kobieta z wypadajacymi wlosami

Jak dbać o wypadające włosy?

Gęste, lśniące i mocne włosy to prawdziwa ozdoba – dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety, nie każdy z nas może się nimi cieszyć. Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernie wypadających włosów. Jak można temu zaradzić? Przedstawiamy sprawdzone sposoby, dzięki którym włosy przestaną wypadać nadmiernie a co więcej pojawią się nowe.

Na początku warto zaznaczyć, że wypadanie włosów jest całkowicie normalnym procesem, który ma miejsce u każdego z nas. Statystycznie, każdego dnia tracimy ok 100 włosów, które obumierają. Nie jest to jednak ilość wyraźnie zauważalna, dlatego też jeśli podczas czesania czy zabiegów pielęgnacyjnych zauważasz dużą ilość wypadniętych włosów należy działać. 

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jeśli wypadanie włosów jest problemem, który dotyczy również ciebie z pewnością zadajesz sobie pytanie z czego on wynika. Musisz mieć świadomość, że istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, wśród których wymienić możemy między innymi choroby skóry głowy, niedobory witamin i składników odżywczych, nieodpowiednią pielęgnację czy zmiany hormonalne. Dlatego też osoby, które chcą pokonać nadmierne wypadanie włosów powinny udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania, w tym badania krwi. Pomocna może okazać się również wizyta u trychologa, czyli specjalisty od skóry głowy i włosów, który oceni stan skalpu oraz cebulek włosowych. 

  Soczyste mango - jak wykorzystać je przy pielęgnacji ciała?

Suplementacja jako sposób na wypadające włosy

Bardzo często zdarza się, że przyczyna wypadających włosów są niedobory witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania cebulek włosowych. W takim przypadku pomocna może okazać się zdrowa dieta, która wzbogacić możemy o suplementowanie składników mających szczególnie pozytywny wpływ na porost i kondycję włosów. Mowa tu między innymi o kreatynie czy biotynie. Na rynku możemy obecnie znaleźć wiele suplementów diety, które zawierają te składniki. Znajdziesz je między innymi pod adresem  https://www.apo-discounter.pl. Pamiętaj, że warto wybierać sprawdzone produkty znanych marek o potwierdzonym składzie a suplementacja stanowi jedynie wsparcie w leczeniu problemu. 

Odpowiednia pielęgnacja ma znaczenie

Czasem bywa również tak, że osoba, która zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów nie cierpi na żadne schorzenia oraz nie ma żadnych niedoborów. Mimo to włosy wypadają. Co robić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest przyjrzenie się pielęgnacji i stylizacji włosów. Istnieje wiele błędów, które mogą uszkadzać włosy – mowa tu między innymi o pocieraniu włosów podczas mycia i suszenia, stylizowanie gorącym strumieniem powietrza lub gorącymi urządzeniami (lokówki, prostownice) a także nieumiejętnym czesaniu włosów. Wszystko to uszkadza strukturę włosów i sprawia, że stają się łamliwe, co możemy odbierać jako ich wypadanie. Stosowanie delikatnych szamponów, wcierek oraz olejowanie włosów powinno w znaczący sposób ograniczyć problem i doprowadzić do wzmocnienia pasm. Pamiętajmy również o tym, by podczas mycia skupiać się na skórze głowy nie na tarciu włosów a po umyciu delikatnie osuszać je zamiast wycierania.