piekne wlosy

Osłabione włosy? Dowiedz się, jak je wzmocnić

Nasze włosy nie mają z nami lekko. Chcemy, by każdego dnia prezentowały się doskonale, w związku z czym stylizujemy je przy użyciu różnych narzędzi. Niestety – większość z nich ostatecznie wpływa na stan włosów negatywnie. Prostownica, lokówka czy suszarka osłabiają pukle, sprawiając, że stają się przesuszone, płaskie i matowe. Jak więc dbać o kondycję włosów, by mieć pewność, że zawsze zachwycą blaskiem?

Dieta – pierwszy krok do zdrowia

Na pierwszym miejscu należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną, pełnowartościową dietę. Powinny się w niej znaleźć warzywa i owoce, chude mięso, ryby, rośliny strączkowe, bakalie. Wszystkie te grupy produktów sprawią, że będziemy dostarczać organizmowi niezbędnych dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji witamin i minerałów.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie podaży wszystkich istotnych substancji za pomocą samej tylko diety, powinniśmy rozważyć włączenie suplementacji. Na rynku można znaleźć wysokiej jakości preparaty witaminowe bogate w dobroczynne substancje. Wybierając odpowiednie dla siebie, zwróćmy uwagę na ich skład i producenta.

Dobry szampon to podstawa

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji powinien być wysokiej jakości szampon na wypadanie włosów. W kosmetykach tego typu znajdziemy cały zestaw substancji niezbędnych do kompleksowego wsparcia osłabionych pukli. Są to m.in. biotyna, wyciąg ze skrzypu polnego, pantenol, ekstrakt z żeń-szenia czy sok z aloesu. Wszystkie te składniki pomagają w regeneracji, wzmacniają włosy i wpływają pozytywnie na skórę głowy. Szampon na wypadanie włosów z pewnością przyczyni się do dodania fryzurze blasku i energii.

Odżywianie krok po kroku

Ale sam szampon to nie wszystko. O ile oczyszczanie jest niezwykle istotne, o tyle równie ważne jest odżywianie. Do tego potrzebna jest dobra odżywka nakładana na włosy po każdym myciu oraz maska do stosowania raz w tygodniu. Połączenie tych dwóch produktów pozwoli kompleksowo zadbać o stan pukli. Odpowiednie składniki będą penetrować włos, docierając do głębszych jego warstw. Tam zadziałają wzmacniająco, odżywiająco i pobudzająco.

  Makijaż dzienny - jak go wykonać? Instrukcja krok po kroku

Olejowanie na ratunek

Raz na jakiś czas warto też zastosować zabieg olejowania. Olej dostosowany do typu włosów należy nałożyć na całą ich długość, zawinąć w turban i pozostawić na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po upływie określonego czasu zmywamy preparat z głowy przy użyciu maski lub odżywki, które zemulgują olej i ułatwią jego usunięcie. Taki zabieg pozwoli nawilżyć włosy, dodać im blasku i sprężystości.