kobieta z lokami na glowie

Papiloty- jak wykonać atrakcyjne loki?

Papiloty i wałki powracają do łask. Na nowo pojawiły się w łazienkach kobiet, znudzonych modą na gładkie, proste włosy. Obecnie rządzą fale i loki, a papiloty i wałki pomogą Wam stworzyć nową, niepowtarzalną fryzurę.

Nawet mężczyzna wie, jak wyglądają wałki czy papiloty. Różnią się tylko materiałem z którego są wykonane. Wałki są zazwyczaj plastikowe lub metalowe, z kolei papiloty wykonane są z miękkiego, gąbczastego materiału. Obie wersje służą do nakręcania na nie włosów, żeby uzyskać efekt loków lub pofalowanych włosów.

Papiloty są bardziej przyjazne dla włosów, gdyż są miękkie i nie przeszkadzają w funkcjonowaniu czy położeniu się z nimi na nocny spoczynek.

Jakie są zalety papilotów?

Przede wszystkim są przyjazne naszym włosom. Nawet codzienne zabiegi z ich użyciem nie wpłyną na kondycję włosów. Nie osłabiają ich, ani nie powodują wypadania włosów czy rozdwajania końcówek. Wiele z nas wybiera drogę na skróty, czyli elektryczną lokówkę. Używanie jej prowadzi do zniszczenia i przesuszenia włosów za sprawą wysokiej temperatury, jaką generuje urządzenie. Włosy nie znoszą tak skrajnych warunków.

Chcecie uzyskać trwały efekt? Każdego dnia nakręcajcie włosy na papiloty, co w prosty sposób spowoduje powstanie fal i kręceń na włosach. Nawet kilkugodzinne sesje z papilotami nie wpłyną na kondycję włosów.

Kiedy znaleźć czas na nakręcenie włosów na papiloty? Odpowiedź jest prosta, noc to świetna pora na ich założenie. Ogromną zaletą papilotów jest to, że wykonane są z miękkich materiałów, które w żaden sposób nie przeszkadzają w wygodnym śnie.

Jak kręcić włosy na papiloty?

Nie jest to skomplikowany proces, nie wymaga specjalistycznych umiejętności fryzjerskich. Jednak nie każda wie, jak to dokładnie zrobić.

  • Umyj i osusz włosy, ale postaw je lekko wilgotne;
  • Nałóż piankę fryzjerską, która pomoże utrwalić fryzurę;
  • Podziel włosy na pasma i zacznij je nawijać na papiloty. Proces rozpocznij od końcówek włosów.
  • Teraz jest czas na odpoczynek. Efekt kręcenia powstaje po kilku godzinach.
  • Zdejmij papiloty i dokładnie rozczesz włosy.
  Matowe włosy - jak przywrócić im blask?

Jeżeli chcesz uzyskać efekt pofalowanych włosów, użyj tylko kilku papilotów i nakręć na niej szerokie kosmyki włosów. Im więcej papilotów, tym efekt lokowania będzie mocniejszy.

I jak? Podobają Ci się Twoje loki? Papiloty to świetne narzędzie, które pozwoli diametralnie odmienić Twoją fryzurę. Wyjątkowo prosta i skuteczna metoda.

Papiloty – jakie są ich rodzaje?

Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje papilotów. Stosowane są zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

  • Papiloty z gąbki – idealnie sprawdzą się przy domowych zabiegach. Są miękkie i łatwo poddają się formowaniu w dowolny kształt. To uniwersalne i najwygodniejsze narzędzie do kręcenie włosów. Dostępne są w setkach rozmiarów, które dostosowane są do różnych potrzeb.
  • Papiloty z neoprenu – najczęściej używają ich w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Sprawdzają się w tworzeniu trwałych stylizacji wspomaganych chemią fryzjerską, zabieg ten nazywany jest trwałą ondulacją. Doskonale sprawdzą się również w trakcie delikatniejszego zabiegu Headlines.

Papiloty to wydatek rzędu kilkunastu złotych, można je znaleźć we wszystkich popularnych drogeriach. Bądź zwyczajnie możesz zamówić je w internecie, wraz z comiesięcznym uzupełnieniem kosmetyków.