kobieta lezy i sni

Sennik ogień, pożar, dym. Co oznaczają we śnie?

W nocnej mrzonce widzimy różne rzeczy, zarówno dobre, jak i złe. Bardzo często pojawia się tam pożar lub związane z nim oznaki, takie jak ogień oraz dym. U niektórych osób ten widok budzi grozę. Ale co tak naprawdę symbolizują te sny? Sprawdź!

Sennik ogień. Jak interpretować sny?

Ogień wielu przeraża i paraliżuje nie tylko w życiu realnym, ale także i we śnie. Ta mrzonka nocna może mieć wiele symboli, które są zależne w dużym stopniu od kontekstu, czyli danej sytuacji.

1. Gdy widzisz w nocnym marzeniu ogień to nie zawsze oznacza coś złego. Zazwyczaj to pokazuje, że generujesz energię. Ten sen może również nawiązywać do domowego ogniska lub relacji z najbliższymi. Spodziewaj się zatem miłych chwil spędzonych z ukochanymi krewnymi, na przykład w rodzinnych stronach.

2. Niestety, w sytuacji gdy płomienie są duże i trudne do ugaszenia mówimy już o zbliżających się kłopotach z poważnymi konsekwencjami. Na horyzoncie pojawią się sytuacje, które będą wymagać od Ciebie poważnej decyzji. Zapewne nie ominą Cię napięcia i dylematy.

3. Gaszenie ognia to symbol walki z przeciwnościami losu, tudzież osłabienie pozycji finansowej. Jest duża nadzieja, że wszystko skończy się po Twojej myśli. Choć niektóre senniki widzą w tym coś zupełnie odmiennego – brak motywacji oraz energii do działania.

4. Szybkie gaszenie płomieni we śnie wskazuje na to, że rywal postawi przed Tobą pewne zadanie. Widziana woda w duecie z ogniem to zapowiedź intensywnych procesów w życiu, może dotyczyć to sfery uczuć, a może i bardziej ogólnych zmian.

5. Co oznacza udanie się w stronę ognia w mrzonce nocnej? Spodziewaj się w najbliższej przyszłości poważnej choroby, albo innych problemów ze zdrowiem. Może to wskazywać również na coś mniej strasznego. Przede wszystkim na stracenie nadziei bądź odczuwanie poczucia winy.

  Życzenia miłego poniedziałku - najlepsze wierszyki, obrazki i gify

Ogromne znaczenie dla interpretacji nocnego marzenia ma stopień nasycenia ognia. Jasny to zdecydowanie korzystny omen dający nadzieje, że wkrótce wydarzy się coś dobrego. Ewentualnie to podpowiedź, że czas pomyśleć o zmianach w życiu.

Niewielkich rozmiarów płomień oznacza radość i miłość. Natomiast duży ogień z mrocznym dynem to znak ciemnych chmur. Czekają Cię problemy w pracy, w domu lub w związku.

Za to szybko rozprzestrzeniający się pożar pokazuje nadchodzące niebezpieczeństwo. Wygasający wróży żal, a ten bez dymu – to sygnał, abyś powstrzymał się od namiętności.

Ważnym aspektem jest miejsce pożaru

1. W sytuacji, gdy we śnie pojawia się pożar w domu, to przede wszystkim symbol kłopotów rodzinnych. Niekiedy jednak to naprawdę nic aż tak dramatycznego. To głównie sygnał nadchodzących zmian, tudzież tego, że utracisz wiarę w swoje możliwości lub wartości typu miłość, nadzieja, przyjaźń.

2. Kiedy śnisz o pożarze na polu to podpowiedź od losu, że z kimś połączy Cię prawdziwa szczera przyjaźń.

3. Ogień pojawił się w kominku? To też wspaniale, ponieważ uzyskasz wsparcie bliskich i przyjaciół, a to pomoże szybko wyjść z kłopotów.

4. Pożaru lasu we śnie pokazuje komplikacje w podróży, a kościół sygnalizuje, że pewna osoba z otoczenia ma wobec nas złe zamiary.

5. Płonięcie w ognisku widoczne we śnie to doskonała wróżba. Czeka Cię wesoły okres w życiu pełen pozytywnych zdarzeń. Spędzisz go w doborowym towarzystwie najbliższych osób.

6. Równie pozytywne znaczenie ma płomień znajdujący się w kuchence lub w piecyku. Co symbolizuje? Spodziewaj się potomka lub wielkiej radości z już posiadanych dzieci. Niestety, gaszenie tego ognia wróży poważne kłopoty ze zdrowiem.

7. Wiele osób podczas snu ma wizję, że chodzi po ogniu. To pokazuje, że masz rację w danej sprawie. Jeśli natomiast pojawia się grupka osób tańcząca wokół płomieni zwiastuje podróż z bliskim. Za to w sytuacji, gdy ktoś wynurza się z ognia to należy w realnym życiu uważać na wścibskiego sąsiada.

  Lustrzane godziny - sprawdź ich znaczenie dla Ciebie!

8. Samo pojawienie się straży pożarnej w nocnej mrzonce to świetna oznaka zbliżającego się wielkiego sukcesu w biznesie.