kobieta lezy i sni

Sennik ogień, pożar, dym. Co oznaczają we śnie?

W nocnej mrzonce widzimy różne rzeczy, zarówno dobre, jak i złe. Bardzo często pojawia się tam pożar lub związane z nim oznaki, takie jak ogień oraz dym. U niektórych osób ten widok budzi grozę. Ale co tak naprawdę symbolizują te sny? Sprawdź!

Sennik ogień. Jak interpretować sny?

Ogień wielu przeraża i paraliżuje nie tylko w życiu realnym, ale także i we śnie. Ta mrzonka nocna może mieć wiele symboli, które są zależne w dużym stopniu od kontekstu, czyli danej sytuacji.

1. Gdy widzisz w nocnym marzeniu ogień to nie zawsze oznacza coś złego. Zazwyczaj to pokazuje, że generujesz energię. Ten sen może również nawiązywać do domowego ogniska lub relacji z najbliższymi. Spodziewaj się zatem miłych chwil spędzonych z ukochanymi krewnymi, na przykład w rodzinnych stronach.

2. Niestety, w sytuacji gdy płomienie są duże i trudne do ugaszenia mówimy już o zbliżających się kłopotach z poważnymi konsekwencjami. Na horyzoncie pojawią się sytuacje, które będą wymagać od Ciebie poważnej decyzji. Zapewne nie ominą Cię napięcia i dylematy.

3. Gaszenie ognia to symbol walki z przeciwnościami losu, tudzież osłabienie pozycji finansowej. Jest duża nadzieja, że wszystko skończy się po Twojej myśli. Choć niektóre senniki widzą w tym coś zupełnie odmiennego – brak motywacji oraz energii do działania.

4. Szybkie gaszenie płomieni we śnie wskazuje na to, że rywal postawi przed Tobą pewne zadanie. Widziana woda w duecie z ogniem to zapowiedź intensywnych procesów w życiu, może dotyczyć to sfery uczuć, a może i bardziej ogólnych zmian.

5. Co oznacza udanie się w stronę ognia w mrzonce nocnej? Spodziewaj się w najbliższej przyszłości poważnej choroby, albo innych problemów ze zdrowiem. Może to wskazywać również na coś mniej strasznego. Przede wszystkim na stracenie nadziei bądź odczuwanie poczucia winy.

  Jak dopasować sportowe hobby, aby nie zrezygnować po miesiącu?

Ogromne znaczenie dla interpretacji nocnego marzenia ma stopień nasycenia ognia. Jasny to zdecydowanie korzystny omen dający nadzieje, że wkrótce wydarzy się coś dobrego. Ewentualnie to podpowiedź, że czas pomyśleć o zmianach w życiu.

Niewielkich rozmiarów płomień oznacza radość i miłość. Natomiast duży ogień z mrocznym dynem to znak ciemnych chmur. Czekają Cię problemy w pracy, w domu lub w związku.

Za to szybko rozprzestrzeniający się pożar pokazuje nadchodzące niebezpieczeństwo. Wygasający wróży żal, a ten bez dymu – to sygnał, abyś powstrzymał się od namiętności.

Ważnym aspektem jest miejsce pożaru

1. W sytuacji, gdy we śnie pojawia się pożar w domu, to przede wszystkim symbol kłopotów rodzinnych. Niekiedy jednak to naprawdę nic aż tak dramatycznego. To głównie sygnał nadchodzących zmian, tudzież tego, że utracisz wiarę w swoje możliwości lub wartości typu miłość, nadzieja, przyjaźń.

2. Kiedy śnisz o pożarze na polu to podpowiedź od losu, że z kimś połączy Cię prawdziwa szczera przyjaźń.

3. Ogień pojawił się w kominku? To też wspaniale, ponieważ uzyskasz wsparcie bliskich i przyjaciół, a to pomoże szybko wyjść z kłopotów.

4. Pożaru lasu we śnie pokazuje komplikacje w podróży, a kościół sygnalizuje, że pewna osoba z otoczenia ma wobec nas złe zamiary.

5. Płonięcie w ognisku widoczne we śnie to doskonała wróżba. Czeka Cię wesoły okres w życiu pełen pozytywnych zdarzeń. Spędzisz go w doborowym towarzystwie najbliższych osób.

6. Równie pozytywne znaczenie ma płomień znajdujący się w kuchence lub w piecyku. Co symbolizuje? Spodziewaj się potomka lub wielkiej radości z już posiadanych dzieci. Niestety, gaszenie tego ognia wróży poważne kłopoty ze zdrowiem.

7. Wiele osób podczas snu ma wizję, że chodzi po ogniu. To pokazuje, że masz rację w danej sprawie. Jeśli natomiast pojawia się grupka osób tańcząca wokół płomieni zwiastuje podróż z bliskim. Za to w sytuacji, gdy ktoś wynurza się z ognia to należy w realnym życiu uważać na wścibskiego sąsiada.

  Noc Kairu - właściwości lecznicze i magiczne

8. Samo pojawienie się straży pożarnej w nocnej mrzonce to świetna oznaka zbliżającego się wielkiego sukcesu w biznesie.