kolor oczu

Kolory oczu – co o Tobie mówią?

Oczy to zwierciadło duszy, które prezentuje aktualny stan ducha człowieka. Pokazują nie tylko emocje i uczucia, jakie danej osobie towarzyszą, ale też nasze choroby. Kolory oczu zdradzają o nas więcej, niż nawet możemy sobie wyobrazić.

Naukowcy z Orebro w Szwecji odkryli, że kolory oczu mają również związek z naszym charakterem. Badacze przeprowadzili badanie na 428 osobach sprawdzając, czy kolor oczu ma bezpośredni związek z ich osobowością. Wyniki wyszły imponujące.

Takie same badania przeprowadzali naukowcy z Edynburga. Dr. Anthony Fallone odkrył zależność oka i mózgu. Generalnie te dwa organy są ze sobą połączone i tak naprawdę tworzą jedną całość. Z tego też względu na podstawie wyglądu oka można wywnioskować naprawdę dużo o człowieku.

Czarne oczy – znaczenie

Osoba z czarnymi oczami są ludźmi tajemniczymi, które często charakteryzują się dużą intuicją. Uważane są za godne zaufania i odpowiedzialne. Bardzo skryci i nie zdradzają powierzonych sekretów. Ludzie z czarnymi oczami są bardzo nieufni, niechętnie nawiązują nowe znajomości i zakochują się. Jednak jak już z kimś wejdą w relację, to są wiernymi przyjaciółmi i partnerami. Ciężko pracują z pełnym zaangażowaniem. Uduchowione i optymistycznie ustawione do świata, potrafią pokazać innym, ile znaczą.

Brązowe oczy – znaczenie

Atrakcyjni i pewni siebie. Urodzeni liderzy, przywódcy i kierownicy, przy tym cechuje ich duża kreatywność. Wśród nich są jednostki, które w swoim życiu kierują się troską i miłością. Lojalni, godni zaufania i niezależni. Lubią żyć blisko natury i zgodnie z rytmem przyrody. W pracy są zdeterminowani, chociaż czasami mają problem z wyrażeniem siebie.

Oczy piwne – znaczenie

Ludzie bardzo spontaniczni, lubiący się bawić i gotowi na przygody. Ich atutem jest podążanie z nurtem i umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji życiowej. Jednostki bardzo odważne, przy okazji żądne wrażeń w życiu, nudzi ich monotonia. Dlatego kochają wyzwania.

  Yerba Mate - Gdzie Najlepiej Kupić Sprawdzoną?

Ponadto przyciągają uwagę, są bardzo eleganccy i atrakcyjni. Jednakże związek z osobą o piwnych oczach może nie potrwać długo, o ile nie jesteś tą jedną lub jedynym. Z jednej strony bardzo uczuciowi, z drugiej zaś figlarni.

Oczy szare – znaczenie

Ludzie o szarych oczach mają predyspozycję do zarządzania i kierowania innymi, są silni, mądrzy i łagodni z natury. Posiadacze szarych oczów to najmniej agresywne jednostki na ziemi. Swoje obowiązki wykonują z niezwykłą pasją. Do miłości podchodzą niezwykle poważanie, zdrada nie wchodzi w rachubę.

Osoby bardzo kreatywne i obdarzone wielką wyobraźnią. Wewnętrzna siła, rozsądek i analityczne myślenie pozwala im zajmować dominujące pozycje w pracy zawodowej i życiu osobistym

Niebieskie oczy – znaczenie

Niebieski to najbardziej pożądany kolor oczu na świecie. Mądrzy, bezkonfliktowi, a przy tym uprzejmi i pełni młodzieńczej radości. Ich dominującą cechą jest uszczęśliwianie innych, z uprzejmością i szczerością zrobią wszystko, abyś był/a szczęśliwy. Lubią obserwować otoczenie, są ekstrawertykami i beztroscy. Podążają za trwałymi związkami, a kiedy już go stworzą, to robią wszystko, aby uszczęśliwić swojego partnera.

Zielone oczy – znaczenie

Zielone oczy to powiew świeżości mocnego wiatru. Gdy w nie spojrzysz, możesz się w nich zatracić. Osoby z zielonymi oczami przyciągają uwagę swoją urodą i atrakcyjnością. Ponadto są inteligentni i niezmiernie ciekawi świata. Entuzjazm i radość życia, a także korzystanie z jego uroków pełnymi garściami, to ich główne cechy osobowości. Kochają życie i przeżywają je z pasją. Jedyną ich negatywną cechą jest to, że bywają zazdrośni.

Różnobarwne kolory oczu, czyli heterochromia

Heterochromia to dość rzadkie zaburzenie barwy tęczówki oka, które powoduje, że możemy mieć np. dwa różne kolory oczu lub nasza siatkówka oka przyjmuje różnobarwne odcienie oczu. Ludzie posiadający różnobarwność oczu są zazwyczaj indywidualistami.

Ich indywidualność głównie wynika z tego, że ze względu na różnice w kolorach oczu mogą mieć cechy zarówno osób o brązowych oczach, niebieskich, a nawet zielonych. To dość ciekawe przypadki osobowości, które tak naprawdę nie udało się, jak na razie sklasyfikować. Niemniej jednak osoby z heterchromią to na pewno bardzo ciekawi ludzie.