kobiety z maseczkami na twarzy

Nowe trendy w pielęgnacji skóry – sprawdź jak zrobić to dobrze!

Prawidłowa pielęgnacja skóry to absolutna podstawa zachowania jej dobrej kondycji i zapobieganie oznakom starzenia. Kluczem do sukcesu jest właściwy dobór składników, poznanie kolejnych etapów pielęgnacji, a także znalezienie dobrej marki, której produkty będziesz stosować. Czy na pewno znasz aktualne zasady dbania o swoją skórę? Czy wiesz jakich kosmetyków używać?

Kolejne etapy pielęgnacji

Kolejność stosowania poszczególnych kosmetyków ma ogromne znaczenie. Poranna rutyna pielęgnacyjna powinna się różnić od tej wieczornej. Zazwyczaj jest nieco lżejsza i nastawiona bardziej na oczyszczanie i nawilżanie. Na wieczór zaplanuj zabiegi regeneracyjne, cięższe sera i maski. Niezależnie od pory dnia, stosuj się do kolejnych etapów:

Oczyszczanie – pielęgnację zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Najnowsze trendy zalecają w pierwszej kolejności oczyszczanie skóry olejem, lub płynem micelarnym (np. Vichy), którego resztki zawsze musisz dokładnie zmyć.

1. Mycie

po wstępnym oczyszczeniu, powinno nastąpić mycie twarzy łagodnym środkiem myjącym, żelem lub pianką i wodą. To bardzo ważne – dzięki niemu nie tylko usuwasz resztki sebum zgromadzonego na skórze podczas dnia i nocy, ale również pozostałości po olejku lub płynie micelarnym. Jeśli pominiesz ten etap – płyn micelarny może wysuszyć Twoją cerę.

2. Nawilżanie

Po umyciu twarzy zawsze stosuj hydrolat! Niezależnie od swojego rodzaju skóry. Pamiętaj, że większość niedoskonałości jest powodem niedostatecznego nawilżenia. W tym celu świetnie sprawdzi się hydrolat np. z wody różanej, lub prawdziwa woda termalna w sprayu od Vichy. Spryskaj nią całą twarz, szyje i dekolt i szybko przystąp do dalszych kroków.

3. Krem

Na lekko wilgotną po hydrolacie skórę nałóż dobry krem nawilżający. Lekki – na dzień, cięższy i bardziej odżywczy – na noc. Taki zabieg pozwala na zamknięcie nawilżenia pod powłoką skóry. Dzięki temu potęgujesz działanie hydrolatu i dostarczasz skórze dodatkowego nawodnienia w postaci kremu.

  Powiększenie biustu tkanką tłuszczową czy implantami?

Opcjonalnie możesz zastosować produkt, który łączy niesamowite działanie kwasu hialuronowego z właściwościami wody termalnej, czyli wzmacniający i wypełniający Booster Vichy Mineral 89.

4. Olejowanie

Jeśli stosujesz zwykły krem nawilżający, możesz nałożyć na niego dosłownie dwie krople naturalnego oleju. Jego rodzaj wybierasz do potrzeb skóry. Np. oczyszczający i detoksykujący olej konopny lub regenerujący z czarnuszki. Jeśli myślisz, że to za dużo jak na jeden raz – jesteś w błędzie. Olej stanowi naturalną barierę ochronną skóry i wspomaga działanie kosmetyków.

5. Krem z filtrem

Na koniec nie zapominaj o dobrym kremie z wysokim filtrem, czyli co najmniej SPF 50. Stosowanie filtrów podstawa zachowania młodej, zdrowo wyglądającej skóry.

Wieczorem do swojej rutyny możesz dodać mocno regenerujące maski, przeciwzmarszczkowym sera pod oczy. To również dobry czas na wykonywanie peelingów. Podczas nocy skóra będzie miała więcej czasu na regenerację. Nie będziesz się również obawiać o konsystencję kosmetyków i ich „współpracę” z Twoim makijażem. Pamiętaj, że aby osiągnąć najlepsze efekty warto jest wybierać kosmetyki z tej samej linii.

Ich receptura (np. w Vichy) została specjalnie zaprojektowana tak, aby każdy kolejny etap pielęgnacji uzupełniał poprzedzający krok. Skóra zwykle potrzebuje co najmniej miesiąca, aby przyzwyczaić się do nowej rutyny pielęgnacyjnej. Daj jej czas i dokładnie obserwuj jak cera reaguje na nowe kosmetyki.