farbowanie blond wlosow u fryzjera

Z blondu na brąz – jak wykonać koloryzację? Praktyczny poradnik

Farbowanie z blondu na brąz jest popularnym rozwiązaniem. Wiele pań potrzebuje zmiany wyglądu lub chce zrezygnować z rozjaśniania, aby wzmocnić kosmyki. W jaki sposób wykonać koloryzację? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie nasz praktyczny poradnik!

Czy z każdego blondu można przejść na brąz?

Rozjaśnianie włosów może zdecydowanie je osłabić, poprzez to staną się one łamliwe oraz widocznie spuszone i suche. Zmiana z blondu na brąz pozwala dodać im „życia”, poza tym zmieni nasz wizerunek. Przyciemnienie kosmyków nie jest zbytnim problemem. Warto jednak pamiętać, aby nie wybierać za ciepłego odcienia, bo może wyjść wtedy żółtawy. Co ważne, dopuszcza się nakładanie brązu na całej długości, jak i w formie pasemek lub ombre. Stawiaj na maksymalnie 2-3 tony ciemniejszej farby, bo to rozwiązanie daje najlepsze rezultaty, choć dużo zależy od kondycji oraz od odcienia włosów. Z blondu na jasny brąz będzie przejść łatwiej, choć dużo głębsze barwy gwarantują nam skuteczniejsze pokrycie rozjaśnionych kosmyków. Mimo wszystko zbyt duża różnica kolorów zastosowana od razu wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami, więc warto o tym pamiętać!

nakladanie koloru na blond wlosy

Jak przefarbować włosy z blondu na brąz? 4 kroki

Farbowanie włosów powinno być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli chcesz pożegnać się z blondem musisz się przygotować na to, że to może potrwać. Oto 4 kroki, które pozwolą Ci skutecznie przyciemnić kosmyki:

  • I krok – pielęgnacja włosów

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie bardzo często szkodzi naszym kosmykom. Warto zanim zdecydujemy się na koloryzacje zadbać o ich odbudowę. Kosmetyki pielęgnujące oraz specjalne zabiegi pozwolą szybko poprawić wygląd fryzury. To konieczne, bo mocne i zdrowe włosy inaczej przyjmują pigment niż te osłabione oraz pozbawione blasku.

  • II krok – pigmentacja
  Co zrobić żeby mieć większe piersi? Dieta, ćwiczenia i inne sposoby

Chodzi tu o przywrócenie kosmykom utraconych pigmentów, które traci się w czasie rozjaśniania. Co ważne, niekiedy konieczne jest powtórzenie tego zabiegu aż dwukrotnie.

  • III krok – koloryzacja docelowa

Na tym etapie farbujemy włosy na kolor docelowy. Warto stopniowo zmieniać barwę, a nie radykalnie przejść z jasnego blondu na ciemny brąz. Jeśli chcesz osiągnąć głębokie tony przygotuj się na to, że będzie wymagana kilkukrotna powtórka koloryzacji, ale z zachowaniem odstępów. To sprawi, że nie zniszczymy włosów za bardzo, bo damy im czas na regenerację . W czasie „przerwy” musisz dbać o kosmyki mocniej niż zwykle, aby szybko się odbudowały.

  • IV krok – pielęgnacja

Po koloryzacji należy domknąć łuski włosów, czyli zastosować specjalne kosmetyki. Szampon oraz odżywka pozwoli nam uzyskać oczekiwane rezultaty. Po zakończonej koloryzacji regularnie dbaj o włosy, a pozostaną one w dobrej kondycji.

Czego potrzebujesz do farbowania włosów na brąz?

Przejście z blondu na brąz to zabieg przyciemniający, a zatem zaczyna się od pigmentacji. Aplikuje się specjalny środek na 20 minut, po upływie tego czasu należy go dokładnie spłukać. Dopiero potem nakłada się farbę z kolorem właściwym, dzięki temu można osiągnąć nawet czerń. Bez tego znaczne przyciemnianie się absolutnie nie uda i nie spełni naszych oczekiwań.

Farby z drogerii całkiem dobrze radzą sobie podczas domowej koloryzacji. 2-3 tony to maksymalna granica, której musimy się trzymać. Blond na brąz zmienimy korzystając z propozycji z chłodnym tonem. Typowo fryzjerskie środki działają jeszcze lepiej, bo to kosmetyki profesjonalne. Zawsze i tak dokładnie przestrzegaj zaleceń znajdujących się na opakowaniu!

Przejście z blondu na brąz – u fryzjera czy w domu?

Tak naprawdę przy każdej koloryzacji pojawia się dylemat, czy farbować włosy w domu, czy u fachowca. Przejście z blondu na brąz jest dużo łatwiejsze do osiągnięcia samodzielnie niż typ odwrotny, a więc gdy konieczne jest rozjaśnianie. W salonie fryzjerskim mamy zawsze profesjonalną obsługę, poza tym mnóstwo specjalistycznych kosmetyków oraz osobę z dużym doświadczeniem. Dobry fryzjer jest w stanie przewidzieć, jak zakończy się przemiana, czyli czy nie trzeba powtórzyć zabiegu kilkukrotnie. Specjalista oczywiście wydaje się lepszym rozwiązaniem niż  samodzielna koloryzacja. Nic dziwnego, bo domowa dekoloryzacja może mieć opłakane skutki dla kondycji kosmyków oraz dla ich barwy.

  Olej lniany na twarz – jak go stosować i kiedy używać?

Z blondu na brąz w jeden dzień – czy to możliwe?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że farbowanie rozjaśnionych kosmyków nie jest trudne. Dobre dobranie produktów oraz odpowiednia ilość czasu aplikacji zazwyczaj wystarcza, aby przejść metamorfozę z dobrym rezultatem. Oczywiście jasne tony można uzyskać w jeden dzień, za to bardziej nasycone i ciemne potrzebują z reguły powtórzenia zabiegu, ale niestety, dopiero za jakiś czas. To konieczne, bo zbyt duża różnica barwy nie jest korzystnym rozwiązaniem podczas jednej wizyty fryzjerskiej ani w salonie ani w domowych warunkach.

farbowanie blond wlosow

Jak uniknąć efektu zieleni podczas farbowania na brąz?

Z blondu na brąz bez zieleni to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Nie da się ukryć, że efekt występowania trawiastych tonów na kosmykach jest wynikiem źle przeprowadzonej koloryzacji włosów. Dzieje się tak z reguły, gdy chcemy przyciemnić kosmyki o więcej niż 2-3 tony. Zdecydowanie lepiej jest robić to stopniowo niż od razu przejść do radykalnej zmiany wizerunku. Rozjaśniane kosmyki mają w sobie żółty pigment, a po ochłodzeniu przechodzi on właśnie w zieleń. Warto udać się do fachowca, który potrafi zapobiec takiemu rezultatowi koloryzacji.

Co jeśli już pojawiły się zielone tony? Używanie kwaśnych płukanek pozwala nieco zniwelować tę barwę. Stosuj takie środki minimum 2 razy na tydzień. Postaw w tym wypadku na wariant kawowy, octowy bądź piwny. Kupisz gotowe lub zrobisz je samodzielnie. Dobrym pomysłem jest także nałożenie koncentratu pomidorowego na całe włosy i przykrycie ich czepkiem, a następnie ręcznikiem. Po godzinie myjemy głowę, stylizujemy jak zwykle. Ta naturalna metoda wymaga jednak dość częstego stosowania, bowiem ten produkt spożywczy nie wnika w strukturę kosmyków, tak jak środki chemiczne.