nowoczesna komoda

Nowoczesne komody do Twojego domu – czym kierować się przy ich wyborze?

Komody są ponadczasowym elementem wyposażenia wnętrz. Obecnie można je spotkać w wielu odsłonach i stylizacjach, wpisujących się w różne aranżacje wnętrz. Nowoczesne komody wbrew pozorom wpisują się nie tylko w nowoczesne wnętrza, ale też mamy szereg stylizowanych dopasowanych do klasycznych wnętrz. A nawet zupełnie objechane ich odsłony.

Zatem design tak popularnych mebli skrzyniowych może przysporzyć o zawrót głowy. Dlatego wybór odpowiedniej komody może być dość trudny. Tym bardziej że występują w różnych wzorach i kształtach.

Dlaczego komody są nadal bardzo popularne?

Nowoczesna komoda to przede wszystkim funkcjonalność. Ten rodzaj mebla jest pojemny i praktyczny, ze względu na możliwość chowania w nim wielu rzeczy. Przy okazji wprowadza spore zamieszanie w aranżacji wnętrza. W pokojach dziecięcych, przedpokoju, sypialni, a nawet w salonie stają się centralnym punktem.

Zaletą komód jest ich dość spory blat, który może być wykorzystany do ciekawych dekoracji i dodatków. Komody są proste w utrzymaniu w czystości oraz łatwo zmienić ich punkt położenia. Jako mebel uniwersalny, może stać praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Nowoczesne komody i ich rodzaje

Nowoczesne komody, to przede wszystkim designerskie meblościanki. Producencie prześcigają się w ich kolorach, kształtach, rozmiarach oraz stylach wykończenia. Możemy je spotkać w stylizacjach od  barw surowego drewna po kolorowe mozaikowe, inspirowane figurami geometrycznymi.

Jedne bardziej klasyczne, aranżowane na stylizację starych mebli, drugie zaś prostsze i minimalistyczne. Nie brakuje też nowoczesnych odważnych designów w stylizacjach eklektycznych. Zatem jak dobrać nowoczesną komodę do wnętrza ? Czym kierować się przy jej  doborze ?

  Czym czyścić fugi? Domowe i chemiczne sposoby na brudne fugi

Czym się kierować przy zakupie odpowiedniego modelu komody?

Po pierwsze pomieszczenie. Najpierw musimy określić, w jakim pomieszczeniu komoda będzie stała.

Komoda w salonie

Gdy szukamy komody do salonu, to warto zdecydować się na duże rozmiary. W ten sposób sprawimy sobie mebel, który będzie stanowił dekorację tego pomieszczenia, a zarazem będzie funkcjonalnym elementem do przechowywania różnych rzeczy.

Komoda w pokoju dziecięcym

Komoda w pokoju dziecięcym również służy do przechowywania ubrań i bielizny dziecka lub jego zabawek. Dzieci na ogół mają więcej rzeczy do przechowywania niż sami rodzice. Dlatego duża komoda stanie się elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym.

Kolejnym ważnym aspektem komody do pokoju dziecięcego to duży blat. Tam możemy umiejscowić różne pudełka i kosze na zabawki. Dzięki temu łatwo utrzymamy porządek w pokoju dziecięcym.

Komoda do sypialni

Komoda w sypialni może mieć szerokie zastosowanie. Możemy zdecydować się na mebel średniej wielkości albo zupełnie nieduży. Na ogół posłuży nam za szafkę nocną lub miejsce na bieliznę.

Jeżeli nasza sypialnia jest centrum przechowywania naszych ubrań, a nie mamy tam zamontowanych dodatkowych szaf, to wtedy duża komoda zda egzamin. Zatem wybór komody do sypialni jest kwestią potrzeby.

Komoda do gabinetu

W tym pomieszczeniu sprawdzi się komoda z nadstawkami  i na kółkach. W takim połączeniu zyska ona możliwość łatwego jej przemieszczania, a my otrzymamy dodatkowe miejsce do przechowywania dokumentów

Komoda do przedpokoju

Podobnie jak w sypialni taka komoda w przedpokoju może mieć szerokie zastosowanie. Jej wielkość podyktowana jest potrzebą i rozmiarami samego korytarza. W blokowych mieszkaniach zazwyczaj mamy niewielkie korytarze, w tym wypadku należy postawić na mały mebel, gdzie będziemy przechowywać klucze lub inne podręczne akcesoria, np. szaliki, czapki, czy rękawiczki. W takich korytarzykach często pojawiają się wysokie i wąskie meble, które nie zajmują zbyt dużo miejsca.

  Prosta i pyszna szarlotka - przepis

Natomiast gdy nasz korytarza pozwala na więcej, czyli mamy dość dużą przestrzeń przedpokoju, to zawsze możemy postawić komodę na buty. Taka komoda jest dużo większa, przy okazji zrobimy sobie porządek przy wejściu do mieszkania lub domu.

Komoda – jaką wybrać?

Niezależnie jakie pomieszczenie urządzasz w swoim domu, mebel ten musi być przemyślany pod kątem: wymiarów, pojemności, funkcjonalności, stylu, barwy, dekoru, materiałów oraz ceny.

Zatem zanim zdecydujesz się na konkretny model, rozważ jego wymiary, tak abyś mógł do niej włożyć to, czego nie chcesz trzymać na widoku. To, co świadczy o funkcjonalności komody to sam mechanizm zamykania i otwierania tego mebla. Tam, gdzie są dzieci, idealnie sprawdzi się mechanizm cichego domykania.

Kolejnym praktycznym aspektem jest układ komór w samej komodzie. Warto przemyśleć, czy potrzebujemy więcej szuflad, czy może zamykanych głębokich półek. W ten sposób dostosujemy ten mebel do własnych funkcjonalnych potrzeb. Niezależnie jaki układ potrzebujemy, znajdziemy odpowiedni design spełniający nasze wymagania.

Niemniej jednak sam mebel musi pasować do reszty wyposażenia, aby współgrał całą linią innych mebli w danym pomieszczaniu. Warto w tym wypadku postawić na systemy modułowe. Jeżeli mamy już meble z danego modelu, to warto również zakupić komodę z danej kolekcji. Wtedy mamy pewność, że wszystko do siebie będzie pasowało.