kobieta z lokami na glowie

Papiloty- jak wykonać atrakcyjne loki?

Papiloty i wałki powracają do łask. Na nowo pojawiły się w łazienkach kobiet, znudzonych modą na gładkie, proste włosy. Obecnie rządzą fale i loki, a papiloty i wałki pomogą Wam stworzyć nową, niepowtarzalną fryzurę.

Nawet mężczyzna wie, jak wyglądają wałki czy papiloty. Różnią się tylko materiałem z którego są wykonane. Wałki są zazwyczaj plastikowe lub metalowe, z kolei papiloty wykonane są z miękkiego, gąbczastego materiału. Obie wersje służą do nakręcania na nie włosów, żeby uzyskać efekt loków lub pofalowanych włosów.

Papiloty są bardziej przyjazne dla włosów, gdyż są miękkie i nie przeszkadzają w funkcjonowaniu czy położeniu się z nimi na nocny spoczynek.

Jakie są zalety papilotów?

Przede wszystkim są przyjazne naszym włosom. Nawet codzienne zabiegi z ich użyciem nie wpłyną na kondycję włosów. Nie osłabiają ich, ani nie powodują wypadania włosów czy rozdwajania końcówek. Wiele z nas wybiera drogę na skróty, czyli elektryczną lokówkę. Używanie jej prowadzi do zniszczenia i przesuszenia włosów za sprawą wysokiej temperatury, jaką generuje urządzenie. Włosy nie znoszą tak skrajnych warunków.

Chcecie uzyskać trwały efekt? Każdego dnia nakręcajcie włosy na papiloty, co w prosty sposób spowoduje powstanie fal i kręceń na włosach. Nawet kilkugodzinne sesje z papilotami nie wpłyną na kondycję włosów.

  Rozdwajanie się paznokci – jak uratować łamliwe paznokcie?

Kiedy znaleźć czas na nakręcenie włosów na papiloty? Odpowiedź jest prosta, noc to świetna pora na ich założenie. Ogromną zaletą papilotów jest to, że wykonane są z miękkich materiałów, które w żaden sposób nie przeszkadzają w wygodnym śnie.

Jak kręcić włosy na papiloty?

Nie jest to skomplikowany proces, nie wymaga specjalistycznych umiejętności fryzjerskich. Jednak nie każda wie, jak to dokładnie zrobić.

  • Umyj i osusz włosy, ale postaw je lekko wilgotne;
  • Nałóż piankę fryzjerską, która pomoże utrwalić fryzurę;
  • Podziel włosy na pasma i zacznij je nawijać na papiloty. Proces rozpocznij od końcówek włosów.
  • Teraz jest czas na odpoczynek. Efekt kręcenia powstaje po kilku godzinach.
  • Zdejmij papiloty i dokładnie rozczesz włosy.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt pofalowanych włosów, użyj tylko kilku papilotów i nakręć na niej szerokie kosmyki włosów. Im więcej papilotów, tym efekt lokowania będzie mocniejszy.

I jak? Podobają Ci się Twoje loki? Papiloty to świetne narzędzie, które pozwoli diametralnie odmienić Twoją fryzurę. Wyjątkowo prosta i skuteczna metoda.

Papiloty – jakie są ich rodzaje?

Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje papilotów. Stosowane są zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

  • Papiloty z gąbki – idealnie sprawdzą się przy domowych zabiegach. Są miękkie i łatwo poddają się formowaniu w dowolny kształt. To uniwersalne i najwygodniejsze narzędzie do kręcenie włosów. Dostępne są w setkach rozmiarów, które dostosowane są do różnych potrzeb.
  • Papiloty z neoprenu – najczęściej używają ich w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Sprawdzają się w tworzeniu trwałych stylizacji wspomaganych chemią fryzjerską, zabieg ten nazywany jest trwałą ondulacją. Doskonale sprawdzą się również w trakcie delikatniejszego zabiegu Headlines.
  Skuteczna pielęgnacja włosów farbowanych i zniszczonych

Papiloty to wydatek rzędu kilkunastu złotych, można je znaleźć we wszystkich popularnych drogeriach. Bądź zwyczajnie możesz zamówić je w internecie, wraz z comiesięcznym uzupełnieniem kosmetyków.

Katarzyna Tomaszewska

Dziennikarka, blogerka - pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

View all posts by Katarzyna Tomaszewska →