścimy salon fryzjerski. Za ciemny kolor już na starcie wprowadza pewne ograniczenia, pamiętaj o tym!

Koloryzacja włosów na blond przy jasnych kosmykach jest łatwiejsza niż w wersji, gdy w grę wchodzi, na przykład czerń. Za pierwszym razem nie uda się mocno rozjaśnić bez uszkodzeń, dlatego trzeba podzielić zabieg na etapy. Nowoczesne i specjalistyczne środki pozwalają nam nieco skrócić cały proces. W większości wypadków spokojnie można pominąć samo rozjaśnianie. Farbowanie na blond przeprowadź z głową, czyli dobrze to przemyśl, bo trudno będzie od razu zastosować potem kolejną koloryzację.

Jak pofarbować włosy na blond? Krok po kroku

Koloryzacja włosów na blond składa się z kilku kroków. Poniżej znajdziesz wszystkie z nich:

  • zakup farby
  Olejek migdałowy na twarz, ciało i włosy - jak go stosować? Właściwości i efekty

Dobranie odpowiedniego koloru nie jest proste, poza tym to od tego zależy, jak będzie wyglądać nasza fryzura. Przy dłuższych kosmykach potrzebujesz dwóch opakowań. Farbowanie włosów na blond powinno mieścić się w granicach 2-3 tonów inaczej będzie trudno uzyskać wymarzony kolor.

  • Zabezpiecz skórę głowy

Tłusty krem pozwoli Ci skutecznie zabezpieczyć skórę głowy wokół linii włosów. To  zminimalizuje ryzyko zafarbowania tej części.

  • Wydziel pasma

Dobrze podzielić włosy na pasma, dzięki temu łatwiej równomiernie rozprowadzić farbę. Zaczynasz koloryzację od odrostu, a także od tyłu głowy bądź od siwizny. Co ważne, nakładaj środek na przetłuszczone kosmyki, czyli nie myj ich kilka dni przed zabiegiem.

  • Trzymanie farby na włosach

Zawsze kieruj się dokładnymi wskazówkami zawartymi na opakowaniu środka koloryzującego. Najpierw dobrze wykonać próbę uczuleniową, aby wykluczyć ewentualne niepożądane skutki.

  • Zmywanie farby

Włosy zmywasz letnią wodą, bo gorąca może osłabić kosmyki. Dokładnie musisz spłukać kosmyki i je umyć.

  • Aplikacja odżywki

Prawie do każdej farby dodana jest odżywka, którą należy zaaplikować na włosy bezpośrednio po spłukaniu środka. To ważny etap, bowiem pozwala odżywić kosmyki, a przede wszystkim zamknąć ich łuski.

Pamiętaj, że przy ciemniejszych kosmykach farbowanie włosów na blond zaczynasz od zastosowania rozjaśniacza. Stosuje się tu specjalne środki, które niestety, ale mogą pogorszyć stan włosów. Po rozjaśnianiu dobrze jest zastosować zabiegi pielęgnacji, które pomogą nam zregenerować oraz odżywić kosmyki. Nic dziwnego, że nie zaleca się stosowania ich zaraz po rozjaśnianiu farby!

Niezbędne akcesoria to farbowania włosów na blond

Koloryzacja na blond może być przeprowadzona w salonie lub w domowych warunkach. Właścicielki jasnych kosmyków nie muszą stosować rozjaśniania w przeciwieństwie do szatynek lub brunetek. Usunięcie ciemnego pigmentu zazwyczaj wymaga zastosowania oksydantu. Farbowanie włosów na blond uda się zrobić nie tylko  za pomocą  farby, ale i tonera czy specjalnego pudru. Pamiętaj, że niekiedy potrzeba kilku zabiegów, aby uzyskać odpowiedni ton.

  Refleksy na siwe włosy - jak je zrobić i komu pasują?

Farbowanie na blond – w domu czy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów to trudne zadanie, bo wymaga nieco więcej etapów niż klasyczne malowanie odrostu lub tworzenie pasemek. Tak naprawdę przy każdej koloryzacji pojawia się dylemat, czy farbować włosy w domu, czy u fachowca. W salonie fryzjerskim mamy zawsze profesjonalną obsługę, poza tym mnóstwo specjalistycznych kosmetyków oraz osobę z dużym doświadczeniem. Dobry fryzjer jest w stanie przewidzieć, jak zakończy się przemiana, czyli czy nie trzeba powtórzyć zabiegu kilkukrotnie. Specjalista oczywiście wydaje się lepszym rozwiązaniem niż samodzielna koloryzacja, choć kosztuje więcej. Nic dziwnego, bo domowa dekoloryzacja może mieć opłakane skutki dla kondycji kosmyków oraz dla ich barwy. Piękny blond trudno uzyskać samodzielnie i to niezaprzeczalny fakt.

Co jeszcze musisz wiedzieć o koloryzacji na blond?

Farbowanie włosów na blond bywa problematyczne, ponieważ wiele osób zapomina, że łatwo o nieestetyczne żółte tony. Odpowiednia farba, a także stosowanie kosmetyków z fioletowym pigment powinno zminimalizować ryzyko występowania tego zjawiska.

Jasne kosmyki potrzebują specjalnej pielęgnacji, dzięki temu zachowają zdrowy wygląd. Im bardziej zniszczone tym gorzej się prezentują, dlatego przed, jak i po metamorfozie skup się mocno na ich nawilżeniu oraz na odżywieniu. Osłabione nie przyjmują aż tak pigmentu, więc dbaj o nie szczególnie, gdy chcesz zdecydować się na ponowne farbowanie. Koloryzacja włosów na blond przy zdrowych kosmykach zawsze wypada lepiej.

Farbowanie na blond bywa trudne, dlatego też musisz pamiętać, że:

  • nie powinno rozjaśniać się włosów o więcej niż 2 tony, bo wtedy nie uzyska się naturalnego efektu
  • zdrowe i lśniące włosy nie tylko lepiej znoszą koloryzację, ale pozwalają szybciej uzyskać odpowiedni ton
  • spray rozjaśniający zapewnia delikatną koloryzację i jest ciekawą alternatywą dla farby
  • rozjaśniacz na włosach powinien być trzymany maksymalnie 45 minut inaczej doprowadzisz do trwałych uszkodzeń.