kobieta w maseczce w galerii

Jakie sklepy są otwarte w galeriach?

Pandemia ma ogromny wpływ na nasze życie w praktycznie każdym aspekcie. Wiele zawodów znacząco zmieniło swój tryb pracy, firmy muszą przystosować się do funkcjonowania w nowych warunkach, aby zapewnić swoim pracownikom stabilność i bezpieczeństwo. Zmieniły się także sposoby robienia zakupów.

W sklepach wolnostojących jest ograniczenie liczby klientów na metr kwadratowy, a w galeriach handlowych pootwierane są tylko pojedyncze sklepy i punkty usługowe. Jakie miejsca można odwiedzić w galerii, a co jest obecnie zamknięte ze względu na obostrzenia?

W galeriach zrobić można zakupy pierwszej potrzeby

Od dłuższego czasu większość sklepów w galeriach handlowych jest pozamykana. Przedsiębiorcy oraz pracownicy z branży handlowej czekają, aż będą mogli wrócić do normalnego trybu pracy. Na razie jednak nie ma konkretnych informacji na temat tego, kiedy to dokładnie nastąpi. W centrach i galeriach handlowych pootwierane są tylko pojedyncze sklepy oraz punkty usługowe, z których korzystać może jednocześnie ograniczona liczba klientów. Obostrzenia mają na celu poprawienie bezpieczeństwa w trakcie kupowania najpotrzebniejszych rzeczy.

W galeriach handlowych pootwierane są przede wszystkim sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Wśród nich znajdują się oczywiście sklepy spożywcze zarówno o dużej powierzchni, jak i te zdecydowanie mniejsze. Otwarte pozostają również apteki, drogerie, sklepy zoologiczne oraz punkty usług telekomunikacyjnych. W galerii handlowej Posnania oraz w innych galeriach wielkopowierzchniowych funkcjonują również sklepy budowlane i księgarnie. Otwarte pozostają także punkty usługowe, takie jak salony optyczne, punkty ubezpieczeniowe i bankowe oraz placówki pocztowe.

W oczekiwaniu na ponowne otwarcie galerii

Otwarte punkty usługowe i handlowe na terenie galerii handlowych pozwalają na zrobienie najpotrzebniejszych zakupów oraz załatwienie pilnych spraw, które trudno odkładać w czasie. Mimo to zamknięte sklepy odzieżowe, obuwnicze czy ze sprzętem AGD oraz RTV to spore utrudnienie dla wielu klientów, którzy preferują robienie zakupów stacjonarnie, a nie online. Dlatego też wiele osób wyczekuje ponownego otwarcia galerii handlowych z niezbędnymi w czasie pandemii obostrzeniami, których wprowadzenie jest konieczne, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie odwiedzania dużych centrów i galerii handlowych.

  Jakie metody uczenia się niemieckiego naprawdę działają?

Przestrzeganie zasad wprowadzanych przez rząd oraz galerie handlowe pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa zarówno pracowników sklepów, jak i ich klientów. Aby mogło to skutecznie zadziałać, niezbędne jest podejmowanie wspólnych działań i starań nie tylko przez sprzedawców i przedsiębiorców, ale także przez osoby kupujące. Wspólne działania i ostrożność pozwolą na robienie zakupów w galeriach bez narażania siebie i innych.