30 letnia kobieta

15 rzeczy, które rozumieją kobiety po ukończeniu 30 lat

Dla wielu 30 urodziny są symboliczne, bo wchodzimy jakby w dorosłość i nie będziemy już kończyć nastu lat nigdy więcej. Ten przełomowy moment może zmienić życie, bo dociera do nas masa kwestii, które dawniej nie przyszłyby nam nawet do głowy. W naszym artykule znajdziesz 15 rzeczy, które rozumieją kobiety po ukończeniu 30 lat. Koniecznie sprawdź o co konkretnie chodzi!

Dziewczyno, kończysz 30 lat! Sprawdź rzeczy, które zrozumiesz!

30 lat to jest przełom, bo jesteśmy już jakby dorośli. Ta magiczna liczba z 3 z przodu budzi lęk, bo nie wiemy co będzie dalej.  Oczywiście wiek się zmienia, ale również nasze podejście do wielu rzeczy, a to normalne. Dojrzewamy, mamy inne priorytety i obserwacje. Zyskaliśmy doświadczenie, trochę przeżyliśmy, choć masa jeszcze przed nami. Wbrew pozorom świat się nie kończy na 30-stce, bo to dopiero początek naszej drogi.

15 rzeczy, które zrozumiesz po 30-stce

30-stka to magiczny wiek. Sprawia on, że nagle zaczynamy rozumieć więcej niż wcześniej. Ta wiedza przychodzi z czasem wraz z dojrzałością emocjonalną oraz ze świadomością. Poniżej znajdziesz 15 rzeczy, które zrozumiesz po 30-stce. Oto one:

1. Zmiana priorytetów

Po 30 roku życia zaczynamy bardziej doceniać spokój, bezpieczeństwo, ciepło domowe oraz zdrowie. Wcześniej nie przykładaliśmy do tego aż takiej uwagi, bo przede wszystkim szaleliśmy i czerpaliśmy z życia pełnymi garściami. Imprezowy tryb życia zastępuje bardziej spokojny tryb. Po 30-stce zaczynamy żyć nieco inaczej.

2. Zapominasz o analizie

W życiu jest tak, że analizujemy wszystko co się wydarzyło, jak i to co nie.  Rozkładamy sprawy na mniejsze fragmenty, a więc szukamy drugiego dna. Po 30-stce drobnostki przestają mieć dla nas takie znaczenie, jak wcześniej. Co więcej, nie tracimy czasu na bezsensowne rozmyślanie i wracanie do porażek. Idziemy zwyczajnie do przodu, ale przede wszystkim uczymy się na swoich błędach.

3. Wiesz, że nie jesteś nieśmiertelna

30 urodziny powodują, że nie tylko nasz tok myślenia się zmienia, ale i ciało oraz zdrowie. Zauważasz z czasem, że nie jesteś nieśmiertelna. Czasami błahe symptomy bierzesz za poważne schorzenia, albo też bardziej dbasz o swoje zdrowie. Obawiasz się śmierci, a wcześniej zazwyczaj nawet taka myśl nie przeszła Ci przez głowę.

4. Wiesz czego nie chcesz

Okolice 30-stki to moment, w którym doskonale wiesz czego nie chcesz, mimo iż możesz nie wiedzieć dokładnie czego chcesz. Masz swoje granice i świadomość, dzięki temu nie błądzisz w życiu po omacku. Twoje standardy nie pozwalają Ci zadowalać się już byle czym, bowiem dorosłaś do mówienia „nie”.

5. Masz zasady

Dawniej słuchałaś innych, a więc tego co od Ciebie oczekują, a nawet próbowałaś się do tego dostosować. 30 urodziny powodują, że masz swoje własne zasady, którymi się kierujesz. Ustalasz własne priorytety, metody działania oraz bierzesz za siebie w pełni odpowiedzialność. Sama układasz sobie życie, tak jak tego chcesz, a nie jak inni pragną.

  Życzenia miłej niedzieli - najlepsze wierszyki, obrazki i GIFy

mloda 30 latka

6. Intuicja

Miałaś okazję poznać życie i doświadczyć wielu rzeczy. Zyskałaś wiedzę oraz lepszą intuicję, dlatego też łatwiej Ci ocenić intencje innych oraz jesteś w stanie wyłapać zło wokół siebie. To powoduje, że unikasz kłopotów, a także toksycznych znajomości.

7. Wiesz, że nie nad wszystkim masz kontrolę

30-stka sprawia, że dostrzegasz fakt, że nie jesteś w stanie wszystkiego kontrolować, a w życiu zdarzają się niespodzianki. Nie walczysz już tak o wiele rzeczy, bo się z nimi w pełni godzisz.

8. Zmienia się Twoja relacja z facetami

Dojrzała 30-letnia kobieta wie, że nie zamknie faceta w przysłowiowej „złotej klatce” ani tym bardziej, że on nie zapewni jej w życiu wszystkiego co potrzebuje. Wiek sprawił, że czuje się wartościowym człowiekiem, a jej problemy, kompleksy oraz inne sprawy dotyczą wyłącznie jej. Nie może wobec tego obarczać innych i na nich wszystkiego przenosić. Sama jest sobie najlepszą przyjaciółką, na którą zawsze może liczyć. Facet dopełnia jej życie, a nie je buduje za nią.

