Jak golić miejsca intymne bez podrażnień?

Golenie miejsc intymnych dla wielu osób sprawia najwięcej kłopotu. Dlaczego? Łatwo w tej okolicy o podrażnienia, albo o zakażenia. Jak golić miejsca intymne? Podpowiadamy!

Czym golić miejsca intymne?

W zasadzie miejsca intymne można golić tymi samymi narzędziami co inne części ciała, a zatem pole do manewru mamy ogromne. Dobrze sprawdza się maszynka jednorazowa z dużą ilością ostrzy, najlepiej żeby to był model dopasowany do tych okolic.

Dlaczego? Specjalny kształt główki ułatwia dotarcie do każdego fragmentu. Mile widziane produkty z paskiem łagodzącym podrażnienia. Jedyną wadą jest to, że zabieg golenia miejsc intymnych należy dość często powtarzać.

Zdecydowanie dłuższy efekt gładkiej skóry daje depilacja, która wyrywa włoski wraz z cebulkami. Pasta cukrowa, wosk oraz plastry  – one właśnie tak działają. Te produkty powodują jednak u wielu osób dość spory ból, a także wymagają wprawy, aby pozbyć się wszystkich włosków łonowych.

Można wykorzystać również trymer lub depilator z odpowiednią nakładką. Opcji jest sporo, w grę wchodzą nawet kosmetyki. Trzeba pamiętać, że muszą być one przeznaczone do golenia miejsc intymnych! Zdarza się, że preparaty chemiczne powodują reakcje alergiczne, a nawet zakażenia.

Warto więc 24 godziny wcześniej na małym fragmencie skóry wykonać test. Nigdy nie przedłużaj czasu trzymania środka ani tym bardziej nie zmieniaj zalecanej lokalizacji.

Wizyta u kosmetyczki gwarantuje, że miejsca intymne pozostaną jedwabiście gładkie, i to na długo. Fachowa obsługa zapewnia, że ryzyko podrażnienia jest naprawdę niewielkie. Pracownik salonu dobierze dla nas najlepsze rozwiązanie:

  • depilację woskiem – wyrwane są włoski z cebulkami, odrastają dopiero po kilku tygodniach.
  • depilację pastą cukrową – zapominamy o depilacji na kilka tygodni. Dobry wybór dla alergików.
  • depilację laserem – pozwala pozbyć się włosków na stałe. Zabieg wymaga jednak kilku serii. Ilość uwarunkowana jest od grubości oraz koloru kosmyków.
  Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je uratować? 10 skutecznych porad

Jak golić miejsca intymne bez podrażnień?

Skóra w miejscu intymnym jest dość delikatna i niezwykle podatna na uszkodzenia. Trzeba niebywale uważać bez względu na metodę depilacji!

Przed przystąpieniem do usuwania włosków weź ciepłą kąpiel. Dzięki temu naskórek będzie rozgrzany i bardziej miękki, a co za tym idzie dużo prościej pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Dobrze jest też wykonać peeling, w ten sposób złuszczymy skórę, a do tego uniesiemy ku górze włoski.

Maszynkę jednorazową przesuwaj zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Powinna ona znajdować się, jak najbliżej skóry, aby efekt był lepszy. Miej osobny egzemplarz do depilacji okolic intymnych! To zagwarantuje, że ryzyko infekcji będzie zminimalizowane, ponieważ nie będziemy przenosić bakterii. Wymieniaj często maszynkę, dzięki temu ostrze skutecznie zetnie kosmyki bez zacięcia i zadrapania naskórka.

Jeśli chodzi o pastę cukrową oraz wosk, nakładaj na odtłuszczoną skórę. Aplikuj zgodnie z kierunkiem wzrostu kosmyków równą warstwę małymi partiami. Odrywaj energicznym ruchem pod włos, czyli w przeciwną stronę niż rośnie. W zależności od odmiany wosku, czy pasty zabieg będzie się nieco od siebie różnił. Co ważne włoski łonowe muszą mieć przynajmniej 0,5 cm, aby efekt był dobry!

Gdy mowa o kosmetykach do depilacji intymnej jest ich masa. Wybieraj preparaty do skóry wrażliwej lub alergicznej. Zawsze dokładnie czytaj ich instrukcję obsługi! Włoski pod wpływem środka są rozpuszczane, wystarczy je potem usunąć gąbką bądź szpatułką dołączoną w zestawie. Pamiętaj, że aplikujesz tylko na zewnętrzne fragmenty bikini, nigdzie indziej.