kobieta z torba podrozna

Wybieramy luksusową torbę podróżną – czym kierować się przy zakupie?

Każdy doskonale wie, że podróże kształcą. Dlatego uwielbiamy tak bardzo wyjeżdżać, poznawać nowe rejony naszego świata i zaznajamiać się z innymi kulturami. Przynajmniej raz w roku planujemy jakąś podróż. Niezależnie czy jest ona długa, czy krótka, czy wyjeżdżamy gdzieś daleko z granicę, a może tutaj w rejony naszego kraju. To potrzebujemy odpowiedniego ekwipunku do zabrania ze sobą swoich rzeczy. Torba podróżna jest podstawowym ekwipunkiem każdego naszego wyjazdu. Dlatego jej wybór nie może być przypadkowy.

Jakie mamy rodzaje toreb podróżnych?

To, co wyróżnia torby podróżne to oczywiście rozmiar i jakość. Mamy torby na dłuższe wyjazdy trzykomorowe, które pomieszczą na taki wyjazd wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Na weekendowe wyjazdy mogą być podręczne torby lub plecaki, które można nosić dwojako, czyli w ręce lub na plecach. Generalnie torby podróżne mają pojemność od 30 litrów do 120 litrów i to jeden z najważniejszych ich parametrów.

Warto tutaj podkreślić, że w każdym przedziale pojemnościowym, mamy droższe i tańsze torby, które wizualnie mogą się od siebie wiele nie różnić, ale w użytkowaniu wyjdzie cała prawda o jakości wykonania takiej torby. Oczywiście doradzamy na tym elemencie podróżnym nie oszczędzać i wybierać produkt dobry jakościowo. Wyższą półką są luksusowe torby podróżne, które wybierane są często przez osoby podróżujące biznesowo i ceniące sobie najwyższą jakość.

Jaka torba podróżna i na jaki wyjazd?

Torba na dalekie i dłuższe wakacje zazwyczaj musi pomieścić najbardziej niezbędne rzeczy na dłuższy czas pobytu, a tym samym uwzględnić różne sytuacje. Zatem zazwyczaj wybieramy duże torby. Duże torby najczęściej są na kółkach, po to aby można było nimi łatwo manewrować i przenosić z miejsca na miejsce.

  Śniegowce - idealne buty na zimę dla aktywnej kobiety

Na weekendy mamy mniejsze torby np. na ramię lub typowe plecaki, które na ogół są wyposażone w wiele funkcjonalnych przegródek. Podczas krótkich wypadów większość ekwipunku to małe przedmioty, które często gdzieś tam chcemy mieć pod ręką np. ładowarki, statywy czy aparaty. Niektóre modele są również wyposażone w kółka taka, aby nie narażać na zbytnie obciążenia turystę. Dla osób ceniących sobie nie tylko wygodę, ale też elegancję polecamy luksusowe torby podróżne.

Jak rozpoznać dobrej jakości torbę?

Dobrej jakości torba powinna być dopasowana do rodzaju obciążenia oraz wygody jej noszenia. Cienki uchwyt przy ciężkim bagażu jest bardzo kłopotliwy w użytkowaniu. Wrzyna się w dłoń lub ramię, co jest dużą wadą na dłuższą metę. Unikajmy również toreb z krótkimi uchwytami, których nie możemy ze sobą łączyć. Przy wyborze torby zwróć również uwagę również na jej spód. Dobrej jakości torba podróżna powinna mieć solidne nóżki, które chronią jej spód przed zniszczeniem i zabrudzeniem w drodze. Dobrej jakości torbę można łatwo rozpoznać po wysokiej jakości zamku błyskawicznym, mocnych szwach i grubości materiału. Im mocniejsze zszycia i grubszy materiał, tym lepsza torba. Solidne torby posiadają również solidne metalowe zamki.