9. Zegar biologiczny tyka

Po 30-stce dostrzegasz, że Twój zegar biologiczny tyka i coraz bardziej zaczynasz skupiać się na tym, czy chcesz mieć rodzinę, czy nie. Co jakiś czas w Twojej głowie pojawia się myśl, że to chyba czas pomyśleć o dzieciach.

10. Uroda

Dojrzała kobieta przestaje myśleć o swoich kompleksach, a zaczyna dostrzegać pozytywy. Wygląd jest jej wizytówką, więc dba o siebie i wybiera idealną fryzurę, a także subtelny makijaż, dzięki temu podkreśla swoje atuty. Rozumie, że wizerunek to jedynie dodatek do osobowości, a nie najważniejsza rzecz na świecie. Z wiekiem zmienia się jej stosunek do samej siebie, jest bardziej wyrozumiała i docenia drobnostki, zwłaszcza swojej urody.

11. Świadomie przeżywasz życie

Kobiety po 30 roku życia zaczynają świadomie przeżywać swoje życie. Zyskałaś mądrość i świadomość, że na wiele rzeczy zapracowałaś sobie sama. Nie winisz się, ale zmieniasz co możesz, aby za kilka lat nie żałować jeszcze bardziej.

12. Zdobywasz umiejętność obcowania ze sobą

Kolejną ważną lekcją w życiu jest to, że potrafisz obcować sama ze sobą. Nauczyłaś się, że samotność nie jest zła, a nawet bywa potrzebna. Ufasz sama sobie, wspierasz się i masz poczucie, że dobrze czujesz się sama ze sobą. Przez lata Ci tego brakowało, a teraz zyskałaś świadomość poczucia niezależności, a także wolności. To daje Ci zupełnie inne perspektywy na życie po 30-stce.

13. Zmieniasz nastawienie

Pozytywne nastawienie do życia czasem przychodzi dopiero po 30 roku życia, gdy lepiej dostrzegasz pewne rzeczy. W tym momencie zapominasz o porównywaniu się, a także szukasz rozwiązań, ponieważ doskonale już wiesz, jak wiele zależy od nastawienia. Myślisz pozytywnie i to procentuje.

  Jak usunąć konto na Instagramie?

14. Wiesz, że nie każdy musi Cię lubić

30-stka to przełom, bo wtedy dostrzegasz dopiero, że nie każdy musi darzyć Cię sympatią. Nie próbujesz na siłę być lubiana. Nareszcie wiesz jaka jesteś i dostrzegasz, że nie każdy musi Cię akceptować. To sprawia, że zdecydowanie łatwiej się żyje.

15. Mogę, choć wcale nie muszę

Po 30 roku życia zdarza się tak, że pozbywamy się presji. Odkrywamy, że wiele rzeczy możemy, aczkolwiek nie zawsze musimy je robić. Znika przeświadczenie, które blokowało nas wcześniej. Wybieramy dla siebie to co nam odpowiada, bez robienia czegoś wyłącznie na siłę. To ułatwia codzienność i daje tyle wolności!

trzydziestoletnia kobieta

30-letnia dziewczyna to kolejny poziom dojrzałości

Nastolatkowie żyją przede wszystkim na luzie, dużo imprezują i wciąż poszukują swojej drogi. Kiedy na liczniku pojawia się 30 to mocniej dojrzewamy, a to zmienia nas zupełnie. Co się wtedy dzieje? Na kolejnym poziomie stajemy się bardziej dojrzałymi emocjonalnie kobietami. Przede wszystkim:

  • nie wracasz do przeszłości i w nieskończoność już nie roztrząsasz swoich porażek
  • dbasz o siebie
  • stałaś się niezależna
  • nie szukasz mężczyzny, dzięki któremu się „dokreślisz”, a wyłącznie równego sobie partnera
  • panujesz nad swoimi emocjami
  • masz poczucie swojej wartości, które zbudowałaś na solidnych fundamentach
  • realnie patrzysz na życie
  • relacje z rodzicami masz partnerskie, a nie „dziecko-rodzic”
  • rozwijasz swoje pasje oraz realizujesz marzenia
  • nie spełniasz oczekiwań innych, a wyłącznie swoje własne.

30-stka – czy jest taka straszna?

Kiedy lat przybywa to automatycznie otrzymujemy więcej odwagi i mądrości, dlatego też  wolimy działać niż długo rozmyślać. Mamy doświadczenie, z którego chętnie czerpiemy. Wbrew pozorom 30 urodziny nie zmienią aż tak wiele. To tylko kolejny rok życia, choć zmusza nas w pewien sposób do refleksji. Robimy zazwyczaj bilans strat i zysków, poza tym myślimy bardziej o przyszłości niż przeszłości. Stajemy się poważniejsi i wybieramy tylko to co chcemy, a nie to co musimy.

Boimy się 30-stki, bo w tym momencie presja społeczeństwa w wielu aspektach się nasila, między innymi gdy chodzi o założenie rodziny i stabilizację. Pamiętaj, że nie musisz się temu absolutnie poddawać. 30-stka to tylko kolejny rok życia i nie oznacza końca ani też początku. To etap, który należy przejść, aby dojrzeć jeszcze bardziej. Ta „granica” nie jest magiczna, aczkolwiek pozwala wiele przewartościować. Wyłącznie od nas zależy co będzie dalej, a 30 urodziny nie muszą wywoływać nagłych zmian.