naturalne kolory wlosow

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Zrób z nami wielki POWRÓT!

Powrót do naturalnych włosów to krok, na który decyduje się wiele kobiet. Przyczyn może być kilka. Nieudana koloryzacja, albo zapragnięcie zmiany wizerunku to także Twoje pragnienie? Koniecznie sprawdź, jak wrócić do naturalnego koloru włosów. Nasze triki pozwolą Ci zrobić wielki powrót!

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Poznaj skuteczne rady!

Nie da się ukryć, że powrót do naturalnego koloru włosów nie jest ani łatwy ani szybki, ale pewne triki mogą Ci w tym odrobinę pomóc. Czasami taki comeback staje się dla niektórych wręcz koniecznością, na przykład ze względu na to, że kosmyki są suche, zniszczone, albo łamliwe, a poprzez to podatne na uszkodzenia mechaniczne. W czasie regeneracji warto zapomnieć również o stylizacji i o używaniu wielu kosmetyków.

Należy pamiętać, że powrót do naturalnego koloru włosów wymaga kilku etapów pośrednich. Nie da się osiągnąć od razu rzeczywistego odcienia. Wszystko zależy od barwy kosmyków, tempa ich wzrostu, a także jeszcze od innych czynników. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak wrócić do naturalnego koloru włosów:

  • Zapuszczaj włosy, a więc poczekaj kilka miesięcy aż kosmyki odrosną samoistnie, koniecznie wspomóż się suplementacją. Jednak musisz uzbroić się w cierpliwość, ponadto pogodzić się z widocznymi odrostami – możesz maskować je, na przykład specjalnymi preparatami, czy też suchym szamponem.
  • Regularnie podcinaj końcówki, dzięki temu przyspieszysz porost kosmyków oraz poprawisz ich kondycję. Wykonuj taki zabieg co miesiąc, a szybko zauważysz, że włosy są dłuższe. Możesz robić to samodzielnie, albo udać się do fryzjera.
  • Bardzo wiele pań decyduje się na naturalne domowe patenty, takie jak płukanki rozjaśniające (na bazie rumianku, rabarbaru, cytryny) bądź wręcz przeciwnie, przyciemniające (na bazie kawy, czarnej herbaty, kory dębu, orzecha włoskiego, czy szałwii). Można je robić po każdym myciu głowy.
  • Zrób koloryzację, jak najbardziej zbliżoną do swojego naturalnego odcienia kosmyków. Wtedy odrastanie nie będzie aż tak mocno widoczne. Mało tego potem mało kto zauważy jakąkolwiek różnicę w Twoim wizerunku.
  • Zamiast kolejny raz farbować włosy wykonaj ombre lub sombre, a więc delikatną koloryzację.
  • Rób loki lub fale, bo takie fryzury powodują, że powrót do naturalnego odcienia włosów jest mniej widoczny, zwłaszcza odrosty. Doskonale sprawdzą się poza tym upięcia, na przykład warkocze.
  Depilacja bikini w domu. 5 skutecznych sposobów

Kluczem w przypadku wszystkich zmian jest przede wszystkim cierpliwość, bo tak naprawdę każde rozwiązanie wymaga czasu. Nawet u fryzjera nie osiągniemy upragnionych rezultatów od razu, bo wszystko dzieje się stopniowo. Małe kroki przybliżą Cię do sukcesu, a co ważne nie pogorszą znacząco stanu Twoich kosmyków. Podejdź do tego z głową. Powrót do naturalnych włosów nie jest prosty!

Czy można SZYBKO zejść do naturalnego koloru włosów?

Najszybszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zejście do naturalnego koloru jest chemiczna koloryzacja, co kluczowe powinna być ona bardzo bliska odcieniowi, który posiadamy. Takie farbowanie najbezpieczniej zrobić u fryzjera, wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko wyjdzie tak, jak zaplanowaliśmy, i że wyrównanie koloru zakończy się sukcesem.

Powrót do naturalnego koloru włosów – w domu, czy u fryzjera?

Tak naprawdę powrót do naturalnego koloru włosów można zrobić i w domu, i u fryzjera. Jeśli decydujesz się na rezygnację z farbowania, a więc poczekanie na to aż włosy same odrosną nie wymaga to specjalnych zabiegów. Kiedy chcesz natomiast ukryć odrosty, albo zrobić koloryzację podobną do własnej to lepiej postawić na doświadczenie fachowca.

Powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu – jak wygląda?

Po rozjaśnianiu nasze włosy nie są w najlepszej kondycji. Można pofarbować jasne kosmyki, ale najlepiej wykonać profesjonalny zabieg u fryzjera, ponieważ są one pozbawione pigmentu. W domowych warunkach trudno będzie mimo wszystko uzupełnić pigment na długo, poza tym osiągnąć równomierny pożądany odcień.

Nie każdy fryzjer będzie chciał z blond zejść na ciemny odcień. Zdecydowana większość z nich wybiera wariant z refleksami, które dają zdecydowanie naturalniejszy efekt, jak również mniej niszczy kosmyki. Sytuacja inaczej wygląda w przypadku brązowych włosów. Zaleca się rozjaśnianie stopniowo, aż do chwili gdy dojdziemy do naszego naturalnego blondu.

  Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 5 sposobów na porost włosów

Powrót do naturalnego koloru włosów a odrosty

Odrosty są nieuniknionym efektem, gdy włosy rosną. Jednak nie zawsze są one mocno widoczne, jak mogłoby się wydawać. Nakrycia głowy, opaski, apaszki, czy rozmaite upięcia, a także kosmetyki, dzięki nim możesz delikatnie zamaskować pojawiający się odrost. Można także spróbować wykonać hennę, jednak ona zmyje się po kilku myciach. To ziołowy, bezpieczny preparat koloryzujący dający dość naturalny rezultat farbowania. Czasami udaje się uzyskać refleksy, ale nieco ciemniejsze tony, wtedy fryzura na tym jeszcze bardziej zyskuje.