medycyna estetyczna

5 najlepszych zabiegów medycyny estetycznej

Dzięki rozwojowi technologii zabiegi kosmetyczne są coraz bardziej efektywniejsze, bezpieczniejsze i nie obciążają pacjentki. Dlatego obecnie wiele kobiet z chęcią korzysta z zabiegów kosmetycznych medycyny estetycznej, niż to było jeszcze kilkanaście lat temu.

Zobacz 5 najbardziej popularnych zabiegów poprawiających urodę, które możesz wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym. Z tego typu pielęgnacji korzystają kobiety w każdym wieku. Zabieg uważany jest za małoinwazyjny. Polega on na wykonaniu drobnych iniekcji na twarzy, dekolcie, szyi lub w innych okolicach.

Podczas zabiegu podskórnie lub śródskórnie wstrzykuje się substancje lecznicze, takie jak koktajl kwasu hialuronowego, osocze bogatopłytkowe lub witaminy.
Celem jego jest nawilżenie skóry i dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych. Efekty są widoczne już po kilku dniach. Skóra staje się wygładzona, nawilżona, bardziej jędrna i poprawia się jej kolor.

Zabieg stosujemy w wielu przypadkach, m.in. w celu eliminacji cellulitu, wygładzenia drobnych zmarszczek, zlikwidowaniu siniaków pod oczami, wypadaniu włosów, rozstępów i poprawy jędrności skóry.

Powiększanie ust

Niemal każda kobieta chce się pochwalić pięknymi i pełnymi ustami. Ale nie każdą Panią natura nimi obdarowała. Ale dzięki nowym technologiom, ten mankament urody można poprawić.

O ile jeszcze do niedawno ten zabieg przeprowadzano botoksem, to teraz mamy do dyspozycji bezpieczniejsze metody, które przynoszą lepsze efekty. Naturalnie wyglądające usta można, osiągnąć stosując odpowiedni kwas hialuronowy, zabieg też jest wykonywany kaniulą.
Innym sposobem jest możliwość powiększania ust własnym tłuszczem.

Co prawda nie jest to efekt jak po botoksie, ale daje bardzo kształtny i naturalny wygląd ust. A sam rezultat utrzymuje się dłużej. Obecnie wiele klientek gabinetów medycyny kosmetycznej powiększa sobie usta.

  Kobiece zapachy idealne na prezent

Botoks – najskuteczniejszy sposób na wygładzenie twarzy

Toksyna botulinowa od wielu lat jest sposobem na zmniejszenie oznak starości. Na mięśnie twarzy działa relaksująco, dzięki temu wygładza zmarszczki mimiczne. Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Efekt pojawia się po kilku dniach i utrzymuje się do 6 miesięcy.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg odsysania niechcianego tłuszczu. Może dotyczyć na przykład małych okolic np. podbródka, lub dużych powierzchni np. brzucha. W zależności od ilości odsysanego tłuszczu może to być liposukcja strzykawkowa lub liposukcja NIL.

Odessany tłuszcz może posłużyć do poprawy innej części ciała, czyli tzw. przeszczepu tłuszczu.
Przeszczepiany tłuszcz stanowi najlepszy wypełniacz niedoskonałości. Nie powoduje on powikłań i efekt utrzymuje się dość długo. Zaletą tej metody jest bardzo naturalny wygląd oraz podwójne działanie: regeneracja i wypełnienie. Komórki macierzyste tłuszczu mają działanie silnie regenerujące.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Polega na wykonywaniu mikro nakłuć z jednoczesnym stymulowaniem skóry energią fali radiowej. Zabieg poprawia napięcie skóry, likwiduje blizny (również po trądziku), rozstępy i cellulit.

Wykonuje się go w seriach ok. 3-5 zabiegów w odstępach co 30 dni. Radiofrekwencję mikroigłową można wykonywać przez cały rok, nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po nim można wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą LiftBeauty.pl – Medycyna Estetyczna w Rzeszowie