okładka promo 1

Dwanaście batów Pawła Kucharskiego, czyli Christian Grey, w polskim wydaniu.

Książka „Dwanaście batów” pojawiła się w sprzedaży niespełna pół roku temu, a już podbiła serca  czytelników oraz recenzentów. I choć w ostatnim czasie polską literaturę erotyczną zdominowała swoimi powieściami Blanka Lipińska, a zaraz w jej ślady ruszyły inne polskie autorki z podobnymi historiami, to jednak męski, realny punkt widzenia znacznie się wyróżnił i wpasował w niszę kontrowersyjnej, mocnej erotyki.

Paweł Kucharski swoją historię przedstawił zupełnie inaczej niż jego poprzedniczki. Dwanaście batów, to nie jest romans miłosny, nie znajdziecie tu też głębszego uczucia, czy bajkowych scen. To realna, przyziemna historia z rozbudowanymi i dosadnie opisanymi wątkami miłosnymi. Akcja dzieje się w Łodzi, gdzie po studiach przyjeżdża z małej miejscowości dziewczyna o imieniu Ada, w poszukiwaniu lepszego życia. Znajduje pracę w nocnym klubie jako barmanka, a obiektem jej zainteresowania staje się tajemniczy Robert- jej szef. Mężczyzna od pierwszych chwil wywołuje w Adzie mieszane uczucia, od ekscytacji po lęk. Jego tajemniczość i dominacja wyzwala w niej pożądanie i fascynację karami cielesnymi. Można by się doszukiwać tu podobieństwa do 50 twarzy Greya, gdyby nie prawdziwość i realizm tej opowieści, która przyciąga także czytelników męskiej płci, co w erotykach jest rzadkością. Co więcej książka jest napisana bardzo przystępnym językiem więc czyta się ją naprawdę lekko, przyjemnie, choć … z wypiekami na twarzy, bo ceny w niej zawarte są mocno pikantne. Wygląda na to, że polskim czytelnikom tego właśnie brakowało, bo Dwanaście batów cieszy się co raz większą popularnością i bardzo przychylnymi recenzjami.

okładka promo 1

„Zrobiliśmy już dwa dodruki i planujemy kolejny. Można powiedzieć, że książka Pawła Kucharskiego to taki troszkę inspirator do „zakazanego kochania”, którego nie ma na naszym rodzimym rynku i pewnie dlatego rozchodzi się jak ciepłe bułeczki”- skomentowała Patrycja Gadomska – oficjalny dystrybutor i wydawnictwo firma Gapa Marketing and PR.

  Jak się masturbować? Kompletny poradnik dla kobiet i mężczyzn

Należy jednak podkreślić, że jest to książka tylko dla dorosłych, lubiących mocne i pikantne sceny.

O autorze:

Paweł Kucharski (45 lat), pisarz w tematyce dla dorosłych. Autor kontrowersyjnej powieści erotycznej „Dwanaście batów”. Niepoprawny optymista, urodzony w 1975 roku w Koszalinie gdzie spędził pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. Do Łodzi przyjechał na jeden dzień i tak zasiedział się na kolejne dwadzieścia lat, rozwijając się w branży gastronomicznej. Zawodowo robił niemal wszystko (kiedyś powstanie osobna książka na ten temat). Zaczynał jako kucharz, a potem szef kuchni w kilku szanujących się restauracjach w Łodzi i Katowicach, by w końcu otworzyć swój własny pub i restaurację. Grywa na gitarze i pianinie, najchętniej jednak bez publiczności. Ukochana rasa psów ‒ doberman po przejściach (czytaj: pinczerek miniaturowy).

pawel kucharski

Powstanie niniejszej powieści było niemałym zaskoczeniem … głównie dla niego samego. Skomentował ten fakt cytatem z klasyka: ,,prawdopodobnie rozliczne talenty posiadam, o których sam jeszcze nie wiem”.