sala weselna

Jak udekorować salę weselną? 5 ważnych rad

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Pary Młodej. Dlatego należy odpowiednio się przygotować i zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Niezwykle istotną kwestię stanowią dekorację, które mogą zmienić nie do poznania nawet najbardziej nudne miejsce, niezależnie czy jest to sala weselna, restauracja, namiot plenerowy czy dworek. Jak udekorować salę weselną? Przedstawiamy 5 ważnych rad.

Jak udekorować salę weselną? 5 ważnych rad

Dekorując salę, warto stosować się do 5 ważnych zasad, dzięki którym uzyskasz wymarzony efekt. Jeżeli nie czujesz się gotowa na samodzielne przygotowanie dekoracji, które można zlecić profesjonalnej firmie. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie – https://dekorowanie.pl/portfolio/dekoracje-sal-weselnych/.

1.Wybierz odpowiednie wnętrze.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego wnętrza, który będzie pasował do stylu, w którym chcecie urządzić wesele. Jeżeli marzy Ci się ślub w rustykalnym klimacie, świetnie sprawdzą się sale z drewnianymi stołami. Marzycie o weselu w prawdziwej sali balowej? W takim razie szukajcie pałacowych wnętrz.

2.Dopasuj dekoracje do motywu przewodniego wesela.

Musisz pamiętać o tym, że dekoracje ślubne należy zawsze dobrać do wnętrza. W ten sposób uzyskasz harmonię oraz spójność. Do rustykalnego wnętrza, dobierz dodatki drewniane. W styl

3.Ustal budżet na dekoracje ślubne.

Kluczową kwestię stanowi ustalenie budżetu, który możecie przeznaczyć na dekoracje ślubne. Jeżeli zdecydujecie się na pomoc profesjonalistów i wynajmiecie firmę zewnętrzną, poproście o kosztorys.

4.Wybierz rodzaje dekoracji.

Zdecyduj czy będą to same kwiaty, a może balony i inne bajery np. karteczki, świeczki, lampiony, wstążki na krzesłach?

5.Wyróżnij stół Państwa Młodych

Pamiętaj, że stół państwa Młodych powinien różnić się od stołów gości. Koniecznie udekoruj go w tym samym stylu, ale nieco inaczej np. postaw na dodatki na krzesła lub większe bukiety.

  Anioł od spraw beznadziejnych - zwróć się do niego w najtrudniejszych chwilach

Jak dobrać dekoracje do motywu przewodniego wesela?

Jedną z głównych zasad organizacja wesela, jest dobór dodatków odpowiednio do motywu przewodniego wesela. Dzięki temu stworzysz harmonię i spójność. Musisz pamiętać, że rustykalne ozdoby nie sprawdzą się w pałacowych wnętrzach, a minimalistyczne i eleganckie dodatki nijak pasują do sali urządzonej w starym klimacie.

Aby podkreślić elegancki i minimalistyczny klimat, postaw na białe obrusy, stoły udekoruj bukietami, koniecznie z  żywych kwiatów. Urządzasz ślub w stylu rustykalnym? Doskonale sprawdzą się naturalne materiały takie jak drewno, świeże kwiaty czy gałązki. Użyj koronek, sznurków czy papierów, które świetnie się wpasują w taki klimat. Na stołach ustaw kwiaty sezonowe, ogrodowe lub polne np. wrzosy czy lawendę. Będą pięknie się prezentowały i ozdabiały salę weselną..

Jak udekorować stoły weselne?

Stoły powinny być udekorowane zgodnie z przyjętym motywem wesela. Należy również stosować się do zasad, które zapewnią spójną kompozycję. Jeśli reszta sali zdobiona jest żywymi kwiatami, to stoły również należy nimi ozdobić. Postawiliście na ślub w rustykalnym klimacie? Niech stół również kojarzy się z tym stylem.

Pamiętajcie jednak, aby mnie przesadzić z dekoracjami. Stół służy przede wszystkim do umieszczenia na nim jedzenia oraz napojów. Nie ma sensu kłaść na nim zbyt wielu ozdób. Warto również zwrócić uwagę na to, że aranżacja stołu Państwa Młodych będzie zdobiona nieco inaczej niż gości.