piekne wlosy

Osłabione włosy? Dowiedz się, jak je wzmocnić

Nasze włosy nie mają z nami lekko. Chcemy, by każdego dnia prezentowały się doskonale, w związku z czym stylizujemy je przy użyciu różnych narzędzi. Niestety – większość z nich ostatecznie wpływa na stan włosów negatywnie. Prostownica, lokówka czy suszarka osłabiają pukle, sprawiając, że stają się przesuszone, płaskie i matowe. Jak więc dbać o kondycję włosów, by mieć pewność, że zawsze zachwycą blaskiem?

Dieta – pierwszy krok do zdrowia

Na pierwszym miejscu należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną, pełnowartościową dietę. Powinny się w niej znaleźć warzywa i owoce, chude mięso, ryby, rośliny strączkowe, bakalie. Wszystkie te grupy produktów sprawią, że będziemy dostarczać organizmowi niezbędnych dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji witamin i minerałów.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie podaży wszystkich istotnych substancji za pomocą samej tylko diety, powinniśmy rozważyć włączenie suplementacji. Na rynku można znaleźć wysokiej jakości preparaty witaminowe bogate w dobroczynne substancje. Wybierając odpowiednie dla siebie, zwróćmy uwagę na ich skład i producenta.

Dobry szampon to podstawa

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji powinien być wysokiej jakości szampon na wypadanie włosów. W kosmetykach tego typu znajdziemy cały zestaw substancji niezbędnych do kompleksowego wsparcia osłabionych pukli. Są to m.in. biotyna, wyciąg ze skrzypu polnego, pantenol, ekstrakt z żeń-szenia czy sok z aloesu. Wszystkie te składniki pomagają w regeneracji, wzmacniają włosy i wpływają pozytywnie na skórę głowy. Szampon na wypadanie włosów z pewnością przyczyni się do dodania fryzurze blasku i energii.

Odżywianie krok po kroku

Ale sam szampon to nie wszystko. O ile oczyszczanie jest niezwykle istotne, o tyle równie ważne jest odżywianie. Do tego potrzebna jest dobra odżywka nakładana na włosy po każdym myciu oraz maska do stosowania raz w tygodniu. Połączenie tych dwóch produktów pozwoli kompleksowo zadbać o stan pukli. Odpowiednie składniki będą penetrować włos, docierając do głębszych jego warstw. Tam zadziałają wzmacniająco, odżywiająco i pobudzająco.

  Świadomy makijaż z BoHo Green Make-Up

Olejowanie na ratunek

Raz na jakiś czas warto też zastosować zabieg olejowania. Olej dostosowany do typu włosów należy nałożyć na całą ich długość, zawinąć w turban i pozostawić na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po upływie określonego czasu zmywamy preparat z głowy przy użyciu maski lub odżywki, które zemulgują olej i ułatwią jego usunięcie. Taki zabieg pozwoli nawilżyć włosy, dodać im blasku i sprężystości.