kobieta suszy wlosy suszarka

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? 10 skutecznych sposobów

Czasami zapominamy suszarki na wyjazd, albo nagle sprzęt się zepsuje i pojawia się problem co zrobić w takiej sytuacji. Nie załamuj się, bo możliwości jest całkiem sporo. Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Sprawdź nasze skuteczne triki. Mamy aż 11 prostych sposobów!

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki?

Nie każdy ma w domu suszarkę, albo nagle uległa ona awarii. Co wtedy zrobić? Patentów na rozwiązanie tego problemu jest aż kilkanaście. Jak szybko wysuszyć włosy? Poniżej znajdziesz aż 11 skutecznych sposobów:

1. Turban

Po umyciu włosów odciskamy nadmiar wody, trzeba zrobić to jednak delikatnie. Potem wystarczy owinąć ciasno głowę bawełnianym turbanem. Dzięki temu wchłonie on wodę i po kilku minutach włosy będą jedynie lekko wilgotne. Znajdziesz taki produkt w każdej drogerii.

2. Trzy ręczniki

To idealne rozwiązanie dla pań, które mają problem z puszeniem się włosów. W tym przypadku pierwszy ręcznik służy do odciśnięcia wody, drugi za to to turban, który po kilku minutach wymieniamy na ostatni egzemplarz. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zamiast ręczników bawełnianych koszulek.

3. Ciepły ręcznik

To kolejna popularna metoda suszenia włosów bez użycia jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego. Należy położyć ręcznik na grzejnik i poczekać kilka minut aż się nagrzeje. Wystarczy odsączyć włosy, a następnie ciepłym ciasno owinąć głowę. Jednak należy pamiętać iż nie powinien być on gorący!

4. Papierowe ręczniki

Każdy ma je w swoim domu. Używa się ich na końcu, na przykład po zdjęciu ręcznika bawełnianego. Dzięki niemu odsączymy kosmyki, a to spowoduje, że będą one praktycznie suche. Będzie konieczne wymienienie aż kilka razy listków papieru.

  Księżycowy blond - modny kolor w 2023 roku! Jak go uzyskać i komu pasuje?

5. Grzejnik

To rozwiązanie sprawdzi się tylko w okresie grzewczym, a więc w sezonie jesień-zima. Należy usiąść blisko tego źródła ciepła, ale zachować trzeba koniecznie bezpieczny odstęp by się nie poparzyć. W trakcie delikatnie przeczesujemy włosy palcami. Warto zmieniać pozycję, aby kosmyki wysychały równomiernie.

6. Upięcie włosów

Zrób luźny kok na czubku głowy za pomocą dużej spinki lub gumki sprężynki, która nie ciągnie włosów. W ten sposób tył będzie szybciej suchy, potem wystarczy rozpuścić kosmyki i poczekać aż reszta doschnie.

7. Naturalne suszenie

W tym wypadku nie musisz nic specjalnie robić, bo wystarczy przeczesać kosmyki i poczekać aż same wyschną. Ewentualnie zrób upięcie, na przykład warkocz wtedy uzyskasz piękne naturalne fale, więc będzie dodatkowy plus.

8. Odpowiednie mycie głowy

Już w czasie mycia włosów można pomyśleć, w jaki sposób przyspieszyć ich suszenie. Doskonale sprawdza się tu usunięcie nadmiaru wody, przeczesanie kosmyków palcami i spięcie ich w kok na czubku głowy, wtedy już nie będą miały żadnego kontaktu z wodą. Tuż po kąpieli wystarczy opuścić głowę w dół, rozpuścić włosy i kilka razy potrząsnąć.

9. Skręć włosy

Przy dłuższych kosmykach zrobisz to bez najmniejszego problemu. Bądź jednak delikatna by nie uszkodzić włosów! Ten trik spowoduje, że usuniesz sporo wody, a to sprawi, że proces naturalnego suszenia będzie krótszy. Potem wystarczy jeszcze odcisnąć włosy na ręczniku bawełnianym lub tym z mikrofibry.

10. Zmieniaj ułożenie kosmyków

Zmieniaj ułożenie kosmyków, bo to pozwoli przyspieszyć ich wysychanie. Co kilka minut przekładaj pojedyncze pasma, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza. Używanie szczotki z mikrofibry bądź z włosiem z mikrowłókien dodatkowo wchłonie wodę.

Większość proponowanych domowych trików powoduje, że na suszenie musimy poświęcić więcej czasu niż przy użyciu tradycyjnej metody – suszarki. Możemy również skorzystać z suszarko-szczotki. Ona pozwala wysuszyć i wystylizować włosy za jednym zamachem.

  Jak dobrać serum do twarzy do danego typu skóry?

Nadaje się idealnie do krótkich, a także do długich kosmyków, poza tym do wyboru mamy kilka urządzeń z różną mocą, więc bez problemu znajdziemy idealny sprzęt dla siebie.

Suszenie włosów – o tym zapomnij!

Czasami nie posiadamy suszarki, ale mamy w mieszkaniu inne urządzenia do stylizacji. Absolutnie nie można używać prostownicy ani lokówki na mokre włosy, bo zniszczymy je. Niestety, ale mocno uszkodzimy wtedy ich strukturę. Dopuszcza się korzystanie z takich sprzętów tylko i wyłącznie, gdy kosmyki są suche!

Jeśli chcesz aby włosy szybko wyschły w pomieszczeniu powinno być ciepło. Przebywanie w łazience tuż po kąpieli powoduje, że w powietrzu unosi się jeszcze mokra para, a ona przedłuża proces suszenia. Za to na siłowni staraj się znajdować, jak najdalej od miejsca z prysznicami.

Podczas pozbywania się nadmiaru wody nigdy nie pocieraj głowy ręcznikiem, lepiej delikatnie odciskaj. Tarcie powoduje nie tylko zniszczenie końcówek, ale i również pojawia się kłopotliwy nieład na głowie. W dużym stopniu ta czynność również przyczynia się do wysuszenia kosmyków, a to na pewno wpłynie negatywnie na ich wygląd.

Mokre włosy nie lubią szarpania, tarcia i nadmiernego dotykania, dlatego też wykonaj jedynie minimum niezbędnych czynności. W ten sposób unikniesz zniszczeń, puszenia oraz kłopotliwego elektryzowania się.