szafa-martina-228-cm-w-kolorze-dab-sonoma

Czy wiesz, jakie meble do przedpokoju wybrać?

Chociaż może się wydawać, że przedpokój nie odgrywa ważnej roli w mieszkaniu bądź domu, to często po prostu zapominamy o tym, że jest to pierwsze pomieszczenie, jakie widzi gość po przekroczeniu progu. Warto więc poświecić mu trochę więcej czasu i urządzić w taki sposób, aby był spójny z pozostałymi wnętrzami. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym nawet niewielka przestrzeń nabierze zupełnie nowego charakteru!

Jak urządzić przedpokój?

W przedpokoju zazwyczaj nie ma zbyt dużo miejsca. Często jest to wąski korytarz, w którym powinniśmy znaleźć przestrzeń na przechowywanie ubrań oraz obuwia. Dobrze również, aby znalazł się też kącik na niewielki blat bądź półkę, na której będziemy mogli odłożyć klucze bądź przyniesioną korespondencję.

W przedpokoju nie powinno jednak znajdować się zbyt wiele przedmiotów. Podczas urządzania lepiej postawić na minimalizm, dzięki czemu będzie to przestrzeń znacznie prostsza do sprzątania. Jeżeli chcemy, aby wciąż było to wnętrze wyjątkowe, to warto postawić na wyjątkowe meble oraz dodatki, takie jak plakaty czy obrazy, które nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca.

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

W przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na pojemną szafę. Dobrze, aby sięgała sufitu, dzięki czemu zagospodarujemy każdy wolny centymetr. Schowamy w niej nie tylko kurtki czy buty, ale także takie przedmioty, z których korzystamy nieco rzadziej (parasolki, torby podróżne czy sprzęt sportowy). Szafa niekoniecznie musi być w zabudowie, również dobrze sprawdzą się gotowe modele.

Obuwie niekoniecznie musimy chować przed wzrokiem innych. Możemy równie dobrze wyeksponować je na specjalnej szafce, dzięki czemu będzie zawsze pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie butów w ławie z miejscem do przechowywania. To doskonały pomysł, jeżeli nie mamy zbyt wiele par obuwia.

  Zamień swój dom w oazę spokoju!

Meble do przedpokoju to nie tylko szafa czy szafka na buty, ale też element wyposażenia, który ułatwi nam utrzymanie porządku wśród nieco mniejszych przedmiotów. Drobiazgi takie jak klucze czy okulary możemy ustawić na wąskiej konsoli. Równie dobrze może być to wisząca półka z szufladkami.

O czym warto pamiętać, gdy urządzamy przedpokój?

Podczas urządzania przedpokoju dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy wybierane elementy wykończeniowe są dobrej jakości. Nie bez powodu często wybieranym podłożem są kafle. Chociaż są narażone na pękanie, to jednocześnie pozostają odporne na takie czynniki jak wilgoć. Znacznie łatwiej jest umyć glazurę niż drewniane panele. Warto pomyśleć też o listwach, które będą chroniły ściany przed odciskami butów. Dobrze, aby były możliwie wysokie i dopasowane np. do koloru podłogi.

W przedpokoju często brakuje dziennego światła. Taki niedoświetlony korytarz bywa problematyczny w użytkowaniu. Rozwiązaniem jest sztuczne światło, którego punktów powinno być kilka. Doskonale sprawdzą się tutaj tak zwane listwy ledowe umieszczone między innymi pod szafą czy nad nią.

Meble do przedpokoju także nie mogą odbiegać jakością. Musimy mieć na uwadze, że w szafie mogą zawisnąć wilgotne kurtki lub ubłocone buty. Dobrze więc, aby takie czynniki nie wpływały na nie destrukcyjnie. Jeżeli pomieszczenie jest bardzo małe, lepiej postawić na elementy wyposażenia w jasnych kolorach, co pomoże optycznie powiększyć przestrzeń.