Spis treści
Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych preparatów w kosmetologii estetycznej. Ze względu na niezwykłą skuteczność, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ten naturalnie występujący w skórze składnik, odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry.
Niestety z wiekiem jest go coraz mniej, co niekorzystnie wpływa na wygląd skóry. Aby zapobiec procesom starzenia się skóry, warto skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Na czym polegają?
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie znajduje się w organizmie. Wiąże on cząsteczki wody, co wpływa na utrzymanie prawidłowego nawilżenia, a tym samym zapewnia odpowiednie napięcie oraz elastyczność skóry. Wraz z upływem czasu jego ilość się zmniejsza. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność, a także sprężystość.
Medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie niedoborów dzięki zabiegowi wypełniania kwasem hialuronowym, którego celem jest przede wszystkim zatrzymanie procesu starzenia, odmłodzenie i skorygowanie ewentualnych niedoskonałości.
Dzięki niemu możliwe jest również powiększanie ust – https://instytutluisa.pl/bez-kategorii/kwas-hialuronowy/, na które decyduje się coraz więcej kobiet.
Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?
Sam zabieg nie wymaga zbyt dużego przygotowania. Należy wypełnić kartę, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwskazania do zabiegu. Niezbędne jest również przeprowadzenie wywiadu przed jego wykonaniem.
Osoba wykonująca zabieg informuje o przebiegu zabiegu, a także zaleceniach już po samym zabiegu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu.
Czas trwania wynosi od 30 do 90 minut i uzależniony jest od konkretnego zabiegu, czy wypełniane są nim usta, modelowany nos, policzki czy wypełniane zmarszczki lub wygładzane blizny.
Wskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego zalicza się m.in.:
- lwią zmarszczkę,
- „dolinę łez”,
- zapadnięte policzki lub ich utratę objętości,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- konturowanie i wypełnianie ust
Mimo, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, istnieje kilka przeciwskazań, m.in.:
- choroby nowotworowe,
- zakażenia bakteryjne lub wirusowe (w tym aktywna opryszczka),
- choroby skóry: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,
- ciąża i karmienie piersią,
- uczulenie na kwas hialuronowy,
- choroby autoimmunologiczne,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu kwasem hialuronowym?
Po zabiegu może pojawić się:
- zaczerwienienie skóry,
- niewielka opuchlizna,
- zwiększona wrażliwość w miejscu iniekcji,
- siniaki czy też malutkie krwiaki podskórne.
Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Na pełen efekt należy poczekać około dwóch tygodni. Do zabiegu używa się różnego stężenia preparatu i od niego zależy czas utrzymania się efektu. Zazwyczaj wynosi on od 6 do 18 miesięcy.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.