kosmetyczka wykonuje manicure

Jak malować paznokcie? 10 prostych kroków

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Piękny manicure to idealne dopełnienie stylizacji bez względu na okazję. Jak malować paznokcie? Nie wiesz? Sprawdź 10 trików, które Ci to ułatwią!

Malowanie paznokci – instrukcja krok po kroku

Malowanie paznokci wymaga nie tylko wprawy, ale również przestrzegania kilku prostych zasad. Spokojnie, można to szybko opanować. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie dłoni oraz płytki przed samym malowaniem.

To spowoduje, że lakier będzie wyglądać dobrze, a więc unikniemy nieestetycznych smug. Co kluczowe, w ten sposób domowy manicure przetrwa w nienaruszonym stanie znacznie dłużej niż jakbyśmy nakładali jedynie sam kolor na paznokcie.

10 prostych kroków do pięknych paznokci

  1. Zajmij się w pierwszej kolejności skórkami i zadbaj o kształt paznokcia. Dopiero potem delikatnie wypoleruj płytkę, a następnie odtłuść ją specjalnym preparatem.
  2. Odczekaj chwilę i zaaplikuj na paznokcie bazę. Ten kosmetyk przedłuży trwałość lakieru, jak i zapobiegnie zżółknięciu płytki. To bardzo ważne jeśli decydujemy się na ciemny, albo intensywny odcień. Co więcej ten preparat wyrówna powierzchnie, dzięki temu będzie łatwiej ją malować.
  3. Jeśli masz już przygotowaną płytkę możesz przejść do aplikacji koloru. Nałóż odrobinę lakieru na środek i rozprowadź go dalej w kierunku skórek. Zachowaj jednak bezpieczny odstęp, aby nie wyjść poza granice paznokcia.
  4. Teraz kieruj się lakierem w odwrotnym kierunku, a więc ku górze aż do końca paznokcia. Powolnym ruchem rozprowadzaj kosmetyk po płytce delikatnie dociskając pędzelek.
  5. Następnie przejdź do dalszego malowania. Zacznij od miej więcej połowy płytki, aż do jej zaokrąglenia.
  6. W ostatniej fazie lakier wędruje po bokach. Zrób jeden pewny ruch z lewej, jak i z prawej strony.
  7. Jeśli kolor wymaga drugiego malowania postępuj tak samo, jednak odczekaj chwilę, by lakier zaschnął dobrze. Dopiero po kilku minutach przejdź do ponownego nakładania. Jeśli zrobisz to za szybko mogą pojawić się nieestetyczne zacieki, albo nierówności.
  8. Na końcu nakładasz bezbarwny utrwalacz, który przyspiesza wysychanie lakieru. Cienka warstwa w zupełności wystarczy.
  9. Za pomocą namoczonego patyczka kosmetycznego lub zmywacza w pisaku usuń ewentualne ślady lakieru ze skórek. Rób to powoli, aby nie wyjechać na płytkę.
  10. Manicure jest już gotowy. Nałóż na skórki wokół paznokcia oliwkę bądź wosk, dzięki temu je odżywisz oraz nawilżysz. Równie dobrze możesz wmasować w skórę odżywczy krem.
  Refleksy na naturalnych włosach - jak je zrobić i komu pasują?

To wszystko, teraz ciesz się własnoręcznie wykonanym manicurem!

Jeśli decydujesz się na hybrydę to proces wygląda nieco inaczej. Pamiętaj, aby stosować odpowiednie kosmetyki dedykowane do tego zabiegu oraz lampę UV lub LED. Tu też zaczynasz od usunięcia skórek, a także od zmatowienia płytki. Następnie zabezpieczasz paznokcie cienką warstwą Primera, dopiero potem jest baza i oczywiście nakładanie koloru. Taki manicure utrzymuje się dłużej niż tradycyjne malowanie, bo około 3 tygodni.

Domowy manicure – zadbaj o warsztat pracy!

Jeśli robisz manicure musisz sobie przygotować wszystkie kosmetyki i narzędzia. Najlepiej umieść je w zasięgu ręki, aby nie przerywać malowania. Przyda się z pewnością – polerka, pilniczek, lakier, baza, patyczki kosmetyczne, zmywacz, odtłuszczacz, a także preparaty do usuwania skórek i drewniany patyczek. W przypadku hybrydy będą to nieco inne kosmetyki, poza tym niezbędna jest tutaj również lampa.

Przy malowaniu paznokci tak naprawdę kluczowe jest oświetlenie! Zawsze rób manicure w dziennym świetle, w ten sposób unikniesz nieestetycznych zacieków, czy ewentualnych niedociągnięć. Wykonuj powolne, ale precyzyjne ruchy. Pamiętaj, by nigdy nie nakładać lakieru od razu na całą płytkę – podziel ją na kilka część będzie Ci łatwiej. Ten prosty trik pozwoli na równe i estetyczne położenie koloru